Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » TKS
 
 

TKS

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2009-05-27 0
Šiandien 14.34 val. Maskvos laiku iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane pakilo Rusijos kosminis laivas „Soyuz TMA-15“.
(19) 2009-05-21 0
Tarptautinėje kosmoso stotyje tai buvo vienas mažas gurkšnelis žmogui ir didelis perdirbto šlapimo gurkšnis žmonijai. Trečiadienį kosmoso stotyje esantys kosmonautai, gerdami iš jų šlapimo, prakaito ir dėl iškvepiamo oro susikondensavusio vandens perdirbtą vandenį, atšventė šį laimėjimą pirmi kosmose, praneša AP.
(5) 2009-03-23 0
Kaip ir kiekvienos pilotuojamos NASA misijos į TKS metu, vyksta intensyvus stoties atnaujinimo ir papildymo darbai. Tik ne visada atvirame kosmose darbus įmanoma atlikti kokybiškai ir teisingai. Be to, dabar dar padidėjo pavojus dėl kosminių šiukšlių – visa tai taip pat įtakoja astronautų darbą.
(7) 2009-03-21 0
JAV erdvėlaivio „Discovery“ astronautai penktadienį išskleidė naujas saulės baterijas, kurias jie pritvirtino prie Tarptautinės kosminės stoties (TKS), o atlikus šiuos darbus bus visiškai patenkinti jau dešimtmetį statomos stoties energijos poreikiai.
(24) 2009-03-11 0
Šio mėnesio pabaigoje, baigus surinkti naują Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) Saulės elementų masyvą, ji taps antruoju pagal ryškumą nakties dangaus objektu, pralenkdama Venerą ir nusileisdama tik Žemės palydovui Mėnuliui.
(0) 2008-12-02 0
JAV daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ ir jo septynių narių įgula sekmadienį saugiai grįžo į Žemę - po 16 dienų trukusios misijos, kurios metu Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS) buvo padvigubinta gyvenamoji erdvė, jis nutūpė oro pajėgų Edwardso (Edvardso) bazėje Kalifornijoje.
(21) 2008-11-26 0
Praėjusią savaitę astronautė Heidi Stefanyshyn-Piper išėjusi į atvirą kosmosą atliko Tarptautinės Kosminės Stoties Saulė elementų baterijos apžiūrą ir valymo darbus. Tiesa, bedirbdama ji netyčia iš rankų paleido krepšį, kuriame buvo sudėti kai kurie darbams atlikti reikalingi įrankiai. Vos per kelias dienas šis krepšys tapo bene pačiu įžymiausiu kosminėms šiukšlėms priskiriamu objektu.
(10) 2008-11-21 0
Šiandien TKS rastas vienas iš dviejų pradingusių vorų. Manoma, kad šis voras jau išgyveno sudėtingą adaptacijos kosminėje besvorėje erdvėje laikotarpį, todėl išlindo iš savo slėptuvės.
(8) 2008-11-20 0
Lygiai prieš dešimt metų pradėtas vienas didžiausių visų laikų technologinis projektas – Tarptautinės kosminės stoties (TKS) statyba.
(29) 2008-11-19 0
2008 metų lapkričio 18 diena pretenduoja tapti savotišku kosminių misijų rekordu – atvirame kosmose astronautė pametė iki šiol patį sunkiausią daiktą. Žinoma, įvykis daugiau kuriozinis nei rimtas, tuo labiau, jog visais laikais iš astronautų rankų į atvirą kosmosą skriedavo patys įvairiausi įrankiai, tačiau dabar „pabėgo“ visa įrankių dėžė.
(5) 2008-11-15 0
Iš Kanaveralo kyšulyje Floridoje įsikūrusio Kennedy kosmoso centro į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS) penktadienį išskrido daugkartinis erdvėlaivis „Endeavour“ su septynių žmonių įgula, kurios laukia iki šiol didžiausias astronautų vykdytas TKS stoties apstatymo projektas.
(11) 2008-10-22 0
Per ateinančius 3 metus Rusija savo kosmoso programoms skirs milijardus dolerių ir taip, anot premjero Vladimiro Putino, įtvirtins savo, kaip kosmoso pramonės lyderės vaidmenį.
(18) 2008-10-21 0
Jei norite realiuoju laiku klausytis Tarptautinėje kosminėje stotyje dirbančio NASA astronauto pokalbių su skrydžio valdymo centru Hiustone, tereikia spustelėti žemiau pateiktą nuorodą.
(2) 2008-07-02 0
Besidomintiems apie kosmonautiką trumpinys TKS jokia naujiena – tai nuolat daug dėmesio sulaukianti Tarptautinė Kosminė Stotis, kurioje nuolat gyvena keletas astronautų ir link jos periodiškai skrenda Rusijos, Europos ir JAV kosminiai laivai. Vieni gabena naują įgulą, kiti įrangą. Apie TKS daug visko prirašyta, tad kartotis neverta. Tačiau pakeliauti po kosminės stoties vidų, kad ir virtualiai, yra visai įdomu.
(0) 2008-02-08 0
Daugkartinis erdvėlaivis „Atlantis“ su septynių astronautų įgula ketvirtadienį po ilgo delsimo pagaliau išskrido į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), kuriai gabena Europos laboratoriją „Columbus“. „Norėčiau palinkėti jums sėkmingos misijos ir saugaus grįžimo“, - įgulai pasakė starto direktorius Dougas Lyonsas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos