Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vabzdžiai
 
 

Vabzdžiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-11-30 8
Uodai – unikalių išgyvenimo triukų įvaldę parazitai. Ne sykį esame minėję paradoksalų šių kraujasiurbių gebėjimą atlaikyti keliskart už uodus sunkesnių, didžiule kinetine energija pasižyminčių lietaus lašų bombardavimus. Tačiau tas pats vanduo, be kurio uodai negalėtų daugintis, gali būti ir efektyvus šiuos parazitus paralyžiuojantis ginklas. Vanduo, tik kiek kitokiu pavidalu.
(0) 2012-11-22 36
Pesticidai, kurie yra naudojami žemės ūkyje, naikina bites darbininkes ir mažina jų gebėjimą rinkti maistą. Tai lemia, kad tie augalai, kuriems bitės yra reikalingos dauginimuisi, taip pat nukenčia.
(0) 2012-10-26 0
Montanos (JAV) valstijoje atrastas vabalas gali savo galvą įtraukti į gerklę: ši savybė ne tik leidžia kalbėti apie naują boružių rūšį, tačiau ir apie didesnius pokyčius faunos ir floros klasifikacijoje.
(0) 2012-10-24 1
Lyg raudonų bruknių uogos byrėtų į smėlį tarp pirštų. Toks jausmas apima, sauja pasėmus lėtai ropojančių raudontaškių boružėlių kirbynę iš bet kurio pašalio Ventės rage. Jos spurda ir veržiasi per tarpupirščius atgal ant šilumą saugančių akmenų.
(0) 2012-10-23 2
Uodai, žinoma, po bičių, yra vieni dažniausiai lietuvių tautosakoje minimų vabzdžių. Daug kas yra girdėjęs lietuvių liaudies lopšinę apie uodą, kuris skrido per girią, nukrito nuo šakos ir išsimušė tris dantis. Betgi dantų, kuriuos galėtų išsimušti, uodas neturi.
(2) 2012-09-03 0
Mokslininkai teigia, jog pirmąją TCP/IP protokolo versiją sugalvojo… skruzdėlės. Tiesa, pavadinimas ne visai tikslus – be abejo, skruzdėlės tokio protokolo neturi, tačiau, ieškodamos maisto, naudoja labai panašius algoritmus, kaip ir plačiai paplitęs interneto protokolas TCP/IP. Be to, jos tai daro jau milijonus metų, tuo tarpu žmonių pasaulyje TCP/IP atsirado vos prieš kelis dešimtmečius.
(1) 2012-08-27 0
Mažas dydis ir nedidelis svoris leidžia uodui išgyventi lietų. Specialia kamera nufilmavę kaip uodas sugeba išvengti lietaus lašų, mokslininkai teigia, kad tai tik dar vienas įrodymas, kaip gamta moka prisitaikyti, rašo BBC.
(3) 2012-08-07 0
Šis Dominikos respublikoje gyvenantis ūsuočių šeimos vabalas atrodo grėsmingai. Ir ne tik atrodo. JAV vyriausybė šiuos vabalus paskelbė valstybės priešu Nr. 1. Vabzdžių pasaulyje, žinoma. Kuo tokį statusą užsitarnavo 4 cm ilgio raudonakis vabalas, apsiginklavęs tokio paties ilgio antenomis?
(13) 2012-07-27 1
Vasarą musės ir kiti zyziantys (ar ne tik zyziantys) nariuotakojai sutvėrimai – smulkmė, tačiau neretai – labai įkyri ir bjauri smulkmė. Iš musės daryti dramblio, žinoma, šį karštą olimpinį penktadienį niekas nesiruošia. Tačiau proga pakikenti iš kai kurių pasaulio piliečių išradingumo – nebloga. Musių nekenčiantis amerikietis Lorensas Magjorė (Lorenzo Maggiore) susikonstravo druska užtaisomą plastmasinį vinčesterį, kuriuo muses šaudo pavydėtinai rezulta...
(0) 2012-07-24 0
Į Pietų Europą iš Azijos šalių atvežtas pavojingas ligas platinantis vabzdys jau pasiekė ir Paryžių, pranešė Prancūzijos dienraštis „Le Monde“. Prancūzijos sveikatos apsaugos specialistai informavo, kad Azijos tigrinio uodo (Aedes albopictus), kurio įkandimai platina tokių sunkių ligų, kaip Čikungunjos karštligė ir Dengė hemoraginė karštligė, sukėlėjus, populiacija iš Prancūzijos pietinės dalies juda link šalies šiaurės.
(3) 2012-07-18 0
Neries regioniniame parke aptiktas margasis grambuolys (Polyphylla fullo) - Kuršių nerijos puošmena.
(0) 2012-07-16 0
Grupė Kanados ir JAV genetikų paskelbė išvedusi drozofilomis vadinamų vaisinių muselių atmainą, kuri pasižymi gebėjimu skaičiuoti.
(0) 2012-07-03 1
Entomologai Tailande atrado mažiausių pasaulyje musių rūšį. Šios rūšies atstovės už vaisines museles drozofilas mažesnės penkis kartus. Vabzdžio kūno ilgis tesiekia 0,4 mm ir yra smulkesnis už smėlio smiltį. Manoma, jog šios musės yra plėšrios ir minta mažytėmis skruzdėmis: nukerta joms galvas ir… jose įsikuria.
(5) 2012-06-21 0
Šnekant metaforiškai: šikšnosparniai krenta kaip musės. JAV Žuvų ir laukinės gamtos tarnyba suskaičiavo, kad vien Šiaurės Amerikoje nuo paslaptingos naujos grybelinės ligos mirė iki 6,7 mln. sparnuotųjų pelių.
(9) 2012-06-15 1
Vos pamačius tarakoną, tikriausiai, daugelis nusipurto, o vien nuo minties, kad viduryje nakties per jūsų veidą gali perbėgti tarakonas, gali įvaryti paniką. Pagąsdinsime dar: gal tarakonas „lietė“ jūsų dantų šepetėlį? Buvo tarp jūsų apatinių... Tokių minčių vedami, kone automatiškai, kiekvienas namų šeimininkas, pamatęs tarakoną, stipriai užsimoja šlepete ar laikraščiu. Taigi, kas nutiktų, jei visgi būtų atrasta itin veiksminga priemonė ir būtų išnai...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos