Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vėžys
 
 

Vėžys

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-09-15 -4
Bent du gerklės vėžio atvejai tiesiogiai siejami su prieš 10 metų Japonijos pakrantę ištikusia Fukušimos „Daiichi“ branduoline katastrofa.
(0) 2021-08-03 4
Gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius pranešime žiniasklaidai teigia, kad šie veiksniai padidina tikimybę susirgti prostatos vėžiu bei pastebi, kad pasibaigus karantinui pacientai vis dažniau atveria gydymo įstaigų duris.
(0) 2021-07-09 6
Nuo espreso iki tirpios kavos – kava yra milijonų žmonių kasdienybės dalis. Dabar tyrimai rodo, kad šis gėrimas gali būti susijęs su mažesne tikimybe susirgti ar mirti nuo lėtinės kepenų ligos.
(0) 2021-06-28 9
Pastarąjį dešimtmetį tokios farmacijos kompanijos kaip „Moderna" ir „Pfizer" partnerė „BioNTech" visame pasaulyje kuria naujus būdus, kaip išmokyti organizmo imuninę sistemą kovoti su navikais, ypač melanoma. Jos naudoja mRNA, kad paskatintų vėžiu sergančių pacientų organizmus gaminti vakcinas, kurios, kaip tikimasi, užkirs kelią ligos pasikartojimui ir padės kovoti su išplitusiais navikais.
(0) 2021-06-08 16
Izraelio mokslininkams pavyko stipriai pailginti pelių gyvenimo laiką. Be to, šie graužikai turėjo daugiau energijos ir rečiau sirgo vėžiu.
(0) 2021-06-02 8
Nepriklausoma tyrimų laboratorija 78 apsaugos nuo saulės produktuose aptiko cheminę medžiagą benzeną – žinomą kaip kancerogeną – ir ragina JAV Maisto ir vaistų administraciją (FDA) atšaukti šiuos produktus.
(0) 2021-05-17 15
Žmogaus imuninė sistema nuolat gaudo vėžines ląsteles. Jos yra žudomos, taip apsaugant organizmą nuo pavojingos ligos. Tačiau kartais vėžinės ląstelės apgauna imuninę sistemą - kartais imuninės ląstelės ima saugoti auglius, o ne juos naikinti. Dabar mokslininkai mano, kad gali priversti imunines ląsteles vėl pulti vėžį.
(0) 2021-05-12 13
Melanoma – reta greitai plintanti piktybinė liga, apie kurią visas pasaulis kalba gegužės mėnesį. Statistikos duomenimis, per metus Lietuvoje melanoma suserga 200 gyventojų, dažniausiai – odos melanoma, tačiau šis piktybinis susirgimas taip pat gali pažeisti ir kitus organus. Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose pritaikytas itin retos melanomos gydymas iki šiol mūsų šalyje dar netaikytu metodu žarnos navikui gydyti.
(0) 2021-04-26 15
Vieni augalų ir fitoterapijos veiksmingumu netiki išvis, kiti – atsisako tradicinės medicinos ir gydosi tik augalais. Pasak fitoterapeuto Virgilijaus Skirkevičiaus, nereikėtų nukrypti į kraštutinumus, tačiau augalai tikrai gali padėti įveikti vėžį.
(0) 2021-04-21 5
Radiacija gali būti mirtinai pavojinga. Žmonija už šią pamoką sumokėjo gyvybėmis. Tačiau mokslininkai sako radiacija gali būti net naudinga sveikatai. Tik kaip?
(0) 2021-04-01 32
Žurnale „Nature“ paskelbtame straipsnyje pranešama apie perspektyvius 1-osios fazės bandymų su žmonėmis rezultatus, bandant naują vakciną, skirtą padėti paciento imuninei sistemai geriau nusitaikyti į smegenų navikus.
(1) 2021-03-24 62
„BioNTech“ kompaniją žinome dėl „Pfizer/BioNTech“ vakcinos nuo koronaviruso. Dabar jos įkūrėja Özlem Türeci sako, kad per ateinančius kelerius metus galbūt turėsime veiksmingų vėžio vakcinų.
(3) 2021-02-26 39
XX-to amžiaus pradžioje, kai apie radiacijos pavojų nebuvo žinoma, buvo labai populiaru vartoti radioaktyviąsias medžiagas ar kitaip jas tepti ant odos.
(2) 2021-02-03 28
Chemoterapijos kursas įprastai yra ilgas ir sunkus. Dažnai tai yra geriausias prieinamas vėžio gydymas, tačiau kartu jis pasižymi ir itin nemaloniu šalutiniu poveikiu. Tačiau dabar Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė tokią terapiją, kuri žudo vėžio ląsteles vos viena injekcija, o pacientai jaučia silpnesnį šalutinį poveikį.
(0) 2021-01-25 2
Nors mokslininkų naudojami įrankiai nuolat tobulėja, itin mažų daiktų savybių matavimai vis dar kelia rūpesčių. Dabar Kvinslando universiteto mokslininkai Australijoje sukūrė naują įrankį, leidžiantį matuoti šilumos perdavimą gyvose ląstelėse. Tas įrankis, kuriame naudojami tikri deimantai, kada nors leis dar tiksliau diagnozuoti vėžį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos