Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vertybių sistemos ugdymas
 
 

Vertybių sistemos ugdymas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(51) 2017-01-20 -15
Švietimas turi būti pertvarkomas dvasiniais pagrindais, Europoje kyla iššūkis krikščioniškoms vertybėms, o žmogaus demokratėjimas kelia rimtų problemų – tokios dviejų mokslininkų, monografijų apie ugdymo dvasingumą autorių mintys nuskambėjo per spaudos konferenciją Seime, kurioje dalyvavo ir juos remiančių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentarai.
(3) 2016-07-12 466
(Filosofijos katedros vedėjo kalba, įteikiant diplomus bakalaurams ir magistrantams). Diplomuotas žmogus dažnai tapatinamas su išsilavinusiu. Bet: išsilavinimas nėra kažkas, kas išmokta. Kaip mandagumas: jeigu jūsų mandagumas išmoktas – jūs būtinai susimausite.
(17) 2014-08-20 8
Lietuvos švietimo strategija popieriuje atrodo gražiai: joje deklaruojamas siekis ugdyti aktyvias, kūrybingas ir pilietiškas asmenybes, tačiau mokyklos realybė – kitokia. Moksleiviai vertinami individualiai, jų kūrybingumas ir bendruomeniškumas bei pilietiškumas kažkokiu būdu turi atsispindėti testuose, LRT radijo laidoje „Vasaros studija“ pastebi švietimo konsultantas Aurimas Ražanauskas.
(42) 2012-11-30 14
16 metų amžiaus neturintys vaikai nuo 22 val. vakaro privalo būti namie. Įstatymu jau įtvirtinta, kad tai – jų pareiga. Tačiau Vaiko teisių kontrolieriaus įstaiga mano, jog to nepakanka: ji inicijuoja įstatymo pataisą, kuriame griežtins tėvų atsakomybę.
(3) 2012-10-09 1
Pažymiai – paviršutiniška vertinimo sistema, o mokinių rezultatai būtų daug geresni, jei jie patys galėtų pasirinkti mokytojus, mano mokymo ekspertas Marcusas Orlovsky. Didžiojoje Britanijoje mokymo klausimais konsultuojančią kompaniją turintys vyriškis teigia, kad dabartinis mokinių skirstymas pagal gaunamus balus yra neteisingas, o žmonės turėtų orientuotis ne tik į egzaminų rezultatus, bet ir į vidines savybes.
(47) 2012-10-05 0
56 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų mano, kad mokytojui įėjus į klasę, mokiniai turėtų atsistoti, 29 proc. tokią praktiką laiko sovietine atgyvena. Tai, kad mokytojo profesija gerbiama, atrodo 35 proc. apklaustųjų, 33 proc. mano, kad ši profesija buvo gerbiama anksčiau.
(2) 2012-04-30 0
Vyriausybė patvirtino naujos redakcijos Savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų apskaitos tvarkos aprašą. Tikimasi, kad nuo šiol bus galima greičiau pastebėti mokyklos nelankančius, nesimokančius vaikus ir nustatyti tokio elgesio priežastis.
(31) 2012-03-23 0
Baltų istorijai mokykloje teskiriamos kelios pamokos, ant Lietuvos istorijos vadovėlio viršelio vaizduojamas Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas, daugumoje mokyklinių istorijos vadovėlių Lietuvos istorija pateikiama skurdžiai ir tendencingai, skatinant tautinio valstybinio nepilnavertiškumo, nusižeminimo jausmus, aukštinant kitas tautas ir valstybes. Taip mano istorikė, Vilniaus Vytauto Didžiojo universiteto gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė.
(0) 2012-02-28 0
Prieš du amžius Lietuvoje išsilavinimas ir moteriškosios lyties atstovės buvo sunkiai suderinamos priešingybės tiek plačiojoje visuomenėje, tiek ir akademinėje erdvėje. Tačiau vyravę apribojimai bei sklandę stereotipai bei skirtingi standartai, XIX-ajame amžiuje pradėti keisti. Kas inicijavo pokyčius ir kodėl staiga susigriebta mokyti moteris?
(35) 2012-02-15 -2
Dabartinė švietimo sistema, visuomenę daro biorobotais, kurie patampa nebemąstančiomis būtybėmis. Tai suvokiau penktoje klasėje, kai man buvo bandoma į galvą prikišti visokiausių nereikalingų teoremų. Šiaip ne taip baigiau vidurinę, bet apie alkoholio ir tabako poveikį baigęs nieko nežinojau. Pradėjau mąstyti - kodėl? Argi tie mokytojai nežino? Ir suvokiau, kad jie nežinojo, nes visi iki vieno alkoholį vartojo, ir tas pats fizikos ar chemijos mokytojas rūkė. Taigi ...
(2) 2012-02-13 0
Prastėjanti planetos ekologinė padėtis verčia ieškoti įvairių problemų sprendimo būdų. Dažnai tai būna kova su pasekmėmis, o ne priežastimi. Jau daug metų sprendžiami Lietuvos švietimo reformos klausimai. Kažkas svarstoma, kažkas mėginama daryti... Deja, kokia graži bebūtų idėja, mūsų visuomenėje ji dažniausiai tol „svarstoma“, kol prieinama prie tradicinio klausimo: „kiek kainuos?“ ir paprastai sulaukiama tradicinio atsakymo:„nėra pinigų“.
(3) 2011-11-23 1
Jauni žmonės sąžiningumą laiko viena svarbiausių vertybių, tačiau dauguma jų pateisina atsilyginimą paslauga už paslaugą (81 proc.).
(10) 2011-10-17 0
Jungtinės Karalystės paaugliai teigia mokyklose norintys daugiau ir kokybiškesnių seksualinio švietimo pamokų, informuoja BBC, remdamasi neseniai atliktos apklausos rezultatais.
(0) 2011-10-15 0
Norint pakeisti akademinės bendruomenės nuostatas diskriminuojamųjų atžvilgiu, Lietuvos studentų sąjunga prie diskusijų stalo pakvietė nevyriausybinių organizacijų atstovus.
(0) 2011-08-12 0
Nuvilnijus priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas, kylant diskusijoms apie Lietuvos švietimo sistemą, reformą, perspektyvas, vis dažniau atsiranda lyginimų su aukštuoju mokslu užsienyje ir galimybėmis ten. Ką mūsų šalies švietimo sistema gali pasiūlyti ir kokius argumentus pateikti, priklauso ir nuo plėtojamo nacionalinės reikšmės kultūros kaitos projekto „Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinės koncepcijos parengimas: kreditų harmoniza...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos