Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vairavimo technologijos
 
 

Vairavimo technologijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-12-13 15
Įprastus apvalius automobilių vairus naudojame jau daugiau nei 100 metų. Jie keitėsi nedaug ir, panašu, artimiausioje ateityje nieko geresnio išrasta nebus. Tačiau gamintojai tikrai bandė - štai „Saab“ vairą galvojo pakeisti vairalazde. Nors atrodo neįprastai, toks mechanizmas turėjo daug privalumų.
(12) 2018-12-11 7
Labai svarbu, kad vairuotojas automobilyje jaustųsi patogiai. Tai padeda susikoncentruoti į kelią ir pagrindinę užduotį - saugų vairavimą. Bet ar prisimenate, kurioje pozicijoje ant vairo turėtumėte laikyti savo rankas? Ar žinojote, kad ilgą laiką šios instrukcijos buvo visiškai kitokios? Gamintojai dabar ir patys stengiasi, kad pirštų nekištumėte ten, kur nereikia.
(2) 2018-12-10 22
Automobiliai per keletą dešimtmečių visiškai pasikeitė, o štai jų vairai iš principo tik sumažėjo, įgijo krūvą mygtukų ir oro pagalvę. Kodėl niekas nesuranda geresnio būdo valdyti automobilį?
(6) 2018-08-28 5
Lietuvoje įregistruoti dešiniavairį automobilį yra sunku ir beveik neįmanoma. Todėl, šių metų pradžioje įsigaliojus tvarkai, leidžiančiai tai padaryti, nebuvo įregistruotas nė vienas toks automobilis (jei neskaičiuosime spec. transporto ir istorinių, registruojamų pagal kitą reglamentą). Tuo įsitikinti galėjo ir 15min skaitytojas Audrius Bubėnas, kuris dešiniavairį 2010 m. gamybos „Nissan Serrena“ atsivežė iš Japonijos.
(3) 2017-12-10 19
Kiek daugiau nei po mėnesio Lietuvoje bus galima registruoti automobilius su vairu dešinėje pusėje, tačiau niekur nenurodyti konkretūs reikalavimai privalomai papildomai įrangai, neaiškūs jos patikros kriterijai. Taigi kiek atsieis Lietuvoje registruoti automobilį, atsigabentą iš Didžiosios Britanijos ar Japonijos?
(0) 2017-11-23 3
Nuo ateinančių metų sausio 1-osios Lietuvoje bus registruojami automobiliai su vairu dešinėje pusėje. Tereikės, kad šie atitiktų jiems keliamus reikalavimus, tai yra, kad važiuoti jais keliuose, kuriuose eismas vyksta dešine kelio puse, būtų saugu.
(0) 2017-11-20 9
Diskusijose, saugūs ar ne automobiliai, kuriuose vairas – dešinėje pusėje, padėtas taškas. Nuo ateinančių metų sausio 1 d. tokie automobiliai taps legalūs Lietuvoje. Tiesa, tik su keliomis išlygomis. Pavyzdžiui, bus draudžiama tokius vairuoti pradedantiesiems.
(3) 2017-09-12 -1
Automobilių gamintoja „Jaguar“ pristatė išmaniojo vairo su dirbtiniu intelektu koncepciją – tokį vairą galima nuimti ir naudoti kaip asmeninį pagalbininką. Šis vairas bus skirtas kol kas dar nerodytam koncepciniam automobiliui „Future Type“, kuris buvo sukurtas tam, kad pademonstruotų, kaip atrodys autonomiškos transporto priemonės nuo 2040 metų.
(0) 2016-12-13 2
Vokietijos pareigūnai aiškinasi, ar „Porsche“ nemanipuliavo degalų taupymo duomenimis. Jeigu įtarimai pasitvirtins, tai reikš dar vieną frontą „Volkswagen Group“ emisijų skandale, skelbia europe.autonews.com.
(1) 2015-12-03 2
Jei iki šiol nieko nesate girdėję apie „Faraday Future“ kompaniją, tai visai nereiškia, kad turite spragų automobilių industrijos pažinime. Iš tiesų šis automobilių gamintojas pastaruosius metus dirbo gaubiamas nepermatomo paslapties šydo.
(3) 2015-07-21 7
Dėl naujo mokslininkų išradimo – smegenimis valdomo automobilio, vairavimo egzaminai ateityje gali tapti kur kas paprastesni. Šis išradimas buvo sukurtas mokslininkų iš Tianjingo Nankai universiteto Šiaurės rytų Kinijoje bendradarbiaujant su automobilių kūrėjais „Great Wall Motor“.
(13) 2015-07-09 140
Po ilgų diskusijų, kaip įvykdyti paliepimą iš Europos Sąjungos viršūnių leisti Lietuvoje registruoti automobilius su vairu dešinėje pusėje, bet kartu nepakenkti eismo saugumui, Seimas galiausiai pateikė savo sumanymą.
(4) 2015-05-19 -4
Transportas – vienas didžiausių oro taršos šaltinių, todėl daugelyje Europos Sąjungos šalių ekonomiškas vairavimas ne naujiena daugiau kaip dešimtmetį. Tačiau Lietuvoje vairuoti ekonomiškai – arba ekologiškai – vis dar nauja.
(32) 2014-03-21 1
Didžiojoje Britanijoje eismui kairiąja kelio puse skirtus automobilius pirkę vairuotojai gali džiūgauti – jų skundai buvo išgirsti. Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas nusprendė, kad dešiniavairių automobilių registravimą draudžianti Lietuva pažeidė ES teisę.
(14) 2013-01-28 0
Automobilis daugelio žmonių gyvenimuose yra antras pagal išleistą pinigų sumą pirkinys po būsto ir 95 procentus laiko jis yra nenaudojamas. Daugelis į naująjį „Google“ automobilį žiūri iš mokslinės fantastikos pusės. Sensacinguose pranešimuose apie automobilį dažnai kalbama apie tai, kad jis tėra dviejų multimilijonierių – Larry‘o Page‘o ir Sergey‘aus Brino tuščias laiko gaišimas. Tačiau iš tikrųjų šis automobilis turės didelės įtakos visuomenei, viso pasaulio verslams ir žmonėms, įsitikinęs bendrovių konsultantas Chunka Mui, kuris „Forbes“ perspausdintame tinklaraštyje nuodugniai tyrinėja, kokią įtaką šis automobilis padarys viso pasaulio žmonių gyvenimuose.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos