Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2013-05-31 0
Kuo didesnė tauta, tuo didesnė tikimybė, jog joje atsiras nemažai išradingų žmonių. Štai prieš kurį laiką visą pasaulį apskriejo žinia, kad vienas kinas savo gyvybę išgelbėjo, savarankiškai pasidaręs hemodializės aparatą. Tačiau tai ne pirmas ir ne paskutinis atvejis, kai gudrūs kinai sugalvoja ką nors išradingo. Štai kitas Kinijos gyventojas ėmė ir sukūrė sau robotizuotą ranką.
(20) 2009-03-05 1
D. Britanijoje atlikta operacija grąžino dalinį regėjimą vyrui, kuris 30 metų buvo visiškai aklas, praneša „The Telegraph“.
(11) 2009-12-24 1
Panaudojus tinklainės implantus, Vokietijos mokslininkams ir medikams pavyko akliesiems iš dalies atstatyti regėjimą, pranešė „Der Spiegel“.
(2) 2007-07-23 0
Bio-elektroninį rankos protezą "i-LIMB Hand" su penkiais individualiai valdomais pirštais sukūrusi Škotijos kompanija "Touch Bionics" paskelbė, jog pradeda masinį šių naujųjų produktų tiekimą. Kompanija tos pačios technologijos pagrindu taip pat gamina dalinius rankos protezus "ProDigits". "i-LIMB Hand" pasiymi unikalia ir ypač intuityvia valdymo sistema, kai dirbtinei rankai valdyti naudojami išlikusios žmogaus rankos dalies raumenų elektriniai signalai. Šiuos signalus pri...
(1) 2015-05-22 63
18-os metų amžiaus britė Jessica Greaney vos neapako, nes į jos akį pateko parazitas ir pradėjo graužti rageną. Mergina manė, kad tai – tiesiog akies infekcija, bet akis buvo ne tik paraudusi – ji ištino iki golfo kamuoliuko dydžio. Gydytojai vėliau nustatė, kad tai – bakterija Acanthamoeba Keratitis.
(0) 2017-11-21 42
Pastaruoju metu turbūt visi, pradedant Elonu Musku ir Masačiusetso technologijų universitetu ir baigiant JAV gynybos ministerija ieško galimybių „patobulinti“ žmogaus smegenų darbą implantų pagalba. Ir, rodosi, vieniems jau tai pavyko – pirmą sykį žmonijos istorijoje.
(9) 2011-08-30 0
„Akiborgu“ („akis“ ir „kiborgas“) save vadinantis režisierius Robas Spensas (Rob Spence) akies neteko incidento su šaunamuoju ginklu metu. Prieš dvejus metus prarastos akies vieton buvo implantuota dirbtinė akis su vaizdo kamera. Šioji vaizdą transliuoja ne į smegenis, o į netoliese esantį ekraną. Tačiau to R. Spensui visiškai pakako susukti trumpą, tačiau įspūdingą filmą apie ta pačia žeme vaikštančius protezuotus likimo brolius.
(0) 2013-10-25 0
Mokslininkų komanda surinko robotą, panaudodami vien dirbtinius organus, galūnes ir kitas kūno dalis. Jų kūrinys atskleidžia, kiek daug žmonija yra pasiekusi bionikos srityje. Šis įspūdingai veikiantis maketas jau savaitę demonstruojamas Vašingtono Smitsono institute, o jį sudaro visi iki šiol sukurti žmogaus organų pakaitalai.
(14) 2011-09-21 0
Eksperimentai rodo, kad stimuliuojant smegenis švelnia elektros srove pagerėja koordinacija ir atmintis. Nesudėtingas prietaisas, kurį iš esmės sudaro didelė baterija ir du elektrodai, ateityje galėtų būti pritaikytas tobulinti ir regėjimui bei kalbai.
(5) 2013-08-08 0
Kalifornijoje gyvenantis amerikietis Easton LaChappelle tapo tikro proveržio šiuolaikinėmis technologijomis sukurtų protezų autoriumi. 17-metis Easton‘as sukūrė rankos protezą, kuris kainuoja žymiai mažiau už panašius analogus, o kartu išmokė dirbtinę ranką klausyti smegenų signalų.
(2) 2017-12-15 32
Jasonas Barnesas - muzikantas, prieš kelerius metus netekęs rankos su darbu susijusiame incidente. Tai, žinoma, vaikinui sukėlė didelį psichologinį skausmą, nes jis nebegalėjo groti net su geriausiais šiuolaikiniais protezais. Dabar Džordžijos technologijų instituto mokslininkai sukūrė dirbtiniu intelektu valdomą robotinę ranką, kuri vaikinui sugrąžins galimybę groti pianinu.
(0) 2016-05-17 17
Mes įpratę savo akyse turėti ir už save didesnius daiktus. Vienai koks vyras į akį įkrito, kitas rąsto savo aky nemato. Nieko nuostabaus – juk lietuvių patarlė sako, kad akis už pilvą didesnė, už kiaulę ėdresnė. Tačiau vis tiek neramu, ką į mūsų akis planuoja sukišti „Google“, „Sony“, „Samsung“. Technologijų kompanijos rimtai susidomėjo, ką išmanaus galima sutalpinti į kontaktinį lęšį ar pačią akį, ir jau turi kuo pradžiuginti. Arba išgąsdinti.
(2) 2010-11-02 0
Trys pacientai, kuriems Vokietijoje buvo persodintos dirbtinės širdys, su jomis gyvena jau ilgiau nei 5 metus. Tai naujas Europos rekordas, pabrėžiantis šio medicinos mokslo pasiekimo svarbą.
(5) 2012-05-09 1
Pavydėtinas atkaklumas. Jungtinės Karalystės pilietė Kler Lomas (Claire Lomas) prieš penkerius metus jodinėdama žirgu patyrė stuburo traumą, po kurios ji yra paralyžiuota žemiau juosmens. Tačiau net ir tokiomis ribotomis mobilumo galimybėmis jai pavyko atlikti tai, kas sunkiai įveikiama bet kuriam žmogui – ji finišavo Londono maratone.
(0) 2011-12-10 0
„Galima pripažinti idėją esant naudingą, bet nemokėti ja naudotis“, - kadaise pasakė Johanas Volfgangas Gėtė. Ir iš tiesų – pagalbos su amžiumi silpstančioms akims pradėta ieškoti jau seniai, tačiau pasinaudoti ore sklandančia idėja, pasirodo, nebuvo taip paprasta. Vis dėlto idėjai įgavus fizinį kūną, vadinamą akiniais, šie iki šiol laikomi vienu svarbiausių išradimų per pastaruosius 2000 metų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos