Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Termoelektra energetikoje
 
 

Termoelektra energetikoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-05-10 52
Saulės energijos skydai pasižymi vienu kritiniu trūkumu: tam, kad jie generuotų elektros energiją, reikalinga Saulės šviesa. Todėl kažkam kilo tuo pačiu metu ir beprotiška, ir geniali mintis: sukurti į kosmoso tuštumą atgręžtą įrenginį, kuris, išnaudojant tuos pačius optinės elektronikos principus, rinktų iš Žemės į kosmoso tamsą sklindančią elektrą, rašo „Science Daily“.
(4) 2018-03-16 38
Mes galbūt ne visada pastebime, bet oras esantis aplink mus nuolat šyla arba šąla. Dabar Masačusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai nusprendė, kad šie temperatūros pokyčiai turi būti išnaudoti elektros gamybai.
(3) 2015-11-27 1
Kaip jūs įkrautumėte savo mobilųjį telefoną, jei jūs neturėtumėte namuose elektros ir negalite sau leisti įsigyti saulės kolektorių? Tokiu atveju mes jums rekomenduotume rinkti purvą.
(10) 2013-12-29 1
Automobilių inžinerinis techninis centras Šteire, Austrija, sukūrė ir jau bando naujas technologijas, leidžiančias išmetamųjų dujų šilumą panaudoti kaip sunkvežimiams tiekiamą srovę (energiją). Tačiau šio principo įgyvendinimo dar teks palaukti, kol serijiniu būdu bus pradėti gaminti termoelektriniai generatoriai.
(1) 2012-11-14 19
Iš Islandijos ugnikalnių sklindantis karštis jau po dešimtmečio galėtų generuoti elektrą Didžiosios Britanijos namų ūkiams, teigia ekspertai.
(5) 2012-09-27 0
Švedų dizaineris Eddis Törnbergas sukūrė originalią darbo vietą, kurią energija aprūpina pats žmogus ir aplinka. Turbūt esate matę ir kitų panašių koncepcijų, kurioms įgyvendinti reikia daryti įvairius papildomus veiksmus, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu, tačiau ši skirtingai nuo kitų neprašo daryti nieko daugiau nei sėdėti ir dirbti.
(33) 2011-07-29 0
Australų inžinieriai suprojektavo gigantišką „šiltnamį“, kuriame įkaisiantis oras keliautų specialiu „kaminu“ ir suktų jo viduje sumontuotas energiją gaminsiančias turbinas. Įdomi idėja. O dar įdomiau yra tai, jog tokios „šiltnamio“ konstrukcijos skersmuo siektų mažiausiai keletą kilometrų, o „kamino“ aukštis turėtų būti ne mažesnis kaip 800 metrų.
(1) 2011-03-09 0
Islandija svarsto galimybę tiesti ilgiausią pasaulyje povandeninę elektros tiekimo liniją, kuria Europai galėtų tiekti iš geoterminių energijos šaltinių pagaminamą elektrą.
(5) 2011-03-04 8
Termoelektra, tai šiluminės energijos konvertavimas į elektros energiją. Šiandien šis elektros energijos gavimo būdas nėra taip populiarinamas kaip Saulės, vėjo, vandenilio energetika, nes šilumą versti elektra nėra efektyvu ir atrodytų netikslinga apie tai kalbėti, bet... Elektros energija labai palankiai virsta šilumine energija, tačiau šiluminę energiją paversti elektros energija yra sudėtinga, nes čia visu savo stiprumu koją kiša antrasis termodinamikos dėsnis, nurodantis kad savaime tvarka gali virsti į netvarką, bet ne atvirkščiai (entropija – netvarkos matas savaime negali mažėti).
Elektros energija susijusi su tvarkingu elektringų dalelių judėjimu, šiluminė energija - su netvarkingu. Tvarka lengvai virsta netvarka, tačiau netvarka taip lengvai nevirsta į tvarką. Todėl termoelektriniuose reiškiniuose naudingumo koeficientai visada bus m

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos