Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vesta
 
 

Vesta

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-09-30 6
Asteroidai, kaip ir didesni Saulės sistemos kūnai, nuolatos patiria susidūrimus su mažesniais objektais. Ant Žemės nukritę meteoritai kartais yra heterogeniški – juose randama dalelių iš kelių skirtingų pirmykščių kūnų. Asteroiduose irgi buvo aptikta iš kitur atkeliavusių uolienų, bet iki šiol jomis pasižymėjo tik monolitiški – vientisi ir tvirti asteroidai.
(5) 2018-07-02 25
Vienas iš didžiausių Saulės sistemos asteroidų šiuo metu taip priartėjo prie Žemės, kad naktį jį galima pamatyti plika akimi.
(2) 2015-04-14 88
NASA zondas "Dawn" aplink nykštukinę planetą Cererą skrieja jau daug savaičių, o NASA pagal naujausias infraraudonųjų spindulių diapazono nuotraukas spėlioja, kad tuos du žybsnius galėjo sukelti skirtingos priežastys. Atrodo, kad Cereros žybsnių mįslė puikiausiai tiktų ir "X-failų" agentų tandemui.
(2) 2012-06-08 0
Ši asteroido Vestos animacija buvo sukurta iš nuotraukų, nufotografuotų iš kosminio zondo „Dawn“. Fotografuojama buvo iš skirtingų kampų, norint gauti kuo daugiau informacijos apie jo paviršių.
(5) 2011-12-13 1
Asteroidas Vesta buvo atrastas prieš du šimtmečius. Pakol jo neaplankė NASA zondas „Dawn“ (tai įvyko šiemet), Asteroidų juostoje skriejanti Vesta buvo laikoma pilku, nuobodžiu, uolėtu kūnu. Kaip ką tik paaiškėjo, be reikalo. Zondo „Dawn“ siunčiami išsamūs duomenys apie Vestos sandarą ir paviršiaus struktūrą kai kuriuos astronomus paskatino susimąstyti, ar tik nebus jie atradę klaidingai asteroidu iki šiol laikytą mažytę Žemės tipo planetą.
(4) 2011-10-09 0
Paprastai asteroidai yra laikomi nepanaudotomis Saulės sistemos formavimosi liekanomis, tačiau kai kalbame apie Vestą, vieną didžiausių asteroidų Saulės sistemoje, to negalima taip drąsiai teigti.
(3) 2011-10-07 1
NASA kosminis aparatas Dawn, skriejantis aplink asteroidą Vestą ir skenuojantis jos paviršių, atsiuntė į Žemę didžiulę naujų duomenų porciją - juos mokslininkai jau ištyrinėjo ir visuomenei pateikė apibendrinimus.
(1) 2011-08-16 0
Planetų mokslininkai manė žiną, ko galima būtų tikėtis NASA „Dawn“ kosminiam aparatui atsiuntus pirmąsias gigantiško asteroido Vestos nuotraukas iš arti. Neryškios „Hubble“ kosminio teleskopo nuotraukos, užfiksuotos 1996 metais, parodė, kad kažkas nukirto nemažą gabalą nuo šio asteroido pietinio ašigalio regiono, skelbia nature.com.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos