Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vėjo jėgainių poveikis aplinkai
 
 

Vėjo jėgainių poveikis aplinkai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2018-12-07 47
Tokie uraganai, kaip Florencija ir Harvis, parodo kokią siaubingą galią jie turi ir žmonėms belieka tik slėptis. Tačiau nauji tyrimai rodo, kad yra būdas, kaip su tokiais uraganais kovoti, dar prieš jiems pasiekiant žemyninę dalį. Ir kas geriausia – tai netgi gali padėti pagaminti atsinaujinančios elektros energijos.
(4) 2018-09-18 55
Sachara yra pati didžiausia karštoji dykuma pasaulyje, tačiau didelė jos dalis galėtų nesunkiai sužaliuoti, jeigu tik žmonės ten pastatytų didžiules saulės ir vėjo elektrines, skelbia naujo tyrimo išvados, cituojamos livescience.com.
(1) 2017-10-11 -23
Mums reikia energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Taip jau yra ir tokia linkme juda technologijos. Mokslininkai apskaičiavo, kad teoriškai įmanoma visą žmonių energijos poreikį užtikrinti vien iš vėjo gaminama elektros energija. Tai - švarus ir nuolat pingantis energijos gamybos būdas. Visgi, mokslininkai taip pat perspėjo net nebandyti priartėti prie visos Žemės elektros energijos gamybos vien iš vėjo. Kodėl?
(0) 2017-06-14 7
Gal atsinaujinanti energija nėra absoliučiai žalia, bet nieko nėra absoliučiai žalio – alternatyvos dar baisesnės, LRT RADIJUI sako Florencijos universiteto doktorantė inžinierė Agota Mockutė. Pasak jos, ir kasant, ir naudojant iškastinį kurą, aplinkai kenkiama visą laiką. O vėjo energetika gamtą tausoja labiau, be to, dabar technologijos kuriamos tokios, kad aplinkai būtų padaryta kuo mažiau žalos.
(2) 2016-10-04 23
Vokietijos technologijų bendrovė „Siemens“ sukūrė naujos kartos vėjo jėgainių mentes „DinoTail Next Generation“, kuriose panaudotas unikalus triukšmą mažinantis sprendimas. Bendrovės inžinieriai, siekdami pagaminti kuo mažiau garso skleidžiančias mentes, įkvėpimo sėmėsi išnagrinėję pelėdų sparnų struktūrą.
(6) 2016-06-19 5
Iš vėjo Lietuvoje pagaminama daug elektros energijos, tačiau apie šią atsinaujinančios energetikos rūšį visuomenėje dar vis sklando niekuo nepagrįsti mitai. Birželio 15 d. minint Pasaulinę vėjo dieną, Lietuvos vėjo elektrinių asociacija pranešime spaudai pateikia keletą mitų ir paaiškina, kaip yra iš tiesų.
(9) 2015-07-26 -26
Pasak Klimato ir energetikos sprendimų centro, apie 2,3 procento visos Amerikos energijos sukuria vėjo jėgainės. Šiandien neabejojama, jog vėjo energetika tampa vis populiaresnė ne tik Amerikoje, bet ir viso pasaulio mastu.
(6) 2014-12-12 21
Gyvenimas netoli vėjo jėgainių parkų nedaro jokio neigiamo poveikio žmonių sveikatai, skelbiama Masačusetso technologijų instituto (Massachusetts Institute of Technology, MIT) mokslininkų atlikto tyrimo išvadose.
(3) 2014-03-01 0
Jūrų pakrantėse įrengti vėjo jėgainių parkai gali susilpninti uraganinius vėjus, mano JAV mokslininkai. Jų tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Nature Climate Change“.
(0) 2013-09-15 -5
JAV mokslininkai jau senokai sprendžia dilemą, kaip išgelbėti nuo vėjo jėgainių žūstančius paukščius. Nors vėjo jėgainės gamina švarią žalią energiją, skaičiuojama, kad vien JAV kasmet į jas atsitrenkę žūsta per 40 tūkst. paukščių.
(18) 2013-02-05 -2
Šilutės rajono vadovai vos per plauką išvengė skaudžios nelaimės. Jiems susiruošus važiuoti, į už kelių metrų stovintį savivaldybės automobilį smogė nuo vėjo jėgainės sparnų atplyšęs ledo luitas.
(7) 2012-12-11 6
Naujos technologijos seniai pritraukia „<a href="http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19763842" target="_blank">modernų sveikatos nerimą</a>“. Mikrobangų krosnelės, televizorių ir kompiuterių
(14) 2012-05-21 0
Mokslininkai atrado netikėtą vėjo jėgainių keliamą efektą: pasirodo, naktį jos sulaiko šilumą ir šildo žemę.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos