Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Švedijos ginkluotės tendencijos
 
 

Švedijos ginkluotės tendencijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-03-24 13
Lietuvos atkurtos nepriklausomybės pradžioje kariuomenė gaudavo įvairios technikos iš įvairų šalių, primena Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Anot jo, visa technika buvo labai sena, praktiškai kolekcinė.
(8) 2019-03-11 49
Patys pažangiausi šiuolaikiniai naikintuvai turi „Stealth“ technologijas, padedančias pasislėpti nuo radarų. Švedų „SAAB Gripen E“ toli gražu toks nėra. Tai nėra nei moderniausias, nei brangiausias nei labai greitas ir manevringas naikintuvas. Tačiau jis turi vieną paslaptį.
(1) 2018-07-26 22
Centrinėje Švedijos dalyje jau porą savaičių nerimsta miškų gaisrai. Į pagalbą išvyko Lenkijos ugniagesiai, gaisras gesinamas ir iš oro, tačiau jo numalšinti niekaip nesiseka. Vietovė yra sunkiai prieinama, o netoli Älvdaleno gyvenvietės buvusiame kariniame poligone dar gali būti ir sprogmenų. Tai ką lieka daryti? „Saab 39 Gripen“ naikintuvai skuba į pagalbą. Bet kodėl gaisrų bombardavimas yra protingesnė mintis, nei atrodo?
(0) 2017-03-28 41
Švedijai kelia nerimą Rusijos karinės galios stiprinimas, tačiau šalies ambasada nežino, ar ateityje dėl to bus imamasi naujų gynybos priemonių, pareiškė švedų ambasadorius Rusijoje Peteris Ericsonas.
(1) 2017-03-01 58
Miuncheno saugumo konferencijoje tvyrojo Pax Americana pabaigos Europoje pojūtis. Trumpa nuvilianti gynybos sekretoriaus Jameso Mattiso kalba ir neįtikinamas viceprezidento Mike' Pence'o pasisakymas nesugebėjo atitaisyti sumaišties, sukeltos Donaldo Trumpo neatsargių kalbų. Galbūt Europa viešai vis dar viliasi geriausios baigties. Deja, privačiai kalbantis su kitais delegatais tapo aišku: ruošiamės blogiausiam scenarijui.
(4) 2016-10-05 25
Švedijoje nuo 2018 metų bus grąžinta visuotinė karo prievolė, pranešė gynybos ministras Peteris Hultqvistas.
(1) 2016-04-08 80
Yra manančių, kad šios karo mašinos apskritai negalima vadinti tanku, nes jis neturi svarbaus tanko atributo – bokštelio. Tankas tai ar ne – spręskite patys. Prieš tai, žinoma, įvertinę visus "už" ir "prieš".
(0) 2015-07-06 22
„Saab“ pristatė naują povandeninį laivą, kuris, anot bendrovės, yra pažangiausias pasaulyje. Povandeninis laivas A26 yra 207 pėdų ilgio ir turi „vaiduoklio režimą“, kuris jį po vandeniu daro virtualiai nematomu. Jis taip pat turi specialią atskiriamą sekciją, leidžiančią specialiųjų pajėgų narams įeiti ir išeiti iš laivo, kol šis yra po vandeniu.
(0) 2014-10-24 16
Užsienio šalių žiniasklaida gyvai aptarinėja Švedijos karinio jūsų laivyno ir menamo Rusijos povandeninio laivo gaudynes. Tiksliau, katės ir pelės žaidimą. Daugelis apžvalgininkų teigia, kad katė (Švedijos laivynas) yra per silpna, kad sugautų laimikį.
(1) 2013-04-23 1
Velykų savaitgalį Rusijos bombonešiai imitavo atakuojantys Švedijos sostinę Stokholmą pažeisdami Švedijos oro erdvę, tačiau mūsų šiaurinė kaimynė sugebėjo tinkamai atsakyti į tokį išpuolį. Į pagalbą buvo pakviesti Lietuvoje dislokuoti NATO naikintuvai, pirmadienį „Svenska Dagbladet“ cituoja Švedijos naujienų portalas „The Local“.
(4) 2012-05-17 4
Šveicarija nusprendė dalyvauti kuriant pagerintą Švedijos naikintuvo „Saab JAS 39 Gripen“ modelį. Kaip rašo „Aviation Week“, naikintuvas „Gripen NG“ bus skirtas abiejų valstybių karinėms oro pajėgoms.
(62) 2011-12-07 3
Švedija gali susidurti su rimtais sunkumais, norėdama padėti Baltijos šalims ir siekdama užtikrinti savo pačios saugumą tuo atveju, jei iš Rusijos pusės būtų pademonstruota agresija. Tai pareiškė buvęs Švedijos nacionalinio karo koledžo lektorius bei Švedijos ginkluotųjų pajėgų generolas majoras Karlis Neretniekas, rašo latvijos portalas Delfi.lv.
(11) 2009-12-23 1
Švedijos laivų statykla „Kockums“ šalies kariniam jūrų laivynui pateikė pirmąsias dvi „Visby“ klasės radarų nematomas korvetes, pranešė „Defence Talk“. Naujieji karo laivai pavadinti „Helsingborg“ ir „Harnosand“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos