Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vandens tėkmės energija
 
 

Vandens tėkmės energija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-08-08 40
Atsinaujinanti energetika mums yra labai svarbi. Jai skiriamos didžiulės investicijos, ji nuolat auga, o ir technologijos vis tobulėja. Pastebimiausia atsinaujinančios energetikos rūšis yra vėjo energija, tačiau ne ką mažiau svarbios yra ir hidroelektrinės. Štai 10 įdomių faktų apie hidroenergiją, kurių tikriausiai nežinojote.
(0) 2018-07-30 18
Škotija itin skatina bei intensyviai plėtoja jūrinę vėjo energetikos programą į kurią įeina ir novatoriškos technologijos. Pavyzdžiui kaip plaukiojančios vėjo jėgainės. Tiesą sakant, tos atsinaujinančios energijos kartais yra netgi per daug. Ar tai problema? „Intelligent Land Investents“ teigia, kad ne ir jau turi sprendimą. Lochneso ežero pakrantėje ruošiasi statyti milžinišką jėgainę.
(0) 2014-04-18 1
Pietų Korėjos mokslininkai rado būdą, kaip gaminti elektros energiją naudojant net menkiausią vandens judėjimą, pavyzdžiui, naudojantis tualetu ar kilus liūčiai. Pasak jų, tai gali būti naujas švarios energijos gamybos šaltinis.
(12) 2012-12-15 8
Japonų kompanija „Ibasei“ paskelbė apie jos sukurtą originalią miniatiūrinę hidroturbiną, kurią galima talpinti praktiškai į bet kokią vandens srovę ar upelį, siekiant gauti nedidelius kiekius elektros energijos tiesiogiai vartoti ar baterijoms krauti.
(8) 2011-01-21 13
Lietuvos technikos bibliotekos patentinės informacijos centras gruodžio mėnesio geriausiu išradimu išrinko Algimanto Matulevičiaus patentą, aprašantį beužtvankinės hidroelektrinės idėją.
(4) 2010-03-14 0
JAV bendrovė „Bourne Energy“ pagamino į kuprinę telpančią hidroelektrinę, skirtą ir kariniam, ir civiliniam naudojimui.
(5) 2008-11-26 0
Mičigano Universitete (JAV) sukurtas naujas hidrogeneratoriaus prototipas ateityje gali būti pritaikytas elektros energijai gaminti panaudojant netgi lėtas upių, jūrų ir vandenynų sroves. Naujasis išradimas elektrą tiekti gali netgi esant 2 mazgų vandens tėkmės greičiui, o tai yra daug praktiškiau lyginant su tipinėmis vandens turbinomis, kurioms efektyviai veikti reikalingas vandens srauto greitis yra mažiausiai 5-6 mazgai.
(5) 2008-03-07 0
Nors atsinaujinantys energijos šaltiniai vis labiau populiarėja, tačiau daugeliu atveju jie sukuria nemažai pritaikymo problemų, o kartais sukelia abejonių ir dėl jų ekologijos. Ypač daug diskusijų kyla dėl hidroelektrinių – kaip ir kiek paveikia upių ekosistemas tokios užtvankos ir vandens lygio svyravimai. Kol žalieji pešasi su dabartinių hidroelektrinių entuziastais, kiti ieško kaip suderinti abiejų pusių poreikius.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos