Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Turkija
 
 

Turkija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2020-09-25 14
Tai mažytė, vos dvylikos kvadratinių kolometrų ploto sala, atsidūrusi pačioje pavojingosios „Pandoros skrynios“ širdyje – kitaip tariant, vieta, kur bet kurią akimirką gali susiremti dvi Europos valstybės.
(0) 2019-12-30 4
Bosforo sąsiauris yra natūralus maždaug 30 km ilgio laivybos kelias, kertantis Stambulą ir atskiriantis Aziją nuo Europos. Šis sąsiauris vietomis yra gana siauras ir vingiuotas, jame netrūksta įvairaus dydžio laivų. Tai nėra gera vieta prarasti kontrolę, bet konteineriniam „Songa Iridium“ teko tai patirti.
(0) 2019-11-22 20
Vykdant agresyvius lobių paieškos kasinėjimus buvo sunaikintas 12 000 metų senumo ledynmečio laikų ežeras. Bet kasinėjimai vyko legaliai – gavę Giumušchanės gubernatoriaus (Turkija) leidimą, du vyrai netoli Dumanlio kaimo Taškiopriu plokščiakalnyje ėmėsi ieškoti legendinio senovės romėnų lobio.
(2) 2017-11-23 25
Mokslininkai, tyrinėję didžiausią Turkijos ežerą – Vaną, jo dugne po vandeniu atrado 3000 metų senumo pilį.
(0) 2017-07-21 8
Turkijoje akivaizdžiai daugėja autoritarizmo, tačiau Europos Sąjungos bendradarbiavimas su šia šalimi yra neišvengiamas.
(10) 2017-06-24 -6
<em><!--Keiskite pavadinimą režimu „BE REDAKTORIAUS“ --> Turkijos Švietimo ministras Alpaslan Durmuş pareiškė apie evoliucijos teorijos pašalinimą iš šalies viduriniojo mokslo programų
(1) 2017-06-08 14
Šiandien yra daug kalbama apie sudėtingus Rusijos ir Vakarų santykius – ir ne be pagrindo. Tačiau, kol Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas žaidžia savo žaidimus su JAV ir Europa bei stengiasi išsaugoti savo miglotą sąjungą su Sirija ir Iranu, mums nederėtų užmiršti kitų šalių, kurios daro tiesioginę įtaką Rusijos ateičiai, rašo „Time“.
(0) 2017-06-07 9
Iš turistų pamėgtos Antalijos iki Kapadokijos reikia keliauti beveik 9 valandas. Temperatūra, prieš pasirodant pirmiesiems saulės spinduliams, yra vos 4 laipsniai, tačiau skrydis oro balionu švintant virš šios vietos – vienas iš 100 dalykų, kuriuos privalo patirti žmogus, sako daugelis.
(0) 2017-04-21 12
Sausį JAV sulaukė blogų žinių – žurnalo „The Economist“ demokratijos reitinge valstybė buvo pažeminta nuo „pilnos“ iki „ydingos“ demokratijos laiptelio.
(1) 2017-03-07 10
2017-uosius Turkija tikisi paversti savos kosmoso agentūros gimimo metais. Įvairūs šalies ministrai ragina kuo greičiau baigti derinti formalumus, prezidentas kalba apie ambicingus turkų planus su pasauliu bendrauti per turkiškas technologijas. Ši kosminė agentūra turėtu užtikrinti modernų šalies veidą užsienyje, leisti geriausiems inžinieriams kurti inovatyvias technologijas kosmoso ir aviacijos srityje. Galiausiai kariuomenė turėtu prieigą prie galimybių naudotis kosmoso technologijomis be trečiųjų šalių įsikišimo. Kaip visiškai savarankiška šalis. Bet ar išvysime šias ambicijas realybėje?
(0) 2016-12-23 28
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį Stambule atidarė pirmąjį tunelį automobiliams po Bosforo sąsiauriu, kuris yra naujausias jo plano transformuoti Turkijos infrastruktūrą projektas.
(2) 2016-07-31 35
XX a. pradžioje, kadaise grėsmingos Osmanų imperijos didybė krito veidu į purvą. Įsivaizduokite, kad ištisos kartos gyveno didžioje šalyje, nusitęsusioje nuo Dunojaus iki Nilo pakrantėje įsikūrusių miestų ir nuo Bagdado iki Tripolio, o jūsų šalį valdo kalifas, tai yra visų pasaulio musulmonų, nors ir nominalus, tačiau vadas.
(0) 2016-07-25 22
Turkijos sostinėje buvo vidurnaktis, praėję dvi su puse valandos po bandymo surengti perversmą. Grupė ministrų buvo susirinkusi į susitikimą ministro pirmininko konferencijų salėje, jie buvo įsitikinę, kad visiems gresia mirtis, rašo theguardian.com.
(8) 2015-11-27 28
Po to, kai Turkijos pajėgų naikintuvai numušė Rusijos bombonešį ties Turkijos ir Sirijos siena, pasigirdo žinių, kad besileidžiančius parašiutu pilotus šūviais pasitiko sukilėlių kovotojai. Tačiau šie sukilėliai nepriklauso Sirijos arabų daugumai. Jie yra turkmėnai. Ką Sirijoje veikia turkmėnai ir kodėl jie trukdo Rusijai?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos