Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vėjo turbinos be menčių
 
 

Vėjo turbinos be menčių

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2018-08-05 17
Vėjo jėgainių yra įvairių dydžių, jos statomos tiek sausumoje, tiek ir ant vandens, bet ar kada nors susimąstėte kodėl vėjo jėgainės turi būtent tris mentes. Kodėl ne daugiau? Gal daugiau menčių padidintų vėjo jėgainių efektyvumą? Yra mokslinės priežastys, kodėl būtent 3 mentės yra geriausias sprendimas.
(0) 2016-12-08 88
Taifūnai – uraganai vis labiau vargina Atlanto ir Ramiojo vandenyno Šiaurės rytų kraštus. Galingų taifūnų prie Pietryčių Azijos pakrančių nuo 1970 m. padaugėjo beveik trigubai ir 50% iš jų tapo labiau griaunantys. Sakoma, kad mitologinis pirmasis senovės Kinijos valdovas, kilęs iš Japonijos turėjo išmintingą sumanymą – gamtos jėgas palenkti savo valiai. Galiausiai jis buvo sumanęs taifūno energiją panaudoti tekančios Saulės šalyje.
(0) 2016-10-07 26
Didėjant elektros energijos poreikiui, mokslininkai intensyviai ieško naujų būdų jai išgauti. Vienas inžinierius šiam tikslui nusprendė pasitelkti viesulų jėgą ir net teigia, kad šis jo sumanymas išgelbės pasaulį.
(12) 2013-04-12 0
Nyderlandų Delft universiteto tyrėjai kartu su architektų firma „Mecanoo“ mėgina sukurti naujovišką būdą elektros generavimui iš vėjo energijos. Jų darbo rezultatas - elektrostatinis vėjo energijos konverteris (Electrostatic WInd-energy CONvertor, EWICON), vėjo jėgainė, neturinti judančių dalių.
Kūrėjų teigimu, jos privalumai gana akivaizdūs – ji nesukelia jokio triukšmo ir vibracijų, nemeta šešėlio ir nepavojinga paukščiams, tai yra sprendžia pagrindines tradicinių vėjo turbinų problemas.
(12) 2012-12-07 16
Vėjo turbinos menčių skleidžiamas triukšmas, galimybė sužeisti pro šalį skrendančius paukščius ir net pati vėjo jėgainių išvaizda – tai buvo priežastys, dėl kurių New York’o dizaino įmonė nusprendė sukurti visiškai kitokią elektros energiją generuojančios sistemos koncepciją. Kaip teigia patys kūrėjai, jų vėjo jėgainės primena plonas kačių uodegas, kurioms banguojant yra gaminama elektros energija.
(2) 2010-08-24 0
Čikagoje (JAV) įrengtos "Greenway Self-Park" daugiaaukštės automobilių statymo aikštelės vadovybė niūrų "garažo vaizdą" nusprendė paįvairinti, įrengdama su architektūriniu dizainu suderintą vėjo energijos sistemą. Tačiau skirtingai nuo populiariausių vėjo jėgainių, čia sukasi ne mentės, o ilgi vertikalūs sraigtai.
(9) 2010-05-10 5
Kompanija „Solar Aero“ iš Naujojo Hempširo (Didžioji Britanija) užpatentavo vėjo turbiną, kuri neturi menčių.
Tiesą sakant, tai patobulinta žymaus išradėjo Nikolos Teslos idėja, kurią jis užpatentavo dar 1913 metais.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos