Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vėjo jėgainės Lietuvoje
 
 

Vėjo jėgainės Lietuvoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(53) 2010-08-12 0
Kariškiai teigia, kad planuojami vėjo jėgainių parkai gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui, mat radarai fiksuoja jėgaines, o ne galimus įsibrovėlius, rašo „Lietuvos rytas“. Vėjininkai perspėja, kad dėl kariškių užsispyrimo iškilo grėsmė ne tik 600 mln. litų investicijoms, bet ir visai šalies vėjo energetikai.
(13) 2010-07-22 0
Šią savaitę Vyriausybė priėmė sprendimą statyti suskystintų dujų terminalą Klaipėdoje ir deklaravo spartesnį atsinaujinačios energetikos vystymą šalyje.
(8) 2010-05-10 4
„Swedbank“ finansuos daugiau nei 68,5 mln. litų vertės vėjo jėgainių parko statybas Tauragės rajone. Įsigaliojusi sutartis su projektą įgyvendinančia bendrove „Vėjo gūsis“ numato, kad Griežpelkių kaime pastatytų vėjo jėgainių galingumas sieks 10 megavatų, rašoma banko išplatintame pranešime spaudai.
(9) 2010-04-27 0
Nors alternatyvioji energetika oficialiai laikoma prioritetine valstybės kryptimi, tačiau patys "vėjininkai" sako, esą palikti likimo valiai ir jų gaminamos "vėjo elektros" valstybei nereikia.
(0) 2010-04-06 1
Šių metų vasario mėnesį, Rotulių kaime (Jurbarko raj.) paleista 225 kilovatų (kW) galingumo vėjo jėgainė, per metus pagaminsianti apie 0,3 mln. kilovatvalandžių elektros energijos.
(5) 2010-03-30 0
Plėtojant vėjo energetiką šalyje ilgainiui susiformuoja vėjo energetikos pramonė, teigia Lietuvos vėjo elektrinių asociacija. Valstybė, formuodama sąlygas atsinaujinančių energijos šaltinių rinkai, turėtų atsižvelgti į šias ilgalaikes tendencijas.
(4) 2010-03-07 17
Į Žemės ūkio ministeriją kreipiasi ne vienas kaimo gyventojas, planuojantis statyti vėjo jėgainę ir norintis sužinoti, kokie yra jų statybų reikalavimai, kokia parama gali būti skiriama. Būsimuosius alternatyvios energijos gamintojus taip pat domina ir vėjo jėgainių kaina. Į dažniausiai užduodamus klausimus ministerija parengė ir išplatino viešus atsakymus.
(9) 2009-10-05 0
Nepaisydami brangių investicijų, būstų savininkai ryžtasi pasitelkti atsinaujinančiąją energiją. Nors apie vėjo jėgainių panaudojimą namų ūkyje nemažai specialistų atsiliepia skeptiškai, šiandien šią perspektyvą svarsto vis daugiau žmonių, išvargintų energijos tiekėjų monopolio diktato.
(108) 2009-04-25 0
Nepaisydami kitąmet po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo Lietuvai gresiančio energetinio bado, šalies gyventojai ir toliau priešinasi alternatyviai energetikai. Iki šiol kovomis su „vėjo malūnais“ garsėjo Kretingos rajonas. Dabar vėjo jėgainių statyboms ėmė priešintis Klaipėdos rajono Biržininkų, Daumantų ir Venckų kaimų gyventojai.
(16) 2008-10-25 1
Namų valdoje atsiradęs vėjo generatorius intriguoja šeimos draugus ir kaimynus. Vilnietis odontologas Marius Bizevičius šią vasarą savo kieme pasistatė nedidelę vėjo jėgainę, kurios sukuriama energija turėtų tenkinti namų ūkio poreikius. Tačiau vyras abejoja, ar ši investicija jam kada nors atsipirks.
(102) 2008-01-11 14
Daug entuziastų bando pasigaminti įvairios technikos, taip pat ir vėjo jėgainių, kurios palengvintų bei pagerintų gyvenimo kokybę, sutaupytų lėšų. Vėjas – tai neišsenkama energija, kurią tereikia išmokti panaudoti žmonių reikmėms. Daugiausia žinių sukaupta apie propelerinių vėjo jėgainių gamybą, kurios šiuo metu populiariausios tarp gamintojų ir konstruktorių. Tačiau mažai dirbama su kitokio tipo vėjo jėgainėmis. Propelerinės vėjo jėgainės turi nemaža...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos