Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2012-12-20 8
Gali būti, kad filmuose apie piratus tokios populiarios medinės kojos netrukus gali tapti realybe. Italų mokslininkai mano, kad atrado medžiagą, kuri žmogaus organizme galėtų idealiai pakeisti kaulą. Toji medžiaga - tropinio medžio rotango (lot. - Calameae) mediena. Italai neabejoja, jog tinkamai apdorota rotango mediena netrukus pakeis metalinius (titaninius) ir iš kitų medžiagų pagamintus dirbtinius kaulų implantus.
(0) 2012-12-19 2
Prieš porą metų Williamas Broadas (73) iš Šefildo miesto (Didžioji Britanija) patyrė stiprų insultą, kuris paralyžiavo dalį raumenų ir paliko vyrą nebyliu. Iki šiol su šeimyniškiais jis bendravo rodydamas raides atspausdintame alfabete, tačiau Šefildo universiteto inžinieriai jam suteikė šį tą patogesnio.
(0) 2012-12-18 19
Cedars-Sinai Širdies Instituto (Cedars-Sinai Heart Institute) mokslininkai išmoko perprogramuoti paprastas širdies raumens ląsteles taip, kad jos elgtųsi kaip širdies ritmą reguliuojančios ląstelės. Tam tereikia įvesti vieną papildomą geną.
(0) 2012-11-09 12
Praėjusį savaitgalį 31 metų Zacas Vawteris tapo pirmuoju žmogumi, kuris būdamas be vienos kojos įveikė aukščiausią lipimo į pastatą maratoną. Vyras užlipo į pačią „Willis Tower“ dangoraižio viršūnę, o tai padaryti jam padėjo nerviniais impulsais valdomas bioninės kojos protezas.
(0) 2012-11-05 0
Specialūs apatiniai drabužiai, skleidžiantys nestiprius elektros impulsus, kiekvienais metais net pusei milijono sunkių ligonių padėtų išvengti itin skausmingų ir neretai pavojų gyvybei keliančių pragulų, skelbia „The Telegraph“.
(23) 2012-11-01 10
Anūkas teiraujasi močiutės, ar tiesa, kad jei jis valgysiąs daug morkų, gerai matysiąs? Močiutė patikina, kad tikrai taip – argi anūkėlis kada nors matė triušį su akiniais? Juokai tegu lieka juokais, tačiau realybėje egzistuoja nemažai faktų, apie tai, kas gadina mūsų akis ir kas padeda jas apsaugoti.
(0) 2012-10-16 0
Daugiau nei dešimtmetį žmogaus dėmesio sukaupimo ir išblaškymo procesas buvo kruopščiai tiriamas mokslininkų, o gauti duomenys sėkmingai taikomi klinikinėje praktikoje, siekiant sumažinti skausmą ir nerimą, susijusį būtent su medicininėmis procedūromis.
(5) 2012-10-05 9
Kontaktinius lęšius nešiojančius žmones neseniai sukrėtė istorija apie jauną britę, kuri po maudynių viešbučio baseine neteko regėjimo. Medikai konstatavo, kad sunkų akies uždegimą jai sukėlė po kontaktiniais lęšiais patekęs vandenyje gyvenantis parazitas – akantameba.
(0) 2012-10-03 0
Britė, kuri po stuburo traumos nebevaldo kūno žemiau krūtinės, tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, kasdieniam naudojimui gavusiu roboto išorinio skeleto kostiumą, leidžiantį paralyžiuotiems žmonėms vaikščioti.
(2) 2012-09-14 0
Žmonės, turintys tam tikrų neurologinių sutrikimų, gali prarasti gebėjimą kalbėti. Sudėtinga komunikacija kelia aibę nepatogumų ir labai vargina, tad mokslininkai ieško įvairiausių būdų palengvinti jų dalią. Viena originaliausių išeičių, pasiūlyta prancūzų mokslininko, yra „rašyti akimis“, rašo nbcnews.com.
(0) 2012-09-11 0
Iki šių metų pabaigos penkiose miesto vietose bus įrengti išoriniai automatiniai defibriliatoriai. Šie prietaisai skirti žmogaus gaivinimui staigios mirties atveju, praneša Kauno savivaldybė.
(0) 2012-08-03 0
Vartotojai jau susipažino su pirmaisiais papildytos realybės žingsniais. Išmaniesiems telefonams skirtos programėlės sugeba pakeisti tikrovę ekrane, tačiau ateityje intervencija į mūsų kasdienybę bus kur kas gilesnė, rašo „Business Insider“.
(0) 2012-07-11 0
Ukrainos mokslininkai sukūrė technologines surdopirštines „EnableTalk“ asmenims, turintiems kalbos ir klausos sutrikimų – toks išradimas įgarsina gestų kalbą. Pirštinėse įdiegtas jutiklių tinklas, kuris atpažįsta rankų judesius ir konvertuoja juos į akustinius garsus – surdopirštinių „išverstą“ informaciją bus galima pagarsinti kad ir išmaniuoju telefonu.
(5) 2012-05-09 1
Pavydėtinas atkaklumas. Jungtinės Karalystės pilietė Kler Lomas (Claire Lomas) prieš penkerius metus jodinėdama žirgu patyrė stuburo traumą, po kurios ji yra paralyžiuota žemiau juosmens. Tačiau net ir tokiomis ribotomis mobilumo galimybėmis jai pavyko atlikti tai, kas sunkiai įveikiama bet kuriam žmogui – ji finišavo Londono maratone.
(15) 2012-02-07 0
3D technologijų spausdintuvu sukurtas pirmasis pasaulyje apatinio žandikaulio implantas, kuris sėkmingai vasarą įsodintas 83 metų Didžiosios Britanijos pensininkei. Gydytojai tvirtina, jog tai pirmoji tokia operacija, skelbia BBC.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos