Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Tankai
 
 

Tankai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-07-03 28
Egzistuoja daug skirtingos konstrukcijos tankų, tačiau visi jie savo esme yra vienodi. Didelė, plati vikšrinė bazė su stipriai šarvuotu korpusu ir bokšteliu ant viršaus. Tačiau „Chrysler TV-8“ koncepcija buvo visai kitokia.
(11) 2018-05-01 37
Beveik du dešimtmečius skandalingai kurtas turkų tanko projektas „Altay“ galų gale pamatė šviesą tunelio gale. Bent jau taip galima įvertinti pasirašytą kontraktą dėl jo gamybos pradžios bei Turkijos gynybos industrijos sekretoriaus pareiškimus. Susipažinkime kas dabar yra žinoma apie šį projektą.
(15) 2018-04-28 51
Tokia diena išties yra, tik ji skirta ne sparčiai nykstančiam kačių šeimos atstovui. Pastarasis — metalinis, matęs daug kovų. Joms sukurtas ir jose praktiškai išnykęs. Kalbame apie vieną žinomiausių pasaulio tankų „Panzerkampfwagen VI“, kur kas paprasčiau žinomu kaip „Tigras I“.
(7) 2018-04-16 115
Pažvelgę į modernius tankus pastebėsite, kad jų pabūklai turi keistą guzą – atrodo, kad vienoje vietoje staiga išauga pabūklo kalibras, nors tai, žinoma, yra neįmanoma. Kas slypi šio sustorėjimo viduje? Kam jis apskritai reikalingas ir kodėl jo neturi naujas rusų T-14 Armata?
(6) 2018-04-10 48
Tankas - vienas iš šiuolaikinės karybos simbolių. Pirmą kartą tankai pasirodė Pirmojo pasaulinio karo metais ir nuo to laiko yra vieni iš pagrindinių sausumos ginklų. Tankų įgulos ankštame tanko viduje praleidžia ištisas valandas, todėl daug kam įdomų - ar viduje būna įrengti tualetai? O ar tiesa, kad britų tankai turi virdulius arbatai ruošti?
(3) 2018-03-29 45
Mokslininkams JAV pavyko sukurti medžiagą, kurią jie vadina kompozitine metaline puta. Ši keista medžiaga yra kur kas lengvesnė už įprastas šarvo plokštes, tačiau geriau atlaiko šarvamušių šaudmenų smūgius. Teigiama, kad ateityje JAV tankai gali pasinaudoti metalo putų plokštėmis kaip papildomais ar pagrindiniais šarvais.
(3) 2018-03-27 -52
Tankai - tai įspūdingos kovos mašinos, naudojamos nuo pat Pirmojo pasaulinio karo laikų. Jų dizainas, panaudojimo taktika ir esminės technologijos nuolat keitėsi, tačiau vienas bruožas išliko. Visi tankai, nuo pat pirmojo ir paties naujausio, turi vikšrus. Kodėl? Iš tikrųjų priežastis yra visai kita nei daugelis galvoja.
(1) 2018-02-15 71
Mūšio lauke mobilios raketinės tankų naikinimo sistemos šarvuotoms mašinoms kelia didžiulį pavojų, nes yra sunkiai pastebimos ir gana greitai panaudojamos. Dėl to buvo priimtas sprendimas JAV karinių pajėgų „Abrams“ tankus aprūpinti moderniomis „Trophy“ priešraketinės gynybos sistemomis. Ką jos iš tikrųjų gali ir kaip veikia?
(12) 2017-11-18 33
Vokietijos spauda lapkričio 16 d. pranešė, kad vokiečių kariuomenė susidūrė su rimtomis problemomis. Šįkart į skandalo sūkurį pateko Bundesvero sausumos pajėgos. Pasirodo didelė dalis tankų jau seniai nebėra pasiruošę kovoti. Dar blogiau, didelė dalis jų galėtu nebent vadintis tankais pagal tai kaip buvo pagaminti, nes jau senai nebeturi ginkluotės.
(5) 2017-11-17 67
Neramu ne tik Europoje ar visada bruzdančiuose Artimuosiuose Rytuose, kitame Euroazijos žemyno gale taip pat vyksta galios varžybos. Raumenis auginanti Kinija bei nuožmios varžovės Indija su Pakistanu. Pastarasis atradęs artimą sąjungą su Kinija masiškai persiginkluoja naujausia šių laikų technika. Tuo tarpu indai liko su T-72 tankais. Tačiau tai truks nebeilgai.
(16) 2017-11-13 14
Nors pastarosiomis savaitėmis žinių apie tai girdime mažiau, įtampa dėl Šiaurės Korėjos nėra visiškai nuslūgusi. Karo grėsmė yra reali, nors visas pasaulis tikisi, kad tokio kraštutinio problemos sprendimo pavyks išvengti. To tikėtis turėtų ir visi Šiaurės Korėjos gyventojai, nes, vertinant objektyviai, šalies karinės pajėgos neturi jokių šansų pasipriešinti dideliame tarptautiniame konflikte. Situacija atkreipė dėmesį į Šiaurės Korėjos ginkluotę. Negi jie tikrai naudotų Antrojo pasaulinio karo laikų tankus?
(11) 2017-10-20 28
Ko gero vienas labiausiai atpažįstamų šiuolaikinių tankų yra „Abrams“. Ne tik dėl pagaminto milžiniško jų kiekio, bet ir dėl daugybės karų, kuriuose galėjo įrodyti savo jėgą. Tiek propagandinę objektyvams, tiek prieš oponentus kovos lauke. Ir jei daug jo amžininkų pamažu užleidžia savo gretas naujos kartos technikai, amerikiečiai to daryti savo flagmanui neskuba. Priešingai. Jo tarnybos laikas bus tik ilginamas.
(10) 2017-09-12 -24
Jau seniai juokaujama apie Rusijos neblėstantį norą nepagrįstai girtis tariamu savo karinės technikos pranašumu. Tikriausiai visiems yra tekę girdėti apie „pasaulyje analogų neturinčius“ kūrinius. Visgi, paskutinis skambus šūkis net be papildomų juokų skamba kaip ištrauktas iš anekdoto - skelbiama, kad „T-14 Armata“ tankas veiktų net ir esant kai kurioms Marso sąlygoms. Ką tuo bandoma pasakyti?
(5) 2017-08-01 23
Jungtinių Valstijų sausumo pajėgų atstovas papasakojo, ko tikisi iš amerikietiškų tankų artimiausioje ateityje. Jau artėja laikas, kuomet teks kuo nors pakeisti „M1A2 Abrams“ tankus, bet kuo? JAV sausumos pajėgų personalo vadovas Markas Milley teigia, kad bus siekiama revoliucinės kovos mašinos, ir papasakojo, kokia ji bus pagal jo paties viziją.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos