Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Sunaudojami Žemės resursai
 
 

Sunaudojami Žemės resursai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-09-17 27
BJARKE Ingels Group (BIG), pripažinta architektūros įmonė, sukūrusi „Virgin“ „Hyperloop Passenger Pods“, „VIA 57 West“ ir „O-Tower“, bendradarbiaudama su giliavandenės kasybos bendrove „The Metals Company“ sukūrė povandeninius robotus, kurie iš jūros dugno rinks akumuliatorių baterijoms reikalingus metalus.
(1) 2021-09-13 26
Ketverius metus esant itin mažam kritulių kiekiui, didžiulis žmonių skaičius Madagaskare yra ant bado slenksčio, o pagrindinė katastrofos priežastis - klimato kaita.
(50) 2021-08-29 44
Vienas Europos gyventojas per dieną vidutiniškai sunaudoja 144 litrus vandens, tikėtina, jog dalis jo būna tiesiog išpilama net nesusimąstant ar vadovaujantis jokio pagrindo neturinčiais mitais. Tikite, jog nebegalima kelis kartus virinti to paties vandens arba gerti porą valandų pastovėjusio taroje? Specialistai atsako, kiek tiesos yra šiuose įsitikinimuose.
(13) 2021-08-24 35
Ar galėtumėte per metus pasodinti vieną medį? Tikriausiai rastumėte tam laiko. Tikėtina, kad nemažai žmonių netgi džiaugtųsi tokia tradicija. Bet ar tai padėtų mūsų planetai?
(0) 2021-08-11 8
Be jokios abejonės, vanduo yra gausiausias išteklius žemėje, apimantis daugiau nei 70 proc. planetos, tačiau nepaisant to, žmonija susiduria su vandens trūkumu.
(23) 2021-07-25 1
Klimato kaita skatina valstybes mažinti išmetamų teršalų kiekį ir pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių bei elektrinio transporto priemonių naudojimo. Tai reiškia, kad poreikis kritiniams žemės metalams tik didės, o vertingų metalų atgavimas iš atliekų, įskaitant elektronikos įrenginių, taps dar svarbesniu.
(1) 2021-07-15 64
Pranešama, kad didžiausia pasaulyje internetinė mažmeninės prekybos įmonė „Amazon“ sunaikina milijonus neparduotų produktų, rodo britų naujienų agentūros „ITV News“ atliktas tyrimas.
(0) 2021-07-11 8
Mažytė Ramiojo vandenyno valstybė Nauru sukėlė šoką reikalaudama, kad per ateinančius dvejus metus būtų susitarta dėl giliavandenės kasybos taisyklių.
(5) 2021-06-30 -5
Pagalvokite apie šiandien valgytus pusryčius, pietus ar vakarienę… Kokį kelią nukeliavo šie maisto produktai, kol pateko į Jūsų virtuvę? Ką bendro turi Jūsų suvalgytas sumuštinis ir sparčiai kertami atogrąžų miškai? Ar maitindamiesi sveikai ir įvairiai neprisidedame prie kitų šalių žmonių skurdo, nekenkiame ir savo pačių aplinkai?
(11) 2021-06-15 14
Augant įvairių elektronikos prietaisų ir elektromobilių paklausai, auga ir kasybos darbai, kurių metu iškasamas kobaltas, naudojamas ličio jonų baterijose.
(0) 2021-06-13 -1
Mokslininkai iš pelkių ir upių vagų iškasė ilgus plonus dirvožemio cilindrus, siekdami pažvelgti į praeitį ir suprasti, kokį poveikį gamtai padarė žmogus. Gauti rezultatai privertė juos iš esmės peržiūrėti ankstesnes prielaidas apie tai, kada viskas prasidėjo.
(0) 2021-05-21 10
Žmonės iš žemės gilumų auksą, platiną ir kitus brangiuosius metalus kasa jau tūkstančius metų. Ši veikla kai kuriose pasaulio vietose stipriai sumažino šių metalų atsargas. Nepaisant to, mokslininkai neseniai išsiaiškino, kad Žemėje vis dar yra milžiniški šių metalų kiekiai – ypač prie Žemės branduolio.
(1) 2021-05-19 4
Stengdamiesi sumažinti didžiulę naštą gyvajai Žemės biosferai, kiekvienas mažas dalykas yra svarbus. Net makaronų forma gali pakeisti mūsų išteklių vartojimą.
(0) 2021-05-03 43
Amazonės atogrąžų miškai ilgą laiką buvo laikomi Žemės plaučiais, padedančiais sugerti žmonių sukuriamą oro taršą. Tačiau naujas tyrimas rodo, kad per pastarąjį dešimtmetį Amazonija išskyrė beveik 20 % daugiau anglies dioksido nei sugėrė.
(1) 2021-04-29 35
„Mes gyvename į skolą, ir planeta ją iš mūsų atsiims iki paskutinio cento, pervažiuos lyg asfaltą lyginantis volas“, – sako geologijos profesorius Andrejus Spiridonovas. Šiuos žodžius jis iliustruoja faktais ir skaičiavimais, dalį kurių įtikinamai aprašė kultinis gamtininkas seras Davidas Attenborough savo knygoje „Gyvenimas mūsų planetoje. Mano liudijimas ir ateities vizija”, kuri ką tik išleista lietuviškai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos