Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Superorganizmai
 
 

Superorganizmai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-07-04 48
Paukščiai fregatos nesustodami gali skristi maždaug du mėnesius, rodo naujas tyrimas, rašo sciencenews.com. Šie paukščiai stengiasi mažai plasnoti, netupia pailsėti, ir iki šiol neaišku, kaip jie miega mėnesių trukmės kelionėse.
(0) 2016-01-20 64
30 metų pragulėjęs užšaldytas lėtūnas (vandens meškutis) Japonijos mokslininkų buvo atgaivintas ir sulaukė 14 sveikų palikuonių. Iki šiol šiuos itin atšiauriomis sąlygomis galinčius gyventi mažyčius gyvūnus buvo pavykę atgaivinti po 9 metų užšaldymo.
(0) 2015-04-07 40
Kad ir kokie jie žavūs, mieli ar gražūs, geriau gyvai su jais nesusidurti. Šie žavingi gyvūnai, ne tik įdomūs, bet ir nepaprastai pavojingi žmogui. Jie sukelia nemažai mirčių, tačiau daugelis apie šią grėsmę mažai žino ir gyvūnų nesisaugo.
(0) 2014-09-10 25
Iki šiol buvo žinoma, kad skruzdėlės yra labai bendruomeniškos. Be sunkių krovinių kilnojimo, jos sugeba vieningai apginti savo lizdus nuo plėšrūnų. Tačiau šį kartą buvo užfiksuota, kaip šios stropuolės sudaro gyvą kūnų grandinę, kad patemptų, palyginti su jomis, šimtą kartų didesnį šimtakojį.
(0) 2014-09-03 12
Jokiai gyvūnų rūšiai neįmanoma išgyventi 450 mln. metų, jei per tą laiką jų organai neišvysto tam tikrų išlikti padedančių funkcijų ar triukų. Vienas tokių, kuriuos turi kardauodegiai – kraujas su ypatingomis antibakterinėmis savybėmis.
(0) 2013-03-16 4
Mums atrodo, kad neblogai pažįstame gyvybę Žemėje, net jei dar vis atrandame naujų rūšių. Tačiau biologai dabar teigia, kad mes visiškai neturėjome kontakto su povandeninėmis gyvybės formomis, kurios egzistuoja net 60 proc. planetos paviršiaus.
(21) 2011-11-14 15
Gajos hipotezė (arba Gajos teorija, dar vadinama ir Gajos principu) teigia, kad Žemė egzistuoja kaip atskira sistema ir yra gyvas organizmas. Šią hipotezę XX a. 7 dešimtmetyje nukaldino Jamesas Lovelockas ir Lynnas Margulis. Vos iškelta, ši idėja tarp mokslininkų sulaukė smarkios kritikos, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais į ją imta žiūrėti kiek kitaip.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos