Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vakarų konfliktas su Iranu
 
 

Vakarų konfliktas su Iranu

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-01-09 3
„Ukraine International Airline“ lėktuvas Teherane sudužo vos pakilęs. Ši nelaimė, kurioje žuvo 176 žmonės, sutapo su Irano ir JAV konfliktu, tačiau, kaip žinoma dabar, yra nesusijusi su augančia įtampa regione. Kita vertus, dėl to nukentės ir Australijos keliautojai. Kodėl?
(1) 2018-01-10 8
Tarptautinė krizių grupė (ICG) – nepriklausoma nekomercinė tarptautinė organizacija, įsikūrusi Briuselyje – paskelbė savo regionų sąrašą, kuriuose konfliktų suaktyvėjimas šiais metais yra labiausiai tikėtinas. Ataskaitos autoriai išskiria tris globalias tendencijas, kurios jau dabar atspindi tarptautinės politikos tendencijas ir, greičiausiai, atspindės ją toliau. Tai yra palaipsniui mažėjanti JAV įtaka, auganti užsienio politikos sferos militarizacija ir palaipsniui silpstantis daugiašalis bendradarbiavimas.
(1) 2015-04-10 61
Susitarimas dėl branduolinės programos su Iranu pasirodys neįgyvendinamas. Ilgainiui Teheranas taps dominuojančia ekonomine ir karine galia Viduriniuosiuose Rytuose ir, jeigu tik norės, kurs branduolinį ginklą, CNBC rašo profesorius, ekonomistas Peteris Morici.
(3) 2014-04-30 1
Kovo mėnesį JAV žvalgyba pastebėjo, kad Iranas stato identišką JAV karinio laivyno naudojamą „Nimitz“ klasės lėktuvnešio kopiją. „Stars and Stripes“ skelbia, kad paaiškėjo ir Irano planai – naujai pastatytą lėktuvnešį ketinama susprogdinti.
(1) 2013-11-21 0
Iranas ir galingiausios pasaulio šalys tęsia derybas Ženevoje, kur tikimasi rasti diplomatinę išeitį iš aklavietės, į kurią pasaulį įstūmė Irano plėtojama atominė programa.
(13) 2013-02-22 0
Iranas vienoje savo branduolinių gamyklų montuoja naujausios kartos įrangą, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje Jungtinių Tautų (JT) atominės agentūros ataskaitoje, likus penkioms dienoms iki derybų su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis.
(28) 2012-09-17 0
Amerikos atsargos generolai, diplomatai, žvalgybininkai ir vyriausybės valdininkai parengė pranešimą apie galimo JAV karo su Iranu padarinius.
(33) 2012-07-29 1
G-20 lyderių suvažiavimo Meksikos mieste Los Kabose metu įvyko ilgai lauktas naujai išrinkto Rusijos prezidento V. Putino ir rinkimų laukiančio JAV vadovo B. Obamos susitikimas. Pažiūrėjus reportažą apie įvykį ir pamačius akmeninius prezidentų veidus, galima sakyti, kad pasitvirtina blogiausios prognozės: šalių santykiai yra įtempti, ir įtampa kasdien tik stiprėja.
(13) 2012-07-21 0
Jungtinių Valstijų karo laivai Persijos įlankoje ir Arabijos jūroje pasiruošė naudoti povandeninius robotus „SeaFox“, kurie turėtų paversti niekais Irano pastangas užblokuoti strateginės svarbos Ormūzo sąsiaurį, per kurį į Vakarus vežama nafta iš Artimųjų Rytų.
(9) 2012-07-19 0
Kaspijos jūros teritorijoje, patenkančioje į Irano zoną, aptiktas naujas naftos telkinys. Tai perdavė vietos televizijos kanalas „PressTV“, remdamasis Irano nacionalinės naftos bendrovės duomenimis, skelbia newsru.com.
(35) 2012-07-18 0
Jungtinės Valstijos panaudos „visus Amerikos galios elementus“, kad neleistų Iranui pasigaminti branduolinių ginklų, vėlai pirmadienį per spaudos konferenciją Jeruzalėje sakė JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton.
(5) 2012-06-02 0
Įprasta teigti, kad JAV pozicijos Irano–Pakistano–Afganistano trikampyje ypač susilpnės, kai 2014 metais Vakarų sąjungininkai išves kariuomenę iš Afganistano. Tenykščius procesus akylai stebi ir pagal galimybes juose dalyvauja Rusija ir Indija, Pakistanas lyg ir beldžiasi į Šanchajaus bendradarbiavimo organizaciją (ŠBO), taigi tolsta nuo Amerikos. Vasario 9-ąją viešėdama Rusijoje Pakistano užsienio reikalų ministrė Hina Rabbani Khar pabrėžė ŠBO svarbą. Ponios H....
(3) 2012-05-04 0
Ekspertai saugumo klausimais perspėjo JAV Kongresą, kad Iranas verbuoja kompiuterių specialistus ir telkia programišių armiją, kuri rengs išpuolius prieš Valstijas.
(0) 2012-04-26 0
JAV Pentagonas kuria naują žvalgybos agentūrą, kurios veikla, imant blėsti susidomėjimui karo zonomis Irake ir Afganistane, bus daugiausia susijusi su Iranu ir Kinija, pranešė dienraštis „The New York Times“.
(18) 2012-04-03 0
Praėjusią savaitę paaiškėję JAV planai priešraketinė gynybos (PRG) sistemą dislokuoti Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose grasina ne tik dar labiau supykdyti Maskvą. Tai gali tapti Vašingtono ir Pekino nesutarimų priežastimi.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos