Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Trumparegystė
 
 

Trumparegystė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-07-18 19
Naujas Glazgo universiteto mokslininkų atradimas turėtų patikti optinių iliuzijų mėgėjams. Pasirodo šios sukelia ne tik galvos svaigimą ir mirgėjimą akyse o turi ir labai teigiamą poveikį sveikatai.
(5) 2017-01-06 89
Akinių skaityti reikia daugeliui. Tačiau dauguma žmonių jų nešioti net kartkartėmis nemėgsta ir mielai atsisakytų, jei tik galėtų. Pasirodo, kad tai visai įmanoma, jei reguliariai bus daromi pratimai.
(0) 2015-12-08 10
Ypač atidžiai prižiūrėti akių sveikatą turi visą dieną dirbantys kompiuteriu žmonės ir vairuotojai, prisiimantys atsakomybę ne tik už savo, bet ir už kitų eismo dalyvių saugumą, rašoma pranešime spaudai.
(2) 2015-06-12 35
Akių sveikatą kaip ir daugelį kitų sveikatos klausimų, gaubia įvairūs mitai. Internete nestinga straipsnių, kuriuose teigiama, kad anaiptol televizorių žiūrėti iš arti ar tamsoje akims nekenkia. Tačiau privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ Akių centro gydytoja Jolita Jusaitienė ragina tokia informacija aklai nepasitikėti ir atskleidžia, kas yra mitas, o kas tiesa.
(13) 2015-04-07 85
Mokslininkai paneigė vieną seniausių mitų, kad ilgas televizoriaus ar vaizdo monitoriuje žiūrėjimas gali sukelti trumparegystę.
(10) 2014-08-26 19
Mokslininkai sukūrė naują metodą, kuris leis užmiršti skaitymo akinius.
(3) 2014-05-02 4
Internete sparčiai plintančiame vaizdo įraše parodoma, kaip galima išsisukti, jei jūsų regėjimas yra prastas, tačiau akinių po ranka neturite.
(0) 2014-03-26 1
Ar kada nors susimąstėte, kodėl nerekomenduojama savo tinklalapiuose, tinklaraščiuose arba prezentacijose naudoti balto teksto juodame fone? JAV mokslininkai aiškina, jog tai lemia ne tik subtilūs dizaino klausimai, bet ir skirtinga neuronų reakciją į baltus objektus juodame fone ir į juodus baltame.
(10) 2014-02-18 9
Amerikiečių psichologai sukūrė ir tobulina kompiuterinį žaidimą asmeniniams ir planštiniams kompiuteriams, kuris žymiai pagerina žmogaus regėjimą, jo aštrumą ir vizualinę reakciją, skelbiama žurnalo "Current Biology" straipsnyje.
(0) 2013-07-30 7
Jauna mergina prisipažįsta, kad nuo paauglystės didžiausias jos gyvenimo malonumas buvo skaitymas, tačiau dabar jaučiasi jo netekusi. Ne todėl, kad skaityti jai pasidarė nebeįdomu ar neturėtų tam laiko. Tiesiog po ilgos darbo dienos, praleistos prie kompiuterio ekrano, skaitymas jos akims tapo sunkus darbas. Jos pernelyg pavargusios. Specialistų ši istorija nestebina – akių nuovargiu šiandien skundžiasi daugybė žmonių.
(0) 2011-12-10 0
„Galima pripažinti idėją esant naudingą, bet nemokėti ja naudotis“, - kadaise pasakė Johanas Volfgangas Gėtė. Ir iš tiesų – pagalbos su amžiumi silpstančioms akims pradėta ieškoti jau seniai, tačiau pasinaudoti ore sklandančia idėja, pasirodo, nebuvo taip paprasta. Vis dėlto idėjai įgavus fizinį kūną, vadinamą akiniais, šie iki šiol laikomi vienu svarbiausių išradimų per pastaruosius 2000 metų.
(1) 2011-12-10 1
Lietuvoje pradėti spausdinti leidiniai Brailio raštu. S.Jokužio leidykloje-spaustuvėje įdiegus specialią technologiją, jau išleistas pirmasis toks leidinys – 2012 m. kalendorius su aklųjų ir silpnaregių meniniais darbais. Pasak idėjos autorių, šis neeilinis leidinys yra skirtas tiek matantiems, tiek nematantiems žmonėms. Iki šiol Lietuvoje nebūta galimybės spausdinti didelio tiražo leidinių aklųjų ir silpnaregių raštu.
(3) 2011-09-26 0
Šiandien beveik kiekvienas vaikas turi mobilųjį telefoną ar kitą mobilųjį įrenginį. Tėvams neabejotinai patogu turėti galimybę bet kuriuo metu susisiekti su savo atžala. Tačiau egzistuoja ir neigiamų šios tendencijos aspektų – paaiškėjo, kad šie aparatai gali stipriai kenkti vaikų regėjimui.
(17) 2010-11-02 5
Kalifornijos universiteto Regėjimo ergonomikos laboratorijos (Vision Ergonomics Research Laboratory) mokslininkai, vadovaujami profesoriaus Džimo Šydžio (Jim Sheedy), kompiuterinį teksto šriftą Verdana įvardijo kaip patį saugiausią žmogaus regėjimui. Saugiausio šrifto tyrimą inicijavo bendrovė Microsoft, siekusi išsiaiškinti kompiuterinių šriftų ergonomiškumo ypatumus.
(8) 2010-10-18 9
Neretai juokaujama, kad trumparegystė – jau ne liga, o šiuolaikinės žmonijos išskirtinė ypatybė. Egzistuoja daugybė mitų, kas gadina mūsų akis ir kas jas gali apsaugoti. Anot oftalmologų, tikrai įrodyta, kad mūsų regėjimą apsaugo grynas oras ir dienos šviesa. Tuo tarpu didžiausias trumparegystės paplitimo šuolis, įvykęs su naujųjų technologijų paplitimu, labiau siejamas ne tiek su pačiomis technologijomis, kiek su būtinybe prisitaikyti prie darbo, kai nuolat tenk...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos