Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » TKS
 
 

TKS

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2012-11-09 55
Paprasčiau nei atrodo: pakanka reikiamu momentu užversti galvą į dangų. Kada tas reikiamas momentas? NASA įsteigė specialią nemokamą paslaugą: ją užsisakiusieji į mobilius telefonus gaus trumpąją žinutę, jog Tarptautinė Kosminė Stotis (TKS) kaip tik tuoj skries virš galvos. Svarbiausia – nereikia jokių žiūronų ar juolab teleskopo.
(11) 2012-12-30 11
Net jei ir būtume supervalstybė, kosmoso tyrimai yra tokie brangūs, kad gali labai greitai nusausinti biudžetą. Tą supratę mokslininkai ir politikai nusprendė, kad reikia susivienyti ir apjungus pajėgumus pastatyti bendrą Tarptautinę kosminę stotį.
(3) 2012-12-05 9
Astronautų nemiga Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (TKS) virsta legendomis. Ten dirbantys astronautai reguliariai ryja migdomuosius, tačiau išmiega vidutiniškai tik po 6 val., o tai yra gerokai mažiau nei numato techninis TS reglamentas (8,5 valandos miego). Tai gali atsiliepti rimtomis nuovargio problemomis. NASA specialistai sugalvojo išeitį ir ruošia specialią kovai su nemiga TKS skirtą operaciją.
(12) 2012-08-02 0
Vokietijoje įsikūręs DFKI Robotų inovacijos centras – vienas stipriausių robotų gamintojų Europoje. Jų robotai skraido, plauko, ropoja ir žinoma – žingsniuoja. Vienas paskutinių DFKI projektų – moteriškos išvaizdos robotas humanoidas AILA, kuris darbui kosmose mokomas Tarptautinės kosminės stoties (TKS) „Columbus“ modulio kopijoje.
(0) 2012-07-24 0
2001 metais NASA JAV kongresą įtikino, kad jų sugalvotas projektas – pažangiausia pasaulinės klasės laboratorija žemoje orbitoje. Praėjus 11 metų agentūros technologinėmis ambicijomis niekas neabejoja – tai yra pats sudėtingiausias žmonijos vykdytas inžinerinis projektas, kurio metu iš skirtingų modulių pagaminta milžiniška stotis aplink mūsų planetą sukasi didesniu nei 27 000 km/h greičiu, rašo newscientist.com.
(0) 2012-05-14 0
Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) rasta pavojingų mikroorganizmų. Jie gali pakenkti stoties aparatūrai. Rusijos Mokslų akademijos Medicinos ir biologijos problemų instituto direktorius Anatolijus Grigorjevas šią žinią pranešė Maskvoje vykusioje mokslinėje konferencijoje.
(4) 2012-02-24 0
Būsimasis Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) vadas, kanadietis Chrisas Hadfildas (Chris Hadfield) apsilankė Laarivee gitarų dirbtuvėse Vankuveryje (Kanada) – čia pagaminta speciali gitara Tarptautinei Kosminei Stočiai. Skambinimo gitara nesvarumo būsenoje iššūkius išmėginęs astronautas neslepia – patirtis išties unikali ir netikėta.
(0) 2012-09-20 0
Kitų metų pavasarį kiekvienas norintis galės internetu stebėti Tarptautinės kosminės stoties vaizdo kamerų realiuoju laiku transliuojamą vaizdą iš Žemės orbitos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos