Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vertikaliai judantys robotai
 
 

Vertikaliai judantys robotai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2015-12-14 4
Jis atrodo kaip tarakonas ir elgiasi kaip tarakonas, tačiau yra mažas Rusijos šnipas. Kaliningrado Immanuelio Kanto Baltijos federalinio universiteto mokslininkai sukūrė autonominį robotą, kurio judėjimo greitis ir elgesio charakteristikos niekuo nesiskiria nuo mažųjų namų gyventojų, rašo foreignpolicy.com.
(2) 2015-02-13 22
Kompanija Qualcomm – tai visame pasaulyje garsi mobiliųjų prietaisų ir išmaniųjų telefonų gamintoja. Tačiau kompanijos laboratorija daug dėmesio skiria ir robotikos technologijoms. Vienas iš tokių naujausių Qualcomm kūrinių yra robotas Snapdragon, kuris gali judėti tiek žeme, tiek oru.
(0) 2014-05-23 8
Nuo langų plovimo iki sudėtingų mokslinių tyrimų – šešiakojis robotas galėtų atlikti daugybę darbų. Tačiau kol kas svarbiausia šešiakojo funkcija – gebėti žengti nelygiu paviršiumi.
(0) 2014-04-24 0
Jei Terminatoriaus stiliaus robotai jus baugina ir kelia nerimą, pamąstykite apie tai dar kartą. Neseniai JAV mokslininkai sukūrė „robo-kariuomenę“ iš 2 milimetrų dydžio skruzdėlių, kurios gali būti kontroliuojamos individualiai.
(1) 2012-05-24 0
Jei jums kada nors kilo mintis, kad pasaulio pabaigos priežastis bus robotų apokalipsė, štai jums dar viena siaubo dozė. Kinijos mokslininkai sukūrė pirmą rūbais ropojantį robotą, kuris gali prisikabinti prie jūsų aprangos klosčių, užkilti iki peties ir galbūt netgi pašnabždėti jums į ausį, rašo portalas mnn.com.
(2) 2011-11-09 0
Simono Frazerio universiteto (Kanada) mokslininkai pagamino mažą vikšrinį robotą, gebantį vertikaliai judėti lygiomis stačiomis sienomis nenaudojant magnetų ir specialių siurbtukų. Skelbiama, kad tokie robotai gali būti naudojami atominių jėgainių įrangos apžiūrai ar vykdant gelbėjimo darbus po žemės drebėjimų.
(0) 2011-05-25 0
Kad išlaikytų sukibimą, daugelis vertikaliais paviršiais kopinėti gebančių robotų atkartoja gamtos sutvėrimų įgūdžius (pavyzdžiui, sienomis keliauja naudodamiesi lipnių gekono pirštų funkciją atliekančiomis technologijomis). Tačiau Kenterberio universiteto (Naujoji Zelandija) inžinierių sukonstruotas mažytis riedantis robotas vertikaliuoju „alpinizmu“ užsiiminėja naudodamasis viršgarsine neblogai žinomo aerodinamikos dėsnio versija. Ir naudojasi taip sėkmingai...
(3) 2010-09-03 0
Stenfordo universiteto inžinieriai, pasinaudodami driežo pėdos biologinės sandaros ypatumais, sukūrė robotą, galintį laipioti beveik bet kokiais lygiais paviršiais, įskaitant stiklą. Autoriai teigia, jog jų sukurtas "Stickybot" gali tapti prototipu sudėtingesnėms mašinoms, kurios lengvai įveiks visas vertikalias kliūtis.
(1) 2010-08-06 0
Jutos universiteto inžinierių sukurtas robotas skirtas laipioti sienomis. Atrodytų, tokių jau yra, tačiau šis naudoja naują judėjimo principą ir pasiekė efektyvumo rekordą – net 20 procentų jo sunaudojamos elektros energijos virsta potencine energija.
(5) 2010-01-20 2
Izraelio mokslininkas Amir Shapiro kartu su savo kolegomis iš Ben-Gurion universiteto sukūrė keturis skirtingus robotų tipus, galinčius judėti vertikaliais paviršiais.
(10) 2009-08-27 0
Izraelio Ben Gurion universiteto robotikos laboratorijoje sukurtas robotas, galintis vaikščioti lubomis. Prie jo keturių kojų pritvirtinti specialūs vakuuminiai įtaisai - robotas nutaiko koją į tą vietą, kur nori žengti, ir tada į ten iššauna savo "galūnę". Kaip tai atrodo praktikoje žiūrėkite video.
(6) 2009-04-30 0
Robotų galimybė judėti sienomis ir net lubomis yra labai svarbi – būtent tokie aparatai galėtų atlikti eilę darbų, kuriuos dabar atlieka žmognės. Tai ne tik banalus sienų, langų ir sunkiai pasiekiamų paviršių valymas, bet ir galimybė tirti pastato konstrukcijos defektus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos