Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Tuštumos modelis
 
 

Tuštumos modelis

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-08-04 20
Mūsų Paukščių Tako galaktika priklauso Vietinei galaktikų grupei, kartu su Andromeda ir keliomis dešimtimis mažesnių narių. Vietinė grupė yra Mergelės superspiečiaus dalis, bet didžioji dalis šio spiečiaus ir dar didesnės struktūros Laniakėjos yra į vieną pusę nuo mūsų.
(1) 2017-06-20 19
Mūsų Galaktika, pasirodo, yra kosminėje dykroje. Dar prieš ketverius metus, stebint galaktikų pasiskirstymą, buvo iškelta idėja, kad mes esame maždaug 300 megaparsekų skersmens mažesnio tankio zonoje.
(0) 2014-05-19 34
Joe Hanson sukūrė simuliaciją, kuri atskleidžia, kas laukia Žemės ir visos Visatos artimiausioje ateityje bei po daugelio milijonų metų.
(0) 2009-02-03 0
Beveik prieš dešimtmetį teoretikai pasiūlė vadinamąjį tuštumos modelį – alternatyvą paslaptingajai tamsiajai energijai. Pagal šį modelį, didelė regimosios Visatos dalis įsikūrusi milžiniškoje tuštumoje, kurioje medžiagos yra nepalyginamai mažiau nei už jos ribų. Mažas tuštumoje esančios medžiagos tankis reiškia gerokai susilpnėjusią gravitacijos jėgą, o tai sukuria iliuziją, jog regimoji Visata plečiasi greičiau nei turėtų.
(23) 2008-07-26 0
Pagrindinis kosmologijos principas, pavadintas Koperniko vardu, skelbia, kad Visata yra homogeninė ir izotropinė, t. y. apytikriai tokia pati bet kurioje vietoje ir bet kuriuo laiku. Tačiau kas, jei šis principas yra neteisingas ir mes gyvenam ypatingoje Visatos dalyje, kurios tankis daug mažesnis nei likusios Visatos?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos