Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-12-03 2
JAV federalinė Vaistų ir maisto administracija (FDA) leido klinikiniais tikslais naudoti neurostimuliatorių „NeuroPace“, kuris implantuojamas į žmogaus kaukolę ir mikroelektrodais sujungiamas su atitinkamomis smegenų žievės sritimis. Šis prietaisas skirtas epilepsija sergantiems pacientams.
(0) 2013-11-28 1
Tikimasi, kad ateityje paralyžiuoti žmonės savo vežimėlį galės vairuoti vien judindami liežuvį. Tokio valdymo metodo pagrindiniai elementai – per liežuvį perveriamas auskaras su magnetiniu antgaliu, primenantis papuošalą, tačiau veikiantis kaip vairalazdė ir belaidis ryšys. Mokslininkai tikisi, kad jų išradimas padės neįgaliesiems tapti mobilesniais, labiau nepriklausomais nuo aplinkinių žmonių pagalbos.
(12) 2013-11-25 1
Mūsų planetoje ne taip seniai gyveno du vyriškiai, kurie apie jų organizmo ypatumą nežinančiam šeimos gydytojui profilaktinio sveikatos patikrinimo metu gal net būtų įvarę infarktą: priešais tave – gyvas, kvėpuojantis ir mirksintis žmogus, o kraujospūdžio matavimo aparato rodyklė nė nesukurta. Pasiklausius stetoskopu, niekas neplaka ir krūtinėje – lyg nebūtų širdies. Jos tų vyriškių krūtinėse ir nebuvo. Kaip ir kraujospūdžio bei pulso.
(0) 2013-10-25 0
Mokslininkų komanda surinko robotą, panaudodami vien dirbtinius organus, galūnes ir kitas kūno dalis. Jų kūrinys atskleidžia, kiek daug žmonija yra pasiekusi bionikos srityje. Šis įspūdingai veikiantis maketas jau savaitę demonstruojamas Vašingtono Smitsono institute, o jį sudaro visi iki šiol sukurti žmogaus organų pakaitalai.
(0) 2013-10-17 3
Riba tarp mirties ir gyvenimo nėra tokia aiški, kaip kad buvo manoma kadaise. Modernios reanimacijos triukai įgalina medikus atgaivinti žmones net praėjus ištisoms valandoms po to momento, kai sustoja jų širdys ir jie pripažįstami mirusiais.
(0) 2013-10-03 0
Pirmą kartą Amerikos medikai sukūrė ir konkrečiam pacientui pritaikė bioninį kojos protezą, kuris valdomas mintimis. Po ilgų eksperimentų ir bandymų pripažinta, jog koja funkcionuoja patikimai ir kokybiškai.
(2) 2013-09-13 1
Juddy Grifin iš Ilinojaus tapo pirma ne karo veterane valstijoje, kuriai suteikta galimybė atkurti pirštus. Prieš 16 metų per nelaimingą atsitikimą darbe ji prarado beveik visus pirštus, o dabar turės kitokius – bioninius.
(9) 2013-08-09 1
Vis pasigirsta įvairių istorijų apie žmones, naudojančius „Google Glass“. Ne visada ši technologinė naujovė panaudojama gražiems ar prasmingiems tikslams, kol kas dažniausiai akiniai tėra pramoga. Tačiau štai visiškai kitokia istorija, kuri parodo, kaip šis išradimas gali iš esmės pakeisti kai kurių žmonių gyvenimus, rašo Businessinsider.
(5) 2013-08-08 0
Kalifornijoje gyvenantis amerikietis Easton LaChappelle tapo tikro proveržio šiuolaikinėmis technologijomis sukurtų protezų autoriumi. 17-metis Easton‘as sukūrė rankos protezą, kuris kainuoja žymiai mažiau už panašius analogus, o kartu išmokė dirbtinę ranką klausyti smegenų signalų.
(17) 2013-08-04 3
Šiuolaikinis mokslas dar nepasiekė tokių aukštumų, kad leistų į galvą įsmeigti kištuką ir tiesiogiai į smegenis perkelti reikiamą informaciją bei žinias, nors fantastiniuose filmuose tai tapo kasdienybe. Vis tik mokslininkai darbuojasi dirbtinio smegenų aktyvumo skatinimo srityje, o tokią stimuliaciją galintys atlikti įrenginiai greitu metu pasirodys prekyboje.
(1) 2013-08-02 4
Šiuolaikinės reanimatologijos pasiekimai greitai suteiks galimybę atgaivinti žmones praėjus 12 ar net 24 valandoms po jų mirties, tvirtina Stony Brook universiteto Niujorke Medicinos mokyklos reanimatologijos tyrimų vadovas daktaras Samas Parnia.
(2) 2013-07-08 0
Tarptautinė mokslininkų komanda šiuo metu kuria specialius akių lęšius, kuriuos užsidėjęs žmogus, galės priartinti ir atitolinti savo akimis fokusuojamą vaizdą. Tokia regos galimybe pasižymi ir Terminatorius bei kiti mokslinės fantastikos filmų veikėjai, dėvintys specialią optinę įrangą, rašoma „Discovery News“.
(0) 2013-06-11 0
Prancūzijos bendrovė „Carmat“ pagamino pirmąją pasaulyje dirbtinę širdį, susidedančią iš gyvų audinių ir dirbtinių medžiagų. Šioje naujo tipo dirbtinėje širdyje naudojamos biologinės bei sintetinės medžiagos ir įvairūs davikliai bei programinė įranga, imituojanti tikros širdies veiklą.
(8) 2013-06-02 0
Kaip žinia, DARPA (JAV karinė agentūra, užsiimanti perspektyvių technologijų kūrimu) finansuoja ne tik naujų ginklų arba karinių technologijų kūrimą – ji rūpinasi ir veteranais, kurie nukentėjo karinių operacijų metu.
(3) 2013-05-31 0
Kuo didesnė tauta, tuo didesnė tikimybė, jog joje atsiras nemažai išradingų žmonių. Štai prieš kurį laiką visą pasaulį apskriejo žinia, kad vienas kinas savo gyvybę išgelbėjo, savarankiškai pasidaręs hemodializės aparatą. Tačiau tai ne pirmas ir ne paskutinis atvejis, kai gudrūs kinai sugalvoja ką nors išradingo. Štai kitas Kinijos gyventojas ėmė ir sukūrė sau robotizuotą ranką.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos