Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vertikalios vėjo jėgainės
 
 

Vertikalios vėjo jėgainės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-12-08 88
Taifūnai – uraganai vis labiau vargina Atlanto ir Ramiojo vandenyno Šiaurės rytų kraštus. Galingų taifūnų prie Pietryčių Azijos pakrančių nuo 1970 m. padaugėjo beveik trigubai ir 50% iš jų tapo labiau griaunantys. Sakoma, kad mitologinis pirmasis senovės Kinijos valdovas, kilęs iš Japonijos turėjo išmintingą sumanymą – gamtos jėgas palenkti savo valiai. Galiausiai jis buvo sumanęs taifūno energiją panaudoti tekančios Saulės šalyje.
(0) 2016-10-07 26
Didėjant elektros energijos poreikiui, mokslininkai intensyviai ieško naujų būdų jai išgauti. Vienas inžinierius šiam tikslui nusprendė pasitelkti viesulų jėgą ir net teigia, kad šis jo sumanymas išgelbės pasaulį.
(18) 2015-06-04 45
Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. Iš tolo didžiulį šparagą primenanti jėgainė energiją generuoja išnaudodama sūkurius, atsirandančius vėjui aplenkiant kliūtį – šiuo atveju ją pačią. Pučiant stipriam vėjui, jėgainė virpa.
(13) 2012-05-23 19
Lietuvoje pradedamos naudoti naujos pažangios turbininės vėjo jėgainės, papildančios atsinaujinančios energijos šaltinius – įprastas vėjo jėgaines, saulės skydelius. Inovatyvi sistema leidžia daug sutaupyti, aprūpinant elektros energija nutolusius ir dėl to sunkiai pasiekiamus objektus.
(30) 2011-12-22 23
Vėjo energijos produkcijoje šiuo metu dominuoja horizontalios ašies vėjo turbinos (HAWT). Jos gali būti iškeltos aukštai ore, kur vėjas pučia stipriausiai ir kiekviena turbina gali gaminti daug elektros energijos, tačiau „Kaltech“ („Caltech“) mokslininkai teigia, kad vertikalios ašies vėjo turbinos (VATWs) gali būti žymiai efektyvesnis pasirinkimas.
(10) 2011-02-12 0
Prancūzijos naftos pramonės inžinerijos kompanija „Technip“ kartu su pradedančiąja vėjo energetikos įmone „Nenuphar“ sukūrė vertikalią jūrinę vėjo turbiną, pavadintą „Vertiwind“. Jų teigimu, siūloma vėjo jėgainės konstrukcija turi gerokai sumažinti giliuose vandenyse statomų įrenginių išlaidas.
(12) 2011-02-03 0
Italų architektai pasiūlė naują tilto koncepciją: po rekonstrukcijos senas tiltas funkcionuotų ne tik kaip transporto magistralė, bet ir kaip saulės bei vėjo energijos jėgainė bei turistų traukos objektas. Idėjos autoriai tikina, kad toks tiltas per metus pagamintų 40 mln. kilovatvalandžių elektros energijos – tokio kiekio pakaktų 15 tūkst. namų ūkių.
(17) 2010-12-27 12
Kiekvieną dieną auganti energijos kaina privertė dizainerius susikoncentruoti ties sistemomis, kurios padėtų namų šeimininkams generuoti atsinaujinančią energiją ir taip sumažinti sąskaitas už elektrą.
(2) 2010-08-24 0
Čikagoje (JAV) įrengtos "Greenway Self-Park" daugiaaukštės automobilių statymo aikštelės vadovybė niūrų "garažo vaizdą" nusprendė paįvairinti, įrengdama su architektūriniu dizainu suderintą vėjo energijos sistemą. Tačiau skirtingai nuo populiariausių vėjo jėgainių, čia sukasi ne mentės, o ilgi vertikalūs sraigtai.
(9) 2009-10-05 0
Nepaisydami brangių investicijų, būstų savininkai ryžtasi pasitelkti atsinaujinančiąją energiją. Nors apie vėjo jėgainių panaudojimą namų ūkyje nemažai specialistų atsiliepia skeptiškai, šiandien šią perspektyvą svarsto vis daugiau žmonių, išvargintų energijos tiekėjų monopolio diktato.
(35) 2009-09-29 3
Molėtų rajone, Gruodžių kaime, atidaryta pirmoji Baltijos šalyse asmeninio naudojimo vertikalioji vėjo jėgainė TASSA, praneša Utenos apskrities žinios. Tai tuo pačiu apskritai viena iš pirmųjų vertikalių jėgainių Lietuvoje. Ji sukurta „TASSA-GmH“ vertikaliųjų vėjo jėgainių kūrėjų. Vokietijoje panašios jėgainės pradėjo veikti 2005 metais.
(102) 2008-01-11 10
Daug entuziastų bando pasigaminti įvairios technikos, taip pat ir vėjo jėgainių, kurios palengvintų bei pagerintų gyvenimo kokybę, sutaupytų lėšų. Vėjas – tai neišsenkama energija, kurią tereikia išmokti panaudoti žmonių reikmėms. Daugiausia žinių sukaupta apie propelerinių vėjo jėgainių gamybą, kurios šiuo metu populiariausios tarp gamintojų ir konstruktorių. Tačiau mažai dirbama su kitokio tipo vėjo jėgainėmis. Propelerinės vėjo jėgainės turi nemaža...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos