Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Valstybių karinis potencialas
 
 

Valstybių karinis potencialas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(62) 2011-12-07 3
Švedija gali susidurti su rimtais sunkumais, norėdama padėti Baltijos šalims ir siekdama užtikrinti savo pačios saugumą tuo atveju, jei iš Rusijos pusės būtų pademonstruota agresija. Tai pareiškė buvęs Švedijos nacionalinio karo koledžo lektorius bei Švedijos ginkluotųjų pajėgų generolas majoras Karlis Neretniekas, rašo latvijos portalas Delfi.lv.
(60) 2011-12-06 0
Kokią grėsmę kelia Irano branduolinė ir balistinės programos? Koks Rusijos vaidmuo kuriamo ginklo atžvilgiu? Kodėl Lietuva liko mažumoje priešinantis Palestinos autonomijos priėmimui į UNESCO? Apie tai Lietuvos radijo laidoje „Akiračiai“ pasakojo Izraelio ministro pirmininko pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras Avigdoras Liebermanas.
(39) 2011-12-18 0
Rusija nuo metų pradžios pardavė ginklų už daugiau kaip 11 mlrd. JAV dolerių, taip vėl išplėsdama savo ginkluotės eksportą.
(29) 2011-12-07 0
Irano konfrontacija su Izraeliu, JAV ir kitomis Vakarų valstybėmis tik stiprėja. Abi pusės viena kitą kaltina teroro išpuoliais – ir netgi tais atvejais, kai oficialiai kalbama apie nelaimingus atsitikimus, už šių kalbų dažnai slepiasi įtarimai dėl prikištų priešų nagų.
(28) 2011-11-08 0
Situacija dėl Irano branduolinės programos pastaruoju metu labai sparčiai kaista. Šį trečiadienį tarptautinė branduolinės energijos agentūra TATENA ruošiasi publikuoti savo naujausią ataskaitą apie Irano branduolinę programą - pasak neoficialių šaltinių joje bus pateikti neginčijami įrodymai, kad Iranas gamina branduolinį ginklą.
(28) 2011-05-19 0
Rusijai ir NATO būtina susitarti dėl priešraketinės gynybos, pareiškė RF prezidentas Dmitrijus Medvedevas.
(26) 2011-07-14 2
Kai prasidėjo karinė operacija prieš Libiją, kariniai ekspertai tikėjosi, kad pagaliau savo pajėgumą parodys moderniausias Amerikos naikintuvas „F-22 Raptor“. Oficialiai skelbiama, kad tai yra penktosios kartos naikintuvas, todėl būtų labai įdomu pamatyti jo praktines galimybes.
(22) 2011-01-17 2
Didžiosios Britanijos karinių technologijų kūrėjai planuoja sukurti „nematomų“ tankų armiją, kuri į mūšio lauką galėtų išriedėti per ateinančius penkerius metus.
(21) 2011-05-02 0
Neišvengiami yra mirtis ir mokesčiai. Kaip ir ginčai dėl to, ar šalys turi teisę bei pareigą kištis į kitų šalių reikalus. Argumentai, ginantys „humanitarinio įsikišimo“ teisę atsirado jau XIX a. trečiame dešimtmetyje, kai didžiosios valstybės primetė savo galią Graikijai kovojant dėl nepriklausomybės. Modernioji forma buvo išplėtota Jugoslavijos pasidalijimo karų metu, kuomet daugeliui atrodė, jog ginkluotos jėgos pasitelkimas yra vienintelis būdas visiems ba...
(19) 2011-06-19 0
Ginklavimasis ir ginklų prekyba – du šio šimtmečio skauduliai, kurie naikina bet kokias galimybes susitarti, neutralizuoti konfliktus ir pasiekti taikos. Beje, sovietiniais laikais mes jautriau reaguodavome į kiekvieną ginkluotės didinimo etapą, tačiau pastaraisiais metais jis tampa gyvybiniu iššūkiu žmonijai.
(18) 2011-12-10 0
NATO generalinis sekretorius trečiadienį sakė, kad NATO derybos su Rusija dėl priešraketinės gynybos vyksta lėčiau nei tikėtasi, bet Rusija, investuodama į gynybos priemones nuo įsivaizduojamos grėsmės iš Vakarų, švaisto pinigus.
(17) 2011-09-29 0
Rusijoje, Plesecko kosmodrome buvo išbandomas naujos tarpkontinentinės balistinės raketos prototipas, informuoja lenta.ru. Raketos paleisti nepavyko – ji nukrito kosmodromo teritorijoje. Aukų nėra, niekas nebuvo sugriauta.
(16) 2011-11-18 0
JAV karinės pajėgos ketvirtadienį sėkmingai išmėgino naują hipergarsinio ginklo egzempliorių – 5-kart garso greitį viršijantį „Advanced Hypersonic Weapon“ (AHW, liet. – „Progresyvus hipergarsinis ginklas“). Pentagonas praneša, jog bandymų metu skraidantis aparatas 3,7 tūkst. km nuotolį nuo Havajų salos Kauai iki Maršalų saloms priklausančio Kvadžaleino atolo (angl. – „Kwajalein Atoll”) nuskriejo greičiau nei per pusvalandį, informuoja „The Washington ...
(15) 2011-12-14 0
„Google“ kompanija sukompromitavo JAV nacionalinį saugumą ir viskas dėl geresnės žemėlapių technologijos, rašo naujienų portalas „FoxNews.com“.
(15) 2011-07-21 5
Iš pirmo žvilgsnio karinio Rusijos ir Kinijos susirėmimo tikimybė šiuo metu yra maža. Tačiau tai dar nereiškia, kad ateityje įvykiai negali pakrypti kitokia linkme. Šiame kontekste esminiai yra keli klausimai. Pirmiausia, ar Kinija žiūri į kaimynines Rusijos žemes kaip į savo teritoriją ir planuoja jas okupuoti? Antra, kokiu atveju ji gali ryžtis tokiam žingsniui ir koks būtų jo rezultatas?

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos