Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-08-03 0
Vartotojai jau susipažino su pirmaisiais papildytos realybės žingsniais. Išmaniesiems telefonams skirtos programėlės sugeba pakeisti tikrovę ekrane, tačiau ateityje intervencija į mūsų kasdienybę bus kur kas gilesnė, rašo „Business Insider“.
(0) 2014-02-07 0
Prieš devynerius metus po nelaimės, susijusios su fejerverkais, buvo stipriai sužalota Denniso Aabo Sørenseno kairė ranka – gydytojams teko ją amputuoti. Bet dabar jauno vyro gebėjimą jausti sugrąžino pirma pasaulyje bioninė ranka su „lytėjimo receptoriais“.
(8) 2014-10-29 35
Olandų studentas pristatė savo sugalvotą "greitosios pagalbos skraiduolio" prototipą – skraidantį defibriliatorių, kuris pas širdies smūgio auką atskris per keletą minučių. Inžinerijos absolvento Aleco Momonto suprojektuota skraidyklė ore gebės išvystyti 100 km/val. greitį. Be to, skirtingai nei greitosios pagalbos automobiliai, pas ligonį skries nosies tiesumu, nestodamas sankryžose ir nestrigdamas spūstyse.
(6) 2008-09-26 0
Daugumai aklųjų arba dalinai aklų žmonių sveikas nervų ląsteles stimuliuojantys ir su akies tinklaine sujungti implantai galėtų padėti bent dalinai atstatyti regą. Tokias technologijas kuriantys mokslininkai dirba jau nuo devintojo dešimtmečio, tačiau iki šiol rimtesnių rezultatų nepasiekta. Didžiausia kliūtis yra priversti implantą pasilikti akyje, nesumažinant jo efektyvumo arba nesukeliant uždegiminių ligų. Dabar mokslininkai teigia, jog tokia kliūtis yra įveikta....
(2) 2014-11-19 -8
Nuo maršrutizatorių į mūsų prietaisus ir atgal nuolat plūsta bevielio ryšio duomenų srovės. Ši duomenų sotis yra tapusi šiuolaikinio gyvenimo dalimi, tačiau ji žmogaus akims yra visiškai nematoma. Ką pasakytumėt, jei turėtumėt papildomą juslę, kuri leistų pajusti neregimą duomenų topografiją, persmelkusią miesto gatves?
(0) 2016-11-22 22
Paralyžiuotas vyras tapo pirmu žmogumi, kuris, pasitelkus smegenimis kontroliuojamą bioninę ranką, atgavo „natūralius“ jutiminius pojūčius. 28-erių amerikiečio Nathano Copelando kūno dalis nuo krūtinės žemyn yra paralyžiuota nuo tada, kai prieš dešimtmetį pateko į avariją.
(0) 2017-09-06 26
<em>Iš pirmo žvilgsnio, stiklas – nelabai tinkama sulaužyto kaulo pamaina, tačiau britų chirurgai išsiaiškino, kad vadinamasis biostiklas ne tik tvirtesnis už žmogaus kaulus, bet ir gali li
(6) 2008-11-16 0
Yra tokia gera lietuvių liaudies patarlė – „ prie gero įprantama“. Ar tik šis moralas netiks ir egzoskeletų gamintojams ir ypač jų naudotojams? Kompanija Honda pristatė naują egzoskeleto variantą, kuris pirmiausia skiriamas sunkiai vaikštantiems senukams arba ligoniams, tačiau jau dabar akivaizdžios žymiai platesnė jo panaudojimo galimybės.
(1) 2014-07-17 5
Seniausioje indų poemoje „Rigveda“ (apie 2000 m. prieš Kristų) pasakojama apie karalienę, kuri mūšyje netekusi kojos pakeitė ją geležine. Herodotas (V a. prieš Kristų) savo raštuose mini belaisvį Hegesistratą, kuris nusikirto koją, kad išsilaisvintų iš grandinės ir pabėgtų iš spartiečių nelaisvės. Prarastą kojos pėdą vėliau jis pakeitė mediniu protezu. Deja, buvo sugautas ir nuteistas myriop. Atrodo, žmogus visais laikais kiek įmanydamas bandė taisyti gamtos ir likimo klaidas.
(1) 2010-09-22 0
Dėl smegenų pažeidimų visiškai paralyžiuoti, bet sąmoningi pacientai netrukus galės bendrauti su kitais ir valdyti motorizuotus vežimėlius mintimis. Jų galvos smegenų signalus fiksuos ir atpažins specialūs davikliai, skelbia britų dienraštis „Daily Mail“.
(3) 2010-05-24 -1
Mokslui seniai žinoma, jog žmogaus kaulai palyginti gerai perduoda jais sklindantį garsą. Remdamasis šiuo faktu, išradėjas Amiras Abolfathi sugalvojo naujo tipo klausos aparato veikimo principą. Tai - ant danties talpinamas įtaisas, fiksuojantis jį nešiojančio asmens galvos kaulais sklindantį garsą ir perduodantis jį klausos organams.
(8) 2013-06-02 0
Kaip žinia, DARPA (JAV karinė agentūra, užsiimanti perspektyvių technologijų kūrimu) finansuoja ne tik naujų ginklų arba karinių technologijų kūrimą – ji rūpinasi ir veteranais, kurie nukentėjo karinių operacijų metu.
(2) 2013-09-13 1
Juddy Grifin iš Ilinojaus tapo pirma ne karo veterane valstijoje, kuriai suteikta galimybė atkurti pirštus. Prieš 16 metų per nelaimingą atsitikimą darbe ji prarado beveik visus pirštus, o dabar turės kitokius – bioninius.
(2) 2015-07-30 40
Jaunas vaikinas iš Italijos Danny Benedettelli sukūrė nedidelį lego modeliu paremtą specialų egzoskeletą, kuris suteikia galimybę valdyti mažąjį robotą savo kūnu.
(1) 2014-06-18 19
XXI amžiaus pradžioje sukurti bioniniai protezai iš ateities lūkesčių tapo tikrove. Dabar kiekvienam žmogui, neturinčiam galūnių dėl įgimtos anomalijos arba netekusiam jų nelaimingo atsitikimo metu yra suteikta galimybė susigrąžinti pilnavertišką gyvenimą. Maža to, mokslinikai prognozuoja, kad ateityje jie pakeis ir sveikas žmonių galūnes.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos