Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » TKS
 
 

TKS

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-04-01 4
Ištisą kovą klaidžiojome po egzotiškiausius Visatos kampelius, būsenas ir objektus, mėgindami išsiaiškinti, kuris iš jų yra karščiausias, šalčiausias, šviesiausias, blausiausias, tankiausias ir t. t. Kai kurios paieškos buvo itin konkrečios ir apčiuopiamos, kitos – abstraktesnės, reliatyvesnės. Tai – natūralu. Juk ir Visatoje yra ne tik neįsivaizduojamai šviesių, bet ir labai blausių, ne tik pragariškai karštų, bet ir nemažiau pragariškai šaltų strukt...
(5) 2011-09-19 0
Filijui Fogui iš garsiojo Žiulio Verno romano aplink pasaulį apkeliauti prireikė 80-ies dienų. Ačiū modernioms technologijoms – dabar tai galima padaryti per minutę. Kelionės metu užfiksuoti vaizdai užfiksuoti vaizdo siužete, kurį ir kviečiame pasižiūrėti.
(1) 2011-01-03 0
Nors 2010-aisias netrūko istorinių kosminių skrydžių ir svarbių mokslinių atradimų, pasitaikė ir nemažai nesėkmių.
(8) 2011-06-29 0
Antradienį Tarptautinė kosminė stotis (TKS) vos nesusidūrė su nenustatyta kosmine nuolauža, o 6 narių įgula buvo priversta skubėti į gelbėjimosi aparatus.
(8) 2011-02-25 0
JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) erdvėlaivis „Discovery“ ketvirtadienį paskutinį kartą pakilo į orbitą, pažymėdamas tris dešimtmečius vykdytos Amerikos kosmoso programos pagrindinės misijos pabaigą.
(0) 2011-08-30 0
Gali būti, kad nuo lapkričio mėnesio JAV NASA ir Rusijos kosmoso agentūra laikinai paliks Tarptautinę kosminę stotį (TKS) be įgulos. Tokį sprendimą agentūros priėmė dėl nesėkmingo krovininio laivo pakilimo praėjusią savaitę, po kurio buvo suabejota Rusijos „Sojuz“ raketų tinkamumu kelti žmones į orbitą, skelbia newscientist.com.
(5) 2011-03-24 0
Iki užtarnauto poilsio likus dviem paskutiniams NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ reisams, JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso tyrimų asociacija pristatė naujos kartos kosminę kapsulę „Orion“. NASA tą pačią dieną pristatė ir naują, 35 mln. JAV dolerių kainavusį imitacinių kosminių pratybų (simuliacijų) centrą Denveryje (Koloradas, JAV).
(0) 2011-05-03 0
Praėjusį penktadienį turėjęs įvykti, tačiau dėl techninių nesklandumų savaitei atidėtas NASA daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Endevour“ skrydis bus svarbus ne vien tuo, jog tai – paskutinė šio erdvėlaivio kelionė į kosmosą. Kroviniame erdvėlaivio skyriuje į kosmosą keliaus grandiozinio ir kontraversiško fizikos eksperimento įranga – Alfa magnetinis spektrometras (AFS), kuriuo naudodamiesi mokslininkai mėgins atskleisti didžiausias Visatos mįsles.
(2) 2011-09-26 0
Nors nepritekliai skurdina JAV, Rusijos ir kitų šalių kosmines programas, Amerikos nacionalinė aeronautikos agentūra (NASA) ir toliau varžosi su Rusija atlikdama įvairiausius kosmoso tyrimus. Ko gero, tai vienintelė mokslo sritis, kur tokios varžytynės nemažina tempo nuo pat istorinio J. Gagarino skrydžio prieš pusšimtį metų. Dabar jų objektai – Mėnulis, Marsas, Jupiteris…
(2) 2011-10-31 0
Rusija sėkmingai sekmadienį paleido erdvėlaivį, kuris gabena krovinius į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS), – pirmąjį po nesėkmės rugpjūčio mėnesį, kai buvo prarastas panašus laivas ir kilo rimtų klausimų dėl kosmoso programos.
(1) 2011-05-24 0
Du erdvėlaivio „Endeavour“ astronautai penktadienį darbavosi atvirame kosmose ties Tarptautine kosmoso stotimi (TKS) – buvo atliktas pirmas iš keturių išėjimų į atvirą erdvę, stengiamasi parengti TKS, kad joje būtų galima dirbti be JAV erdvėlaivių pagalbos - šis amerikiečių kosminis laivynas „išeina į atsargą“ šią vasarą.
(0) 2011-07-30 0
NASA ir SpaceX neoficialiai susitarė, kad SpaceX kapsulė „Dragon“, paleista su „Falcon 9“ raketa šių metų lapkričio 30 – gruodžio 7 dieną susitiks su TKS, beveik praėjus vieneriems metams po pirmojo bandomojo skrydžio.
(3) 2011-01-24 0
Japonų raketa su daugiau kaip 5 t krovinių Tarptautinei kosmoso stočiai (TKS) šeštadienį sėkmingai pakilo, pranešė Japonijos kosmoso agentūra.
(3) 2011-02-18 0
Japonijos kosmoso agentūra ketina į misiją siųsti robotą humanoidą, kuris su Žemėje likusiais žmonėmis bendraus per „Twitter“.
(0) 2011-09-16 0
Penktadienį Rusijos kosminio laivo kapsulėje į Žemę saugiai grįžo Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) darbavęsis astronautas ir du kosmonautai. Tai – pirma sėkminga kosminė operacija po beprecedentės „Roskosmos“ kosminių avarijų virtinės.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos