Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vabzdžiai
 
 

Vabzdžiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2011-12-01 5
Gamtos mylėtojas žiniasklaidai noriai papasakojo, kaip dvi dienas atokioje Naujajai Zelandijai priklausančioje saloje stebėjo gigantišką vabzdį, nepabūgusį užsiropšti ant jo rankų ir draugiškai sutriauškusį morką. Milžiniškas į žiogą ar svirplį panašus gyvis, kurio gentainiai N.Zelandijoje vadinami didžiosiomis vetomis (maor. – „wētā“), buvo gerokai sunkesnis už žvirblį ir svėrė net triskart daugiau už pelę. Tai – didžiausias gyvas vabzdys, kada nors ...
(4) 2011-09-30 0
Lapus skinančių Acromyrmex genties skruzdžių (angl. – „leafcutter ants“) statiniai primena milžiniškus žemės ūkio paskirties megapolius, kuriuose iki 7 mln. individų augina atžalų maitinimui skirtus grybelius. Kad derlius būtų geras, būtina tam tikra temperatūra, kurią „megašiltnamiuose“ palaiko unikali vabzdžių įrengta vėdinimo sistema.
(13) 2011-09-16 0
Uostamiestyje, Dragūnų gatvės 7-ojo namo devinto aukšto gyventojai išėję į laiptinę nustėro – sienos, lubos ir langai buvo aplipę dešimtimis tūkstančių muselių. Iš kur atsirado vabzdžiai patalpoje – paslaptis.
„Pirmą kartą gyvenime mačiau tokį vaizdą. Muselių buvo tiek daug, kad per langą nieko nesimatė. Vaikai net į laiptinę bijo išeiti. Vaizdas – ne kasdienis. Tik išeini į laiptinę ir pasitinka dūzgimas“, – pasakojo Dragūnų gatvės 7-ojo namo ...
(34) 2011-09-16 0
Europos Sąjungos (ES) užsakymu bus atliekamas 3 mln. eurų vertės tyrimas, ar vabzdžiai yra tinkamas valgis europiečiams, rašo „Lietuvos žinios“. Skorpionų sriuba, salotos su skėriais ir bičių kremas desertui - gal skamba ir nelabai viliojamai, tačiau, ES valdininkų manymu, toks ateityje galėtų būti europiečių pietų meniu.
(4) 2011-08-26 0
Lėktuvo „Boeing 757“, skrendančio iš Blagoveščensko į Maskvą, keleiviai ir ekipažas kelionės metu susidūrė su rimta problema. Vos pakilus lėktuvui, į verslo klasės saloną įskrido visas spiečius bičių, rašo „Komsomolskaja pravda“.
(12) 2011-08-21 0
Šie padarėliai niekada mūsų nenuvilia: būdamos labai organizuotos, nesavanaudės, altruistiškos ir darbščios, bitės vaidina svarbiausią vaidmenį apdulkinant pasaulio augalų žiedus, gaminant vašką, propolį ir medų. Jos puikiai tarpusavy bendrauja ir yra neįtikėtinai geri skrajūnai. Daugybę dalykų jos atlieka taip gerai, jog mes net nenutuokiam, kaip jos tai daro.
(3) 2011-08-19 0
Būna ne tik oro ir vandens sūkurių – JAV kartais sukasi ir vabzdžių „tornadai“. Liepą tokį gyvą verpetą Ajovos valstijoje užfiksavo profesionalus audrų fotografas Mike'as Hollingsheadas. Ore virš javų lauko buvo taip tiršta nuo vabzdžių, kad „atrodė, jog rūksta dūmai“, tvirtino jis.
(10) 2011-07-21 24
Nuo kraujo ištroškusių vabzdžių galima apsiginti ne tik juos baidant, bet ir gaudant – sumažinant jų populiacijas atskirose vietovėse. Tokią išvadą padarė Švedijos ir JAV mokslininkai, ne vienerius metus tyrę, kokių veiksnių visuma labiausiai vilioja ir atbaido kraujasiurbius.
(1) 2011-07-20 1
Vidurvasaris – drugelių ir drugių metas. Specialistų teigimu, dabar pats laikas juos stebėti ir grožėtis. Šia proga BBC skelbė užfiksuotus kadrus, kuriuose matyti kelios Didžiojoje Britanijoje gyvenančios rūšys. Tiesa, jos sutinkamos ir Lietuvoje – tereikia išvykti į gamtą ir atidžiau apsižvalgyti.
(2) 2011-06-03 1
Dideli vandens vabzdžiai, dar vadinami skorpionblakėmis, nuo seno žinomi kaip pakankamai agresyvūs padarai, mintantys smulkiais stuburiniais gyvūnais, pavyzdžiui, nedidelėmis žuvimis ar jų mailiumi bei buožgalviais. Tačiau padaryta jau ne viena nuotrauka, kurioje matyti, kaip vabzdys sudoroja žymiai didesnius gyvūnus.
(40) 2011-05-13 0
Mobiliųjų telefonų skleidžiami signalai gali būti iš dalies atsakingi už tai, kad daugelyje pasaulio vietų dramatiškai sumažėjo bičių, rodo naujas tyrimas.
(0) 2011-05-11 0
Tiems, kas naudoja akių lęšius, į Kuršių marių pakrantę šiomis dienomis patartina neiti ir nevažiuoti. Nes uodų trūklių, neseniai išsiritusių iš lėliukų, debesys, apguls galvą, lįs į ausis, šnerves ir akis. Tuo metu Entomologijos laboratorijos vadovas Povilas Ivinskis aiškina, kad šie uodai yra visiškai nepavojingi žmonių sveikatai.
(12) 2011-05-09 23
Mūsų planetoje gyvena maždaug 5 tūkst. tarakonų rūšių. Paradoksalu: apie juos dainuojamos linksmos dainelės (Ispanijoje ir visame pasaulyje – šlageris „La Cucaracha“, Lietuvoje – kultinių BIX‘ų kūrinys „Vagis“, kur lyrinį herojų nepaliaujamai skriaudžiančiam kažkokiam šunsnukiui pranašaujama liūdna ateitis - „ ...kitam gyvenime tarakonu jis atgims...“) ar net kuriami animaciniai serialai („Ogis ir tarakonai“). Nepaisant to, žmonėms jie yra vieni ne...
(6) 2011-04-29 0
Bitės motinėles, arba kitaip – karalienes, užsiaugina maitindamos lervas specialiu „karališkuoju mišiniu“, kurio slaptąjį ingredientą pavyko nustatyti, rašo „New Scientist“.
(12) 2011-04-29 0
Mokslininkai įsitikinę, jog jau greitai galės pakeisti laukinių uodų DNR – tokiu būdu taptų daug lengviau kovoti su šių kraujasiurbių platinama maliarija, informuoja BBC. Jei mokslininkams pavyktų tarp uodų išplatinti reikiamą geną, būtų įmanoma stipriai sumažinti maliarijos susirgimų skaičių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos