Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Sveikatos mitai
 
 

Sveikatos mitai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-07-01 1
Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje (taip pat ir lietuviškoje) išplito žinia apie virusą, kuris pretenduoja tapti nauju pandemijos sukėlėju.
(1) 2020-05-18 4
Pajuntate kažkokius neaiškius simptomus - galbūt surandate skaudų tašką smilkinyje ar vieną padidėjusį limfmazgį kakle. Surašote visus simptomus į paieškos sistemą internete ir ieškote, kas jums galėtų būti. Ir štai - gydytojas „Google“ teigia, kad jums vėžys. Bet ar tikrai?
(0) 2020-05-12 -5
Madingos dietos, kurių kūrėjai skambiai teigia, jog per labai trumpą laiką pavyks atsikratyti daugybės kilogramų, viena po kitos užkariauja socialinius tinklus. Jeigu žadami įspūdingi rezultatai neįdedant daug pastangų arba siūloma įsigyti stebuklingų piliulių, gėrimų ar papildų, kurie būtinai ištirpdys kūno riebalus ar paspartins lėtą medžiagų apykaitą, nusiteikite skeptiškai ir nepasiduokite „sėkmės istorijų“ vilionėms.
(32) 2020-05-06 14
Per pastarąjį mėnesį pasaulis susidūrė su dideliu išbandymu – visą pasaulį apėmusia COVID-19 pandemija. Kaip ir visas krizes, taip ir šią lydi ne tik informacija, bet ir dezinformacija.
(15) 2020-04-22 8
Dešimtmetį Rusijos prezidento Vladimiro Putino skatinama dezinformacija apie mediciną sėja sąmyšį, kenkia didžiosioms institucijoms ir padeda plisti mirtinoms ligoms, teigiama „The New York Times“ publikuotame tyrime.
(0) 2020-04-08 15
SARS-CoV-2 virusas sukeliantis COVID-19 ligą miršta nuo sąlyčio su alkoholiu, bet gali būti pražudytas ir karščio. Pavasario dienos jo nenužudys - koronavirusas miršta prie maždaug 56 laipsnių Celsijaus. Bet žinote, kur surastume tokią temperatūrą? Pirtys įkaitinamos ir dar labiau, bet ar tai gali padėti?
(0) 2020-04-03 -3
Vienas populiariausių mitų apie koronavirusą – jis buvo sukurtas laboratorijoje. Tokią teoriją galima pamatyti ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir skandalingai pagarsėjusiame portale ekspertai.eu. Tačiau šią melagingą informaciją paneigia vienas dalykas, kurio kaip velnias kryžiaus bijo sąmokslo teorijų fanatikai, – mokslas.
(2) 2020-04-02 7
Naujasis koronavirusas tęsia žygį per pasaulį, o internete savo keliu plinta mitai ir gandai apie COVID-19. Turbūt kai kuriuos jų jau būsite girdėję, galbūt net atkreipę dėmesį ar bandę paisyti rekomendacijų, kas geriausiu atveju reikštų tik veltui iššvaistytas pastangas. Blogiausiu – paverstų labiau pažeidžiamais.
(0) 2020-03-18 0
Bijote susirgti koronavirusu? Jus išgelbės universaliosios karvės. Kovo pradžioje Indijos politikė Suman Haripriya – valdančiosios Bharatiya Janata Party (BJP) partijos narė, išrinkta į Asamo įstatymų leidybos asamblėją – pareiškė, kad karvių šlapimas ir mėšlas gali būti panaudoti kovai su koronaviruso protrūkiu, rašo foreignpolicy.com.
(0) 2020-03-14 27
Socialiniai tinklai yra naudinga, bet ir pavojinga bendravimo bei žinių priemonė. Štai kaip juose mokoma išsitirti ar nesate užsikrėtę COVID-19 liga - „Reikia giliai įkvėpti ir laikyti orą 10-15 sekundžių. Jeigu lengvai išlaikai šį egzaminą be kosulio, spaudimo krūtinėje, skausmo, reiškia, kad plaučiai yra švarūs, neturi užkrato“.
(13) 2020-03-11 22
Žmonės visame pasaulyje ir toliau apsikrečia naujuoju koronavirusu, tad internete tebeplinta nauji straipsniai bei įrašai socialiniuose tinkluose apie viruso protrūkį. Deja, dėl tokio nenutrūkstamo informacijos srauto gali tapti sudėtinga faktus atskirti nuo prasimanymų, o per viruso protrūkį gandai ir klaidinga informacija gali būti išties pavojingi.
(0) 2020-03-02 22
Kadangi naujasis koronavirusas ir toliau plinta visame pasaulyje, neišvengiamai daugėja ir pokalbių apie jį – tiek oficialioje žiniasklaidoje, tiek socialiniuose tinkluose. Deja, tokia niekaip nesibaigianti informacijos lavina gali apsunkinti tikrų faktų atskyrimą nuo išsigalvojimų – o viruso protrūkio metu gandai ir dezinformacija gali būti pavojingi.
(22) 2020-02-25 21
„Tas koronavirusas - tik išpūstas burbulas. Gripas yra daug pavojingesnis ir niekas nekreipia dėmesio“ - jei išgirsite ką nors taip sakant, informuokite tą žmogų, jog tai nesąmonė.
(0) 2020-02-23 3
Daugeliui žmonių vis dar kyla nemažai klausimų dėl ultragarso tyrimų. Kaip DELFI laidoje „Svečiuose – onkologas“ sakė radiologai, šis tyrimas yra vienas saugiausių, o sakyti, kad tai – pasenęs metodas, visiškai neteisinga. Laidos svečiai papasakojo apie ultragarsinius tyrimus, ar jiems reikia kaip nors pasiruošti, kam jie reikalingi ir kokią įtaką gali turėti žmogiškoji klaida.
(0) 2020-01-20 9
Vakarais viryklė lieka šalta. Seniai paplito nuomonė, kad norintys atsikratyti antsvorio, turi nevalgyti po 18 valandos. Vokiečių mitybos ekspertė ištyrė, ko vertas šis populiarus dietinis mitas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos