Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vėjo jėgainės Lietuvoje
 
 

Vėjo jėgainės Lietuvoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-12-03 17
Veiklą pradeda Lietuvos verslininkus ir mokslininkus vienijantis Vėjo ir saulės transporto aljansas. Jo tikslas – įgyvendinti atsinaujinančia vėjo energija varomo viešojo miesto transporto idėją.
(5) 2012-11-14 31
Bendrovė „Vėjų spektras“ Šilutės rajone gruodžio mėnesį pradės eksploatuoti 10-ies elektrinių 21,5 MW galios vėjo jėgainių parką. Leidimas veikti pirmajai elektrinei jau suteiktas.
(5) 2012-09-24 1
Vėjo energetikos projektų plėtotojai negali jų įgyvendinti, nes Vyriausybė ir jos įgaliotos institucijos iki šiol neparengė tam reikalingų teisės aktų. Naujų vėjo jėgainių parkų plėtotojai dėl fiksuotos supirkimo kainos ir kvotos turės varžytis aukcionuose.
(4) 2012-07-25 5
Valdžios sprendimą dar labiau suvaržyti vėjo jėgainių plėtrą šio verslo atstovai vadina atviru kenkimu. Užtat vadinamųjų malūnų priešininkai, vėjo jėgaines laikantys absoliučiu blogiu, džiaugiasi, kad galės ramiai gyventi.
(27) 2012-07-07 0
Teismo prašoma užkirsti kelią dar vieno vėjo jėgainių parko statybai Vakarų Lietuvoje. Prieš verslininkus ir vėl kyla gyventojai, kurie baiminasi dėl savo sveikatos bei kraštovaizdžio darkymo.
(9) 2012-06-28 0
Vakarų Lietuvoje, Pagėgių ir Lumpėnų seniūnijose, Klaipėdos bendrovė „Amberwind“ planuoja pastatyti iki 30 vėjo jėgainių parką. Investicijos, jei bendrovei pavyks užsitikrinti galimybę tiekti elektrą maksimaliu pajėgumu, iki 2015 m. sudarytų 400 mln. litų. Tačiau verslo planais plėstis Pagėgių teritorijoje patenkinti ne visi vietos gyventojai: iš žemės nuomos ar pardavimo naudos negausiantys žmonės nelabai džiaugiasi planuojama verslo kaimynyste.
(14) 2012-06-07 0
Trečiadienį šalia Šilalės oficialiai atidarytas vėjo jėgainių parkas, kuriame visu pajėgumu besisukantys šeši įrenginiai pagamina 13,8 MWh elektros energijos. Investuotojų teigimu, tokios energijos pakaktų aprūpinti elektra visą Šilalės miestelį. Vėjas paverčiamas elektros energija besisukant sparnams, iškeltiems į 100 m aukštį. Į projektą investuota 75 mln. litų.
(0) 2012-05-31 0
Šiandien vėjas yra brandžiausia technologija Lietuvoje iš visų alternatyvių energijos šaltinių, „Ekonomika.lt“ surengtoje diskusijoje „vizioNOMIKA“ teigė „4 Energia“ vadovas Tadas Navickas.
(13) 2012-05-23 22
Lietuvoje pradedamos naudoti naujos pažangios turbininės vėjo jėgainės, papildančios atsinaujinančios energijos šaltinius – įprastas vėjo jėgaines, saulės skydelius. Inovatyvi sistema leidžia daug sutaupyti, aprūpinant elektros energija nutolusius ir dėl to sunkiai pasiekiamus objektus.
(1) 2012-05-13 0
„Teisinė aplinka, supirkimo tarifai pagerėjo, tačiau reikia aktyvesnio valdžios įsitraukimo, skatinimo, švietimo, daug teisinių kliūčių – tokios verslininkų mintys skambėjo šiandien surengtoje konferencijoje skirtoje atsinaujinantiems energijos ištekliams, kurioje priimta rezoliucija valdžios atstovams. Savo ruožtu geraisiais pavyzdžiais, kaip atsinaujinantys energijos ištekliai sėkmingai panaudojami Vokietijoje, konferencijoje su lietuviais dalijosi šios šalies versl...
(23) 2012-05-10 0
„GfK Custom Research Baltic“ atliktas tyrimas parodė, kad 80 proc. Baltijos šalių gyventojų mano, kad vyriausybė privalo imtis vadovaujamo vaidmens, skatinant aplinką tausojančios energijos gamybą, ir suteikti paramą jai gaminti. Taip pat tyrimas atskleidė, jog Baltijos šalių gyventojai palaiko alternatyvias elektros energijos gamybos rūšis ir net pusė jų žiūri palankiai į vėjo energijos parko kūrimą prie savo namų, o už elektros energiją, gaminamą iš atsinaujin...
(34) 2012-04-19 4
Maždaug prieš savaitę oficialiai įregistruotas bendruomenių susivienijimas „Ne pavėjui“ žada kovoti ne apskritai prieš vėjų jėgainių statymą Lietuvoje, bet už tai, kad būtų laikomasi tam tikrų normų. Kadangi manoma, jog Lietuvoje šioje srityje vyrauja korupcija, žadama eiti net iki Strasbūro. Tuo metu tie, kurie ruošiasi statyti vėjo jėgaines, mano, kad Lietuvoje viskas yra gerai ir reikia pasitikėti atsakingomis institucijomis.
(15) 2012-04-04 0
Alytaus miesto savivaldybės taryba patvirtino dviejų Dzūkijos sostinės kolegijos valdomų sklypų Merkinės gatvėje ribų keitimo detalųjį planą. Kolegija, turėdama šį planą, toliau galės vykdyti europinių fondų remiamą projektą dėl Regioninio technologijų centro kūrimo. Vykdant šį projektą kolegija pasistatys ir vėjo jėgainę.
(4) 2012-02-08 0
Atsinaujinanti energija ir jos pagrindu vykdoma energijos gamyba pripažinta prioritetine energetinės veiklos sritimi visoje ES. Yra ne viena atsinaujinančių energijos išteklių skatinimo priežastis: ekologiškumas, nekintamumas, saugumas. Be to energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių skatina ir energijos gamybai būtinų žaliavų importo mažinimą, kuris yra būtinas siekiant gaminti energiją, išgaunamą naudojant iškastinį kurą (daugiausia gamtines dujas, maz...
(12) 2012-01-30 0
Vėjo elektrinių asociacija piktinasi valdininkų mėginimu vilkinti Europos Sąjungos (ES) paramos išmokėjimą. Privalomos gauti ES paramos nesulaukė daugybė žaliosios energetikos vystytojų, o bendra neišmokama suma gali siekti 35 mln. litų, rašoma asociacijos išplatintame pranešime spaudai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos