Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stop kadras
 
 

Stop kadras

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2013-06-25 9
Savaitgalį daugelio vaizduotę žadino ir audrino "superpilnatis", "supermėnulis". O jei už maždaug 400 tūkst. km nuo Žemės vietoj Mėnulio būtų kuri nors kita Saulės sistemos planeta? Buvęs NASA meno direktorius Ronas Mileris (Ron Miller) nutarė paplėtoti šią idėją, vizualizuodamas visus galimus variantus ir sukurdamas gerokai įspūdingesnių "superpilnačių" sesiją, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka ne Mėnulis, o Merkurijus, Venera, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas ir Neptūnas.
(4) 2013-06-21 1
Savaitgalį internete daugelį nustebino dviejų seserų – Ievos ir Rūtos Rašutyčių – fotografija, pasklidusi socialiniuose tinkluose: merginos žaismingai sureagavo į pajūrio aktualijas ir nuotaikingai fotografavo paplūdimyje sugulusius karkvabalius.
(0) 2013-06-20 0
Netrukus vienas produktyviausių žmonijos istorijoje kosminių zondų „Cassini“ pradės fotografuoti tarp jo ir Saulės atsidūrusį žieduotąjį Saturną. Tokia perspektyva atvers kerintį Saturno atmosferos ir jo žiedų sistemos vaizdą. Tačiau ne tik. Kai antroji pagal dydį planeta užstos Saulę, zondo „Cassini“ itin didelės skiriamosios gebos objektyvuose atsidurs ir „blyškus žydras taškelis“, kurį laikome savo namais – Žemė. NASA astronomai kviečia pamojuoti visus mus fotografuosiančiam zondui.
(2) 2013-06-20 0
NASA publikavo naują spalvotą kvapą gniaužiančią panoraminę 1,3 mlrd. pikselių Marso paviršiaus nuotrauką – taip Raudonąją planetą aplink save mato po kelių savaičių vienų metų sukaktį Marse minėsiantis marsaeigis "Curiosity". Kadras dėl marsaeigį supančio akmenuoto kraštovaizdžio pavadintas "Rocknest" ("Akmenų lizdas").
(2) 2013-06-19 1
Viename "Youtube" vaizdo siužete užfiksuota, kaip ant Etnos ugnikalnio Sicilijoje (Italija) vyriškis lyg niekur nieko ristele dar raudonuojančios lavos šlaitu užbėga ant uolos viršūnės. Šį epizodą išnagrinėję geologijos mokslų ekspertai pripažino, kad vaikščioti skysta lava vis dėlto yra įmanoma.
(3) 2013-06-18 0
Fotografui ir audrų medžiotojui Maikui Olbinskiui (Mike Olbinski) per daugelį metų yra pavykę užfiksuoti ne vieną kvapą gniaužantį audrų kadrą. Tačiau paskutinis Teksaso valstijoje (JAV) jo nufilmuotas egzempliorius yra tai, ko operatorius kantriai ir atkakliai ieškojo pastaruosius ketverius metus. Tai – vadinamoji besisukanti superakis (angl. – rotating supercell).
(3) 2013-06-18 1
Lankydamiesi miške galite būti nustebinti – pasirodo, šią vasarą miškuose daugybė musių. Ištiesus ranką jos sutūpia ant plaštakos ir ropinėja, muses galima skaičiuoti dešimtimis ir šimtais. Vaizdelis užfiksuotas ir vaizdo įraše.
(2) 2013-06-17 0
Praėjusią naktį Čeliabinsko apskrities gyventojai filmavo ir fotografavo vidurnaktį ryškiai sušvitusį naktinį dangų, informuoja "RIA.ru". Iš pradžių buvo manoma, kad tai – šiaurės pašvaistės, tačiau paaiškėjo, kad su "aurora borealis" vadinamomis šiaurės pašvaistėmis šis reiškinys neturi nieko bendra. Vidury nakties ryškiai nušvitusį ir kurį laiką švytėjusį dangų išvydę Čeliabinsko apskrities gyventojai baiminosi, kad tai nebūtų dar vienas meteoritas.
(0) 2013-06-15 2
Laukinės avys (mokslininkai šią dykaragių žvėrių šeimą vadina avinais) mūsų platumose negyveno niekada. Matyt, joms netiko klimatas ir sniego gausa, be to, po paskutinio ledynmečio šie žvėrys tiesiog neturėjo iš kur plisti: vienintelė Europoje gyvenanti rūšis – muflonas jau tada buvo gana retas, gyvenantis lokaliai Viduržemio jūros salose Sardinijoje ir Korsikoje.
(0) 2013-06-13 0
Godardo kosminių skrydžių centro Mokslinių vizualizacijų studijos specialistai Skotas Visindžeris (Scott Wiessinger) ir Ernis Raitas (Ernie Wright) tapo unikalaus kadro, kuriame dar niekad ir niekam nematytu pavidalu užfiksuotas dalinis saulės užtemimas, autoriais.
(1) 2013-06-12 0
Birželio 23 dieną, apie 14:32 Lietuvos laiku, nors Mėnulis ir nebus matomas dėl Saulės šviesos, bus pats pilnaties vidurys. Nors vizualiai pilnatis bus beveik tokia ir naktį prieš tai ar po to. Kuo ši pilnatis išskirtinė? Tuo, kad Mėnulis tuomet bus arčiausiai Žemės per visus 2013 metus. Dar labiau prie mūsų Mėnulis per pilnatį priartės tik 2014 metų rugpjūtį.
(0) 2013-06-11 0
Vokietijos pareigūnai nurodė evakuoti žmones iš kelių kaimų ir uždaryti vieną iš pagrindinių šalies geležinkelio linijų, kai ištvinusi Elbės upė pralaužė vieną apsauginę dambą šalies rytuose. Rytinės Saksinijos-Anhalto žemės sostinė Magdeburgas praeitą savaitgalį kovojo su stichija, kai upes vandens lygis pakilo 5 metrais aukščiau įprasto.
(1) 2013-06-11 1
Legendinė žuvis, pavadinimu Silkių karalius (Regalecus glesne, lot.), galinti užaugti iki 15-os metrų ilgio ir gyvenanti maždaug 1 – 1,6 kilometro gylyje, pagaliau užfiksuota vaizdo įraše.
(0) 2013-06-10 1
Kauniečiai gamtininkai Saulius Rumbutis ir Deivis Dementavičius nesitikėjo, jog jiems teks žieduoti didžiojo apuoko, griežtai saugomo, į Lietuvos raudonąją knygą įrašyto paukščio jauniklį. Šie paukščiai niekuomet nesivargina sukti lizdų savo dėčiai.
(1) 2013-06-09 0
Astronomai, dirbantys observatorijoje ALMA,stebėjo, kaip aplink jauną žvaigždę veikia protoplanetinė kosminių dulkių gaudyklė, kurioje formuojasi kometos ir gal būt atsiranda būsimų planetų užuomazgos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos