Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Tolerancija mokykloje
 
 

Tolerancija mokykloje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-05-03 -74
Norite ištekėti, bet „nesusimedžiojate“ vyro? 2010 metais Japonijoje atidaryta mokykla gali jus to išmokyti. Skamba keistai? Yra mokyklų, kuriose siūloma mokytis dar neįprastesnių dalykų.
(31) 2015-04-11 23
Kauno mokyklose atlikto tyrimo rezultatai, švelniai tariant, šokiravo. Anonimiškai apklausus beveik dviejų dešimčių laikinosios sostinės ugdymo įstaigų mokinius, paaiškėjo, kad kas trečias mokinys susiduria su patyčiomis ir mokyklose jaučiasi nesaugus. Be to verčia sunerimti ir vaikų įvykdomų nusikaltimų statistika.
(34) 2013-07-05 15
Jaučiuosi kaip paleista iš kalėjimo, laiške spaudai tvirtina Palangos Senosios gimnazijos abiturientė Agota Sakalauskaitė. Ką tik egzaminus išlaikiusi mergina laiške išklojo apie bendraklasių skirstymąsi į „chebras“ ir „lievuosius“, patyčias mokykloje.
(31) 2013-06-17 -1
Religijotyrininkai kelia idėją, kad valstybinėse mokyklose turėtų būti įvestas religinis švietimas. Sociologės Mildos Ališauskienės manymu, taip Lietuvoje sumažėtų religinės diskriminacijos.
(280) 2012-12-20 12
„Tu pyderas!“. Panaši retorika mokyklose dažnai naudojama siekiant įžeisti ir pažeminti vaikiną. Taip mokyklose auginama homofobų karta, homoseksualumą laikanti iškrypimu ir smerkianti kitokius. Mokykla šnekėti apie homoseksualumą bijo ir savęs ieškantiems jauniems žmonėms padėti negali. Dėl to trauką tai pačiai lyčiai patiriantiems moksleiviams lieka psichologinė pagalbos tarnyba telefonu.
(1) 2012-09-04 0
Lietuvoje mokytojų darbo kokybė nevertinama, tad reikalinga privaloma reguliari mokytojų atestacija. Tokią poziciją penktadienį viešėdama DELFI konferencijoje išsakė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė. Mokytojos manymu, dalis abiturientų, nepasirinkusių mokytis istorijos, gauna brandos atestatą neįrodę, kad kažką išmano apie Lietuvos Konstituciją, valstybės sąrangą, savo pilietines pareigas ir istoriją.
(0) 2012-02-28 0
Prieš du amžius Lietuvoje išsilavinimas ir moteriškosios lyties atstovės buvo sunkiai suderinamos priešingybės tiek plačiojoje visuomenėje, tiek ir akademinėje erdvėje. Tačiau vyravę apribojimai bei sklandę stereotipai bei skirtingi standartai, XIX-ajame amžiuje pradėti keisti. Kas inicijavo pokyčius ir kodėl staiga susigriebta mokyti moteris?
(20) 2012-02-24 0
Tobulėjant smegenų tyrimams, mokslininkai vis dažniau kalba apie tai, kad vyrų ir moterų smegenys veikia pagal skirtingus mechanizmus, todėl iškeliama hipotezė, kad berniukai ir mergaitės turėtų būti mokomi skirtingai.
(1) 2011-11-29 16
Per pastaruosius dešimtmečius Suomijos mokiniai pasiekė neįtikėtinų matematikos, gamtos mokslų, užsienio kalbų bei raštingumo rezultatų būtent todėl, kad mokytojais šalyje pasitikima ir leidžiama daryti viską, kas padėtų vaikams pažvelgti į mokymąsi kitaip.
(4) 2011-11-28 -2
Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys sako, kad šiuo metu išgyvename pasekmes to, kad prieš 12 metų buvo „išmuštas“ mokytojų noras dirbti kūrybiškai.
(0) 2011-10-15 0
Norint pakeisti akademinės bendruomenės nuostatas diskriminuojamųjų atžvilgiu, Lietuvos studentų sąjunga prie diskusijų stalo pakvietė nevyriausybinių organizacijų atstovus.
(65) 2010-12-22 0
Mokykla sparčiai žengia atgal iš vaikų darydama bedvases žinių mašinas, nes pamiršus dvasinį ugdymą žlugdomas žmogiškumas, sako Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijos klebonas Arūnas Peškaitis. Jo nuomone, situaciją keisti galima tik steigiant kuo daugiau religinių bendruomenių mokyklų.
(16) 2010-03-04 0
Moksleiviai šalies mokyklose išmoksta dominuojančios kultūros ir grupių normas laikyti vienintelėmis teisingomis, normaliomis ir gerbtinomis. Pagal tai jie vertina kitų tautų, rasės, tikėjimo atstovus, homoseksualus, neįgaliuosius – žmones, kurie Lietuvoje patiria netoleranciją ir diskriminaciją.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos