Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Šviesos greitis
 
 

Šviesos greitis

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(121) 2011-10-16 28
Nors visai neseniai fizikos pasaulį sudrebinusi naujiena, esą neutrinai sugebėjo viršyti šviesos greitį, privertė suklusti didelį ir mažą, vis dėlto nėra jokio pagrindo įsivaizduoti, jog kažkas gali judėti didesniu nei 300 tūkstančių kilometrų per sekundę greičiu. Iš tikrųjų tokia mintis yra tiesiog nelogiška.
(21) 2011-09-23 6
Šiandien visos pasaulinės žiniasklaidos priemonės pateikia naują sensaciją mokslu besidomintiems skaitytojams – mat mokslininkai eksperimento metu užfiksavo šviesos greičio viršijimą. Priminsime, jog vienas iš pagrindinių fizikos ir A. Einšteino reliatyvumo teorijos ramsčių – teiginys, kad niekas negali viršyti šviesos greičio.
(80) 2011-11-18 3
Istorija apie šviesos greitį viršijus neutrinus ir toliau kels sumaištį fizikų bendruomenėje: atlikus pakartotinai OPERA eksperimentą, rezultatai gauti praktiškai tokie patys – neutrinų pluoštelis skriejo greičiau už šviesą.
(39) 2011-11-27 5
Kartais teigiama, jog priežastis, dėl kurios negalima skrieti greičiau už šviesą, yra tai, kad didėjant skriejimo greičiui atitinkamai auga jūsų masė. Kitaip tariant, kad ir kiek jūsų žvaigždėlaivis sugebėtų suteikti energijos, jus priartėsite prie tokio taško, kuriame nebepavyks pagreitėti, nes jūsų masė artės prie begalybės atžymos.
(13) 2011-10-25 0
Beveik prieš mėnesį fizikų bendruomenę sudrebino žinia, jog CERN mokslininkų eksperimento metu stebėtas neutrinų pluoštelis viršijo šviesos greitį, nors tai prieštarauja Einšteino reliatyvumo teorijai.
(7) 2011-11-23 0
Įdomi istorija apie šviesos greitį viršijusius neutrinus toliau kaitina fizikų kraują ir aštrina diskusijas. Šį kartą pristatome skeptikų požiūrį, kodėl neutrinai niekaip negalėjo skrieti greičiau nei šviesos greitis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos