Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vėjo energijos panaudojimo idėjos
 
 

Vėjo energijos panaudojimo idėjos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2019-04-15 24
Danijos energetikos bendrovė „Ørsted“ paskelbė apie savo naujus planus paversti elektros energiją, gaunamą iš jūrinių vėjo jėgainių, į vandenilio kurą.
(11) 2018-12-07 48
Tokie uraganai, kaip Florencija ir Harvis, parodo kokią siaubingą galią jie turi ir žmonėms belieka tik slėptis. Tačiau nauji tyrimai rodo, kad yra būdas, kaip su tokiais uraganais kovoti, dar prieš jiems pasiekiant žemyninę dalį. Ir kas geriausia – tai netgi gali padėti pagaminti atsinaujinančios elektros energijos.
(5) 2018-11-22 23
Manote, kad vanduo ir elektra neturi nieko bendro? Naujieji „Microsoft“ duomenų centrai šį įsitikinimą verčia aukštyn kojomis.
(12) 2018-07-31 36
Pasaulis vis labiau stengiasi taupyti energiją bei pereiti prie mažiau taršių ir aplinkai draugiškesnių energijos šaltinių. Deja, bet pasaulyje yra fiksuojamas nerimą keliantis taršos lygis ir būtent iškastinis kuras yra pagrindinė aplinkosaugininkų galvos skausmo priežastis.
Ne tik įprastuose keliuose, bet ir vandens telkiniuose plaukiojančios transporto priemonės naudoja iškastinį kurą, dėl ko vis labiau blogėja vandens kokybė. Viskas skamba gana niūriai? Tačiau įsivaizduokite kruizinį laivą, kuriam nereikia iškastinio kuro ir jis dėka vandenilio, vėjo ir saulės energijos vis tiek plaukia. Skamba kur kas geriau ir toks laivas jau egzistuoja.
(12) 2015-03-16 184
Keturiolikos metų Williamas Kamkwamba iš Malavio negalėjo baigti mokyklos. Jo tėvai neturėjo 75 eurų (261 lito), kurių reikia vieniems mokslo metams. Berniukas iš miesto grįžo į nedidelį tėvų kaimą. Jo ateitis nieko gero nežadėjo, tačiau dabar jis tikra Afrikos žvaigždė.
(12) 2012-12-07 16
Vėjo turbinos menčių skleidžiamas triukšmas, galimybė sužeisti pro šalį skrendančius paukščius ir net pati vėjo jėgainių išvaizda – tai buvo priežastys, dėl kurių New York’o dizaino įmonė nusprendė sukurti visiškai kitokią elektros energiją generuojančios sistemos koncepciją. Kaip teigia patys kūrėjai, jų vėjo jėgainės primena plonas kačių uodegas, kurioms banguojant yra gaminama elektros energija.
(0) 2012-12-03 17
Veiklą pradeda Lietuvos verslininkus ir mokslininkus vienijantis Vėjo ir saulės transporto aljansas. Jo tikslas – įgyvendinti atsinaujinančia vėjo energija varomo viešojo miesto transporto idėją.
(4) 2012-08-31 0
Prancūzijos mokslininkai rado dar vieną būdą, kaip teoriškai būtų galima išspręsti milijonus žmonių kamuojančią geriamojo vandens problemą – jį siūlo pasigaminti specialia vėjo turbina.
(8) 2012-05-04 0
Prancūzijos įmonė „Eole water“ paskelbė pradedanti gaminti vėjo turbinas, kurios galės gaminti ne tik elektrą, bet ir kondensuoti ore esantį vandenį.
(9) 2011-09-06 2
Ankstų šeštadienio rytą į Klaipėdos uostą pirmą kartą jo istorijoje atplaukė itin modernus laivas „E-Ship 1“, turintis keturis vėjo rotorius, kurie, vaizdžiai tariant, atstoja bures. Tai vienintelis pasaulyje tokio dydžio krovininis rotorinis laivas, rašo „Vakarų ekspresas”.
(19) 2011-06-13 3
Viena pavojingiausių Panevėžyje buvusi pėsčiųjų perėja nuo šiol bus apšviečiama pasitelkus vėjo energiją.
(0) 2011-06-10 0
JAV korporacija „General Electric“ paskelbė, kad jau šiemet Turkijoje pradės naujos kartos elektrinės statybas. Ji bus inovatyvi tuo, kad pirmą kartą pasaulyje viena elektrinė gamins elektros energiją iš trijų skirtingų energijos rūšių – gamtinių dujų, saulės energijos ir vėjo energijos.
(5) 2011-02-28 0
Vokiečių projekto „Windexplorer“ duetas Dirkas Gionas (Dirk Gion) ir Štefanas Zimereris (Stefan Simmerer) visą Australijos kontinentą pervažiavo automobiliu, kurį traukė... aitvaras. Beveik 5 tūkst. km kelionė pietine Australijos pakrante iš Albanio (Albany) Australijos pietvakariuose į Sidnėjų truko 2,5 savaites.
(12) 2011-02-03 0
Italų architektai pasiūlė naują tilto koncepciją: po rekonstrukcijos senas tiltas funkcionuotų ne tik kaip transporto magistralė, bet ir kaip saulės bei vėjo energijos jėgainė bei turistų traukos objektas. Idėjos autoriai tikina, kad toks tiltas per metus pagamintų 40 mln. kilovatvalandžių elektros energijos – tokio kiekio pakaktų 15 tūkst. namų ūkių.
(0) 2010-10-13 0
Visai netoli Lietuvos, Baltijos jūroje esančioje Bornholmo saloje vyksta įdomus eksperimentas- čia bandomi elektromobiliai, kuriuos siekiama integruoti į vėjo jėgainių elektros sistemos tinklą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos