Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Valstybių karinis potencialas
 
 

Valstybių karinis potencialas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-09-18 8
Naujausi Šiaurės Korėjos raketų bandymai rodo, kad jos ginklų programa, kuri, anot jos, būtina apsiginti nuo galimos JAV invazijos, toliau vystoma.
(2) 2021-09-15 5
Izraelio ginkluotės gamintojas „Elbit Systems“ sukūrė naujos kartos teleskopinį taikiklį, kuris ne tik pasižymi dirbtinio intelekto technologija, bet ir leidžia naudotojui šaudyti į už kampo esančius taikinius.
(0) 2021-09-14 31
„Boeing“, JAV oro pajėgos ir Kataro Emirio oro pajėgos (QEAF) atšventė pirmųjų iš 36 pagamintų naikintuvų „F-15QA“ pristatymą.
(0) 2021-09-13 42
Karinis žąsų žingsniavimas ir Vermachto stiliaus šalmai įgijo blogą reputaciją nuo tamsių nacistinės Vokietijos laikų. Tačiau viena Pietų Amerikos kariuomenė pasiryžusi išlaikyti šias germanų tradicijas.
(1) 2021-09-12 0
Rusijos Gynybos ministerija pranešė, kad pirmoje 2021 metų pusėje šalies kariuomenė gavo apie 200 vienetų pagrindinių ginklų sistemų, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Pasak jo, šias sistemas sudaro daugiafunkciniai kovos lėktuvai „MiG-35S“, elektroninės kovos sraigtasparniai „Mi-8MTPR-1“ atakos sraigtasparniai „Ka-52“, 12 radarų, pakrantės gynybos raketinės sistemos „Bastion“ ir devyni laivai, tarp kurių – ir atominis povandeninis laivas „Kazanė“, ir korvetė „Graivoronas“.
(0) 2021-09-10 9
JAV karinis jūrų laivynas paskelbė įspūdingą vaizdo įrašą, kuriame matosi, kaip apšaudoma ir nuskandinama karinė fregata „USS Ingraham“.
(0) 2021-09-08 29
Buvę Pirmojo pasaulinio karo priešai slapta susivienijo su tikslu atkurti Versalio taikos sąlygų sugniuždytą Vokietijos armijos galią.
(0) 2021-09-06 16
Rugsėjo 2 dienos vakarą „Firefly Aerospace“ raketa „Alpha“ pakilo pirmajam skrydžiui, virš Kalifornijos pakrantės Ramiojo vandenyno link. Tačiau vos pasiekus viršgarsinį greitį, ji buvo susprogdinta JAV Kosmoso pajėgų.
(0) 2021-09-05 10
Šiuolaikinėje mūšio erdvėje mobilumas yra kritinis, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Jo teigimu, pasaulio kariuomenės, kad galėtų užtikrinti savo artileristų greitį, saugumą, efektyvumą bei galimybę manevruoti tokiu pat greičiu kaip, ir remiami artilerijos ugnimi pėstininkai, atsisako velkamų artilerinių sistemų.
(0) 2021-09-03 42
Tikriausiai per savo gyvenimą esate girdėję raginimų patylėti. Naujas JAV Karinio jūrų laivyno ginklas tokius raginimus paverčia komanda, kuriai neįmanoma nepaklusti.
(0) 2021-09-03 33
Ekranoplano koncepcija buvo išbandyta ir atsisakyta Sovietų Sąjungoje, tačiau naujos kartos ekranoplanas gali padėti JAV patruliuoti vandenynuose.
(1) 2021-08-27 25
Kuriant kovinę techniką yra vertinami trys pagrindiniai kriterijai: mobilumas, ugnies galia ir apsauga, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Bet anot jo, visų trijų kriterijų pasiekti aukščiausiame lygyje neįmanoma. „Jeigu yra geras mobilumas, tada dėl mažo šarvo svorio nebus geros apsaugos. Panaudojus stiprią apsaugą, dėl išaugusio svorionebus įmanoma užtikrinti didelio mobilumo. Galingesnio kalibro montavimas išaugina kovos sistemos svorį ir nukenčia pravažumas, todėl norint išlaikyti pravažumą su dideliu kalibru, reikalingas mažesnis svoris – o tai reiškia menkesnę apsaugą, – su ginkluotės kūrimo problemomis supažindina karys.
(2) 2021-08-26 6
Lietuva ir Izraelis turi daug panašumų, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Pasak jo, abi valstybės susiduria su egzistenciniais iššūkiais, ir vienai ir kitai sunaikinimu ir užgrobimu grasina skaitlingesni kaimynai, abi valstybės turi nedidelę teritoriją ir palyginus, nedidelį gyventojų skaičių, o taip pat nemažą skaičių tautiečių gyvenančių kitose valstybėse.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos