Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Tamsiosios žvaigždės
 
 

Tamsiosios žvaigždės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(37) 2011-12-23 1
Tamsiosios medžiagos teorija gali būti paneigta: mokslininkai pirmą kartą žvaigždžių spiečiuje atrado nedidelės masės užgesusią žvaigždę. Manoma, kad būtent tokios užgesusios žvaigždės, kurias atrasti ypač sunku dėl ribotų techninių galimybių, gali sudaryti didžiąją dalį visatos masės.
(11) 2011-03-25 0
Tęsiame pasakojimų ciklą apie Visatos kraštutinumus. Prieš keletą dienų peržvelgėme kandidatų į šviesiausių Visatos objektų gretas. Šįkart pasižvalgykime po kiek tamsesnes kosmoso kerteles.
(4) 2011-03-14 0
Įprasta manyti, kad žvaigždės – net ir neįprastosios rudosios nykštukės – būna nežemiškai karštos. Tačiau tradicinį žvaigždės vaizdinį gerokai pakoreguoti gali... tik ką atrasta kambario temperatūros rudoji nykštukė.
(19) 2010-10-12 0
Ankstyvojoje Visatoje pirmosios žvaigždės galėjo būti sudarytos ne iš įprastos medžiagos, o iš paslaptingosios jos giminaitės – tamsiosios medžiagos.
(0) 2007-09-21 0
Mūsiškės Visatos seniausiose žvaigždėse gali slypėti tamsiosios medžiagos prigimties įminimas. Kaip tvirtina kosmologai, paslaptinga tamsioji medžiaga sudaro apie 25 proc. visos Visatos, tačiau sugeba nesąveikauti su šviesa. Jei ankstyvojoje Visatos stadijoje ši buvo sudaryta iš gana didelės energijos arba „šiltos“ tamsiosios medžiagos, tai pirmosios žvaigždės greičiausiai susidarė ilgose stygų pavidalo struktūrose, teigiama straipsnyje, išspausdintame „Science...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos