Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vabzdžiai
 
 

Vabzdžiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-27 1
Jei kada vaikštinėjant gamtoje kils nenumaldomas noras pauostyti akį traukiantį gėlės žiedelį, nepraraskite budrumo ir prieš tai įsitikinkite, ar tas gėlės žiedas nėra... maskavimosi meną tobulai įvaldęs plėšrus sausumos gyvūnas.
(0) 2013-12-10 0
Niujorke apsigyveno nauja tarakonų rūšis – šalčio visiškai nebijantys japoniniai tarakonai "Periplaneta japonica", skelbia "LiveScience.com". Šios rūšies vabzdžių JAV iki šiol niekada nebuvo pastebėta.
(2) 2013-11-26 2
Iki šiol gydytojai pacientus turėjo gydyti nuo bičių įkandimų, tačiau panašu, kad greitai bitės gali tapti pagalbininkėmis medicinoje, rašo mashable.com.
(0) 2013-10-20 5
Tarakonai tikrai nėra tie vabalai, kurie daugumai keltų susižavėjimą. Bet tik ne kinui Wang Fuming, kuris pasaulyje laikomas tarakonų fermos numeris vienas savininku. Kaip rašo grist.org, cituodamas „Los Angelos Times“ išspausdintą interviu, kinas augina milijonus šių vabalų ir iš to neblogai uždirba.
(3) 2013-10-04 1
Šiaurinėje Kinijos dalyje gigantiškų vapsvų pulkai mirtinai sugėlė daugiau kaip 40 gyventojų. Dar daugiau kaip 1 600 neapsiėjo be medikų pagalbos, daugiau kaip 206 atsidūrė ligoninėse, 37 iš jų – kritinės būklės, informuoja CNN. Įkandimo vietoje ant aukos odos lieka gilūs, tamsūs kulkos žaizdos dydžio "krateriai".
(3) 2013-10-02 3
Žiogų duona, žioginiai blynai, makaronai iš žiogų, bandelės su žiogais – skamba netikėtai, bet įdomiai. Milijonai žmonių gyvena priemiesčių lūšnynuose ir stokoja maisto. Monrealio (Kanada) studentai sugalvojo ištiesti pagalbos ranką ir pasiūlė novatorišką idėją – alkstantį pasaulį pamaitinti vabzdžių miltais, kuriuos pavadino "Miltų jėga" ("Flour Power").
(7) 2013-09-16 2
Pamenate, kaip "Matricoje" Kinu Ryvso (Keanu Reeves) personažas Neo išsilenkdavo kulkų, o šios skriedavo sulėtintai? Panašiai vaizdą mato ir musės. Ir apskritai – kuo mažesnis gyvūnas ir kuo greitesnė jo medžiagų apykaita, tuo jam lėčiau... slenka laikas. Štai tokią išvadą netikėtai priėjo Dublino Trinity koledžo (Airija) mokslininkai.
(6) 2013-09-15 0
Iki šiol buvo manoma, kad krumpliaračių mechanizmai yra išskirtinai žmonių išradimas, tačiau pasirodė, kad jie gali atsirasti ir evoliucijos procese.
(1) 2013-09-12 0
Skaitytoja Jolita, viešėdamas pajūryje su draugu, Kuršių nerijoje aptiko savo ūsų ilgumu nustebinusį vabalą.
(5) 2013-08-26 0
Iš vienos vabzdžių fermos Kinijoje paspruko mažiausiai pusantro milijono tarakonų, informuoja "Phys.org."
(9) 2013-08-21 0
Pasaulyje yra visa galybė problemų. Pavyzdžiui, uodai: kaip besistengtum juos išnaikinti, kiekvieną vasarą jie žmonėms vis tiek neduoda ramybės. Tačiau progresas vietoje nestovi. Šį kartą atėjo laikas imtis rimtų veiksmų – į pagalbą pasitelkti bepiločiai lėktuvai.
(5) 2013-08-07 2
Kažkokia rusva, lanksti adata, karštą vasaros dieną (visai kaip šiandien) mėginanti pasikasti po ledo kubeliais. Nieko panašaus. Tai – uodo geluonis, pasirinktos aukos audiniuose ieškantis kraujo kapiliarų. Uodo įkandimo procesą pro mikroskopą pirmąsyk pavyko nufilmuoti Pastero instituto (Prancūzija) mokslininkai, informuoja "National Geographic".
(0) 2013-07-29 1
Ilgą laiką buvo manyta, jog tobulai šešiakampės bičių korio akutės – neįtikėtinas matematikos pavyzdys vabzdžių tarpe. Visgi, neseniai mokslininkams pavyko paaiškinti šį reiškinį, pagrindžiant jį elementaria technika.
(14) 2013-07-25 2
Uodas savo maisto šaltinį užuodžia pagal jo išskiriamą anglies dvideginį – uodo uoslės radaras veikia keliasdešimties metrų spindulių. Tiesa, Uoslės laboratorijos tyrėjai išrado mažą, netoksišką ir paprastą priemonę, kaip be jokių purškalų ar esencijų tokį uodo radarą išjungti ir tapti nematomu uodams bent 48 valandas.
(9) 2013-07-23 25
"Titanus giganteus" arba tiesiog vabalas-titanas – ne tik didžiausias, bet ir vienas paslaptingiausių vabalų planetoje. Iki 18 cm ilgio išaugantis nariuotakojis turi du įspūdingus žandikaulius, kuriais nesunkiai triaukšteli pieštuką perpus. Visgi, nepaisant grėsmingo dydžio ir žandikaulių pajėgumų, žmonėms jis visiškai nepavojingas, rašo "Odditycentral.com". Be kita ko, šie vabzdžiai yra prisiekę slapukai – slapstosi drėgnuose Pietų Amerikos atogrąžų miškuose ir iš savo slaptaviečių išlenda tik poruotis. Beje, suaugę patinai visiškai nustoja maitintis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos