Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Trečios kartos branduoliniai reaktoriai
 
 

Trečios kartos branduoliniai reaktoriai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-05-14 1
1942 metų gruodžio 2 dieną pirmą kartą buvo gauta grandininė branduolių dalijimosi reakcija ir išbandytas pirmasis branduolinis reaktorius. Toks pirmasis įrenginys, pavadintas pirmuoju Čikagos rentiniu arba katilu (angl. pile), buvo sudarytas iš urano ir grafito blokų. Dauguma darbų siejama su garsaus italų fiziko Enrico Fermi vardu.
(5) 2013-03-21 1
Esu už konstruktyvią, racionalią, pasitempti verčiančią kritiką, tačiau akademiko Jurgio Vilemo komentaro apie planuojamas „Hitachi“ investicijas į Visagino atominę elektrinę (VAE) kritika nepavadinčiau.
(41) 2013-03-20 1
Kol naujoji Vyriausybė vis dar suka galvą, ar tęsti pirmtakės pradėtą atominį projektą su Japonijos reaktorių gamintoja „Hitachi“, atsiranda gera proga panagrinėti, ką gi ir kodėl Lietuvai siūlo užsieniečiai iš tolimos šalies.
(0) 2012-08-31 2
Viešojoje diskusijoje dėl Visagino atominės elektrinės (Visagino AE) dažnai keliamas klausimas – ar strateginio investuotojo Japonijos bendrovės „Hitachi“ siūlomas pažangusis verdančio vandens reaktorius (ang. Advanced Boiling Water Reactor – ABWR) iš tiesų yra toks jau pažangus? Galbūt Visagine verta įdiegti dar naujesnes branduolinės energetikos technologijas, kurias testuoja pasaulio mokslininkai?
(3) 2012-06-11 0
Klausantis kaip energetikų forume „Atomekspo” Rusijos valstybinės korporacijos „Rosatom” programų direktorius Sergejaus Bojarkino negailėjo pagyrų Baltarusijoje ir Rusijoje ruošiamiems statyti rusiškiems branduoliniams reaktoriams ir kritikos Visagino AE projektui, susidaro įspūdis, kad tai nieko bendro neturi su rimtomis kalbomis apie branduolines technologijas. Greičiau – bandymas menkinant konkurentus išgirti savo technologiją.
(19) 2012-05-30 0
Kuo labiau artėja rinkimai tuo „įdomesnių“ dalykų galime išgirsti viešojoje erdvėje. Dažnai, kaip vėliau paaiškėja, ambicijų išeiti į politinę areną turintysis, nepasikuklina prisiimti „ekspertų“ vaidmenį ir komentuoti šiuo metu dėmesio nestokojantį Visagino AE projektą. Pavyzdžiui, kritikai apie būsimą elektrinės reaktorių ir jo naudingą darbo laiką (apkrovos arba panaudojimo faktorių ar koeficientą) pateikia informaciją kuri yra teisinga, tačiau ne p...
(8) 2012-03-13 0
Visagino atominės elektrinės reaktoriaus kelias iki būsimosios jėgainės gali tapti politikų galvos skausmu. Jau šiemet reaktoriaus maršrutui rengti reikalingų 5 mln. litų Finansų ministerija siūlo ieškoti Kelių priežiūros ir plėtros programoje. Kelininkai, šiemet gavę ir taip menkesnį biudžetą, žada derėtis, kad lėšų reaktoriaus keliui rengti skirtų ir energetikai, praneša LTV „Panorama“.
(1) 2012-01-24 1
Būsimos Visagino atominės elektrinės (AE) Lietuvoje strateginis investuotojas - Japonijos koncernas „Hitachi“ - siūlo Lietuvai trečiosios kartos 1385 MW galios pažangų verdančio vandens reaktorių (angl. Advanced Boiling Water Reactor, ABWR). Ar Lietuvai siūloma technologija iš tikrųjų yra pažangiausia ir atitiks naujus saugos reikalavimus, kurie netrukus taps privalomi Europos Sąjungoje (ES)?
(19) 2010-12-20 0
Kalbos apie atominę energetiką apskritai Lietuvoje ne tokios aktyvios, kaip kalbos apie planuojamą statyti naująją atominę elektrinę. Pateikiame šalies ir užsienio žaliųjų organizacijų aktyvistų nuomones bei pasvarstymus, kurie skamba kaip alternatyva vyraujančiai pozicijai.
(8) 2010-01-11 0
Ryškėja tokia branduolinės energetikos kryptis – senų elektrinių modernizacija pratęsiant esamų reaktorių darbą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos