Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Tamsioji medžiaga
 
 

Tamsioji medžiaga

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2021-11-23 11
Tyrėjų komanda teigia, kad Mėnulyje yra miniatiūrinių juodųjų skylių – ir tai gali pateikti tam tikrų tamsiosios medžiagos įrodymų.
(0) 2021-11-06 39
Neseniai atliktame tyrime mokslininkai teigia, kad tamsiąją medžiagą galima paaiškinti nustačius dalelę, kuri jungiasi su penktąja dimensija.
(1) 2021-10-26 29
Jei Izaokas Niutonas staiga iššoktų iš laiko mašinos, jis apsidžiaugtų pamatęs, kaip toli pažengė fizika. Dalykai, kurie prieš kelis šimtmečius buvo labai paslaptingi, dabar dėstomi fizikos pradžiamokslyje. Tačiau net ir su tokia pažanga, mūsų visatoje egzistuoja daugybė dalykų, kuriems mokslininkai tiesiog... neturi atsakymo. Štai keletas iš didžiausių neatsakytų klausimų, keliančių fizikams galvos skausmus.
(0) 2021-09-29 14
Užuominos apie anksčiau nežinomą pirmykštę šios medžiagos formą galėtų paaiškinti, kodėl kosmosas dabar plečiasi greičiau, nei prognozuoja teorija.
(0) 2021-09-08 6
Naudodamiesi kvantinės mechanikos keistenybėmis, mokslininkai sukūrė berilio kristalą, galintį aptikti neįtikėtinai silpnus elektromagnetinius laukus. Šį darbą vieną dieną būtų galima panaudoti hipotetinėms tamsiosios materijos dalelėms, vadinamoms aksionais, aptikti.
(3) 2021-07-05 31
Pasak Kalifornijos universiteto tyrėjų grupės, papildoma erdvės ir laiko dimensija gali paslėpti tamsiąją medžiagą - medžiagą, kuri, mokslininkų manymu, sudaro 85 procentus visatos masės, tačiau mokslinė įranga jos vis dar neaptinka.
(4) 2021-06-08 6
Buvęs Harvardo universiteto astronomas Avi Loebas teigia, kad įvairūs kosminiai reiškiniai yra nežemiškos gyvybės įrodymai. Pasak jo, milžiniškas, pažangus dalelių greitintuvas galėtų sukelti tamsiosios energijos sprogimą, kuris šviesos greičiu viską sudegintų galaktikoje. Jeigu norime to išvengti, turime kuo greičiau įsitraukti į tarpžvaigždinę diplomatiją.
(0) 2021-06-06 21
Tarptautinė tyrėjų komanda sudarė didžiausią ir išsamiausią vadinamosios tamsiosios medžiagos pasiskirstymo Visatoje žemėlapį.
(0) 2021-04-16 12
Tamsioji materija greičiausiai egzistuoja visoje Visatoje. Jos gravitacija išlaiko galaktikas ir spiečius neišsilakstant. Bet kitaip nei gravitaciškai ji arba visai nesąveikauja, arba sąveikauja taip silpnai, kad kol kas aptikti pėdsakų nepavyko.
(0) 2021-04-01 26
Tarp daugybės visatos paslapčių yra viena apgaulingai paprasta ir vis dėlto smogianti pačiam mūsų nežinojimui apie kosmosą: kokia yra visatos forma? Norėdami rasti teisingą atsakymą, turime išspręsti tamsiosios materijos ir tamsiosios energijos paslaptis bei kai kurias kitas gana svarbias problemas - o mes dar neturime tam priemonių.
(0) 2021-03-20 14
Supermasyvios juodosios skylės, kurių masė viršija milijardą Saulės masių, aptinkamos labai jaunoje Visatoje, praėjus mažiau nei 700 milijonų metų po Didžiojo sprogimo. Per tiek laiko joms užaugti nuo žvaigždinių masių įmanoma, tačiau sudėtinga. Nežinia apie juodųjų skylių kilmę skatina mokslininkus kurti įvairiausius, neretai gana egzotiškus, modelius, kuriuose jos suformuojamos kitaip, nei augant po supernovų sprogimų likusiems objektams.
(8) 2021-03-17 17
Galbūt jos visai ne juodos ir ne skylės. Juodosios skylės, gravitacijos pabaisos, taip pavadintos todėl, kad net šviesa negali ištrūkti iš jų gniaužtų, yra vieni paslaptingiausių Visatos objektų.
(1) 2021-02-24 32
Naujas tyrimas rodo, kad tamsioji materija buvo prieš Didįjį Sprogimą (DS), bet ši išvada populiariojoje žiniasklaidoje buvo neteisingai suprasta. Pasikalbėjau su tyrėju Tommi Tenkanen, kad j
(3) 2021-01-25 24
Vyrauja populiari teorija, kad maždaug tris ketvirtadalius visatos sudaro „tamsioji materija“ – paslaptinga medžiaga, sąveikaujanti su matoma materija gravitacijos būdu. Tačiau, nepaisant plačiai pripažįstamos teorijos, mokslininkai dar neturi tiesioginių jos egzistavimo įrodymų.
(0) 2020-12-09 7
Pagrindinį vaidmenį kosminių struktūrų formavimesi vaidina šaltoji tamsioji materija – kol kas neatrastos elementariosios dalelės, su likusia materija sąveikaujančios tik gravitaciškai. Tačiau yra ir kita, geriau žinoma, dalelių grupė, kurių elgesys šiek tiek panašus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos