Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vabzdžiai
 
 

Vabzdžiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2008-10-22 0
Seksas tarp tos pačios lyties atstovų leidžia (bent jau vabalų pasaulyje) netiesiogiai apvaisinti pateles, su kuriomis šie individai galbūt niekada tiesiogiai nekontaktuos, rašoma „New Scientist“.
(0) 2008-10-17 0
Mokslininkai rado ilgiausią vabzdį pasaulyje, praneša AP. Naujojo „rekordininko“ kūno ilgis beveik 36 cm (56 cm matuojant su ištiestomis galūnėmis) – tai dviem centimetrais daugiau nei ankstesnis „rezultatas“. Apie šį atradimą paskelbta žurnale „Zootaxa“.
(8) 2008-09-29 0
Brazilijoje gyvenančios skruzdėlės Forelius pusillus kiekvieną naktį demonstruoja pasiaukojimą, iki šiol nežinotą mokslui.
(7) 2008-09-16 1
Amazonės baseino džiunglėse Brazilijoje JAV biologai aptiko iki šiol mokslui nežinomą skruzdžių rūšį. DNR tyrimai atskleidė, kad tai viena seniausių skruzdžių rūšių Žemėje, skelbia „Daily Telegraph“.
(4) 2008-09-10 0
Londono Queen Mary Universiteto mokslininkai sukūrė specialų simuliatorių, kuris padeda tirti, kaip bitės išvengia užsimaskavusių grobuonių, tokių kaip vorai. Įrenginio idėja - imituoti gyvybei pavojų keliančią situaciją, kurioje bitės dirbtinai "patiekiamos" vorui-krabui (angl. crab spider), tiksliau, jo gniaužtus imituojančiam įrenginiui.
(3) 2008-06-28 0
Viurcburgo universiteto (Vokietija) mokslininkai tikisi, kad radijo ryšio identifikacijos (RFID) mikroschemos, pritvirtintos prie bičių, padės atskleisti jų epidemijos priežastis.
(0) 2007-12-05 0
Maliarija - viena dažniausiai pasitaikančių infekcinių ligų ir sukelia dideles visuomenės sveikatos problemas. Tai ypač opi problema šiltuose kraštuose. Maliariją sukelia plazmodijų genties pirmuonys. Skiriamos keturios jų rūšys, kurios skiriasi dauginimosi ciklo trukme ir sukelia įvairias maliarijos formas. Infekcijos šaltinis yra ligonis ar plazmodijų nešiotojas. Ligos sukėlėją perneša Anopheles genties uodų patelės. Tad iki šiol žmonės su maliarija kovojo dviem b...
(43) 2007-07-10 6
Kur dingsta bitės — paskutiniu metu tokį klausimą jau ne retoriškai užduoda ne tik 24 JAV valstijų bitininkai, didieji šalies laikraščiai, tokie kaip "The New York Times" ar "The Christian Science Monitor", bet ir mokslininkai. Susirūpinimą kelia ne vienos, dešimties ar net šimtų bičių nesugrįžimas į avilius, bet ištisų jų kolonijų išnykimas. Apie tau jau ne kartą rašė ir Lietuvoje, tik vis iš skirtingų šaltinių ir su skirtingais gandais. Bandykime viską apju...
(0) 2007-07-10 0
Kova už būvį mums, žmonėms, tapo perkeltinės prasmės žodžiais. Tačiau to tikrai negalima pasakyti apie gyvūnijos pasaulį. Ji vyksta visur - tarp stambių laukinių gyvūnų miškuose, tarp paukščių danguje, tarp žuvų vandenyje ir netgi tam mažajame pasaulyje, kurio mes dažnai net nepastebime - tarp vabzdžių. Šiame albume išvysite "bičiulišką" dviejų plėšrūnų - voro ir maldininko akistatą.
(4) 2007-07-10 1
Neatskiriama lietuviškų vasaros miškų dalis - įkyriai zyziantys ir negana to - besikandžiojantys uodai. Daugelis pasakytų - parazitas, ką dar čia apie jį ir kalbėti, tačiau tuo pačiu tai yra gan įdomus sutvėrimas. Ką mes apie jį žinome? Kodėl uodai siurbia kraują? Kaip suranda savo auką? Pasigilinus paaiškėja, jog jie ne vien "blogiečiai" - galbūt vienas kitas nelabai malonus įkandimas žmogų gali išgelbėti nuo maliarijos...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos