Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vidinė savijauta, emocijos
 
 

Vidinė savijauta, emocijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2013-12-11 2
Tel Avivo bei Kolumbijos universitetų tyrėjai atrado, jog kofeinas trumpina, o alkoholis ilgina telomerus - chromosomų struktūras, esančias jų galuose. Tai itin glaudžiai susiję su senėjimu bei vėžiu.
(19) 2013-12-09 0
Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus pradeda jaustis laimingas tada, kai jo metinės pajamos siekia... Kiek?
(26) 2013-09-10 2
Kas tik pastaraisiais mėnesiais nenorėtų nuskraidinti žmonių į Marsą? Olandų nepelno siekianti organizacija su projektu „Mars One“, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), net „Apollo 11“ astronautas Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) ir kosmonautė Valentina Tereškova rimtais veidais svarsto žmonių apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybes. Viliamasi, kad pirmasis žmogaus skafandro pėdsakas Marse bus paliktas jau kitą dešimtmetį. Bet kas iš tiesų laukia pirmųjų negyvojo pasaulio kolonistų?
(6) 2013-09-04 10
Išties keista ir sunkiai suprantama fobija: jos kamuojamus žmones panika ištinka išvydus skylę. Tripofobijos slegiami žmonės siaubingai sutrinka ir išsigąsta pamatę muilo burbulus, porėtą šokoladą, kempinę-plaušinę ar bet kokį kitą daiktą, kuris turi skylučių. Galbūt ir skrudinimo duonos riekelę ar gabalėlį fermentinio sūrio. Išvydus baimės objektą, tripofobus gali apimti migrena, panikos priepuoliai, išpilti prakaitas. Naujo tyrimo rezultatai nušvietė galimas šio sutrikimo priežastis.
(0) 2013-08-26 0
Žmogus po insulto nebegali jausti liūdesio jausmo, kadangi insulto metu smegenų dalis, atsakinga už emocijas, buvo sunaikinta.
(16) 2013-08-19 0
Socialinio tinklo „Facebook“ naudojimas jauniems žmonėms gali gerokai sumažinti pasitenkinimą gyvenimu ir savimi.
(10) 2013-08-16 0
Per menkai išsilavinę asmenys labiau rizikuoja nukentėti nuo konkrečių psichinės sveikatos sutrikimų – tai sena tiesa.
(18) 2013-07-31 8
Lietuvoje savižudybė yra viena iš pagrindinių mirtingumo priežasčių. Tai sąmoningas, savo noru pasirinktas veiksmas, kurį atlieka individas, siekdamas susižaloti arba pasitraukti iš gyvenimo, ir kuris tikrai ne visada baigiasi mirtimi. „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojo“ 2013 metų, birželio mėnesio numeryje išspausdintas straipsnis apie savižudybes ir psichikos sutrikimų ryšį – „Mėginusių žudytis asmenų psichikos sutrikimų sąsaja su sociodemografiniais ir psichiatrinės anamnezės duomenimis“.
(0) 2013-07-26 1
Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos (Harvard School of Public Health) mokslininkai peržvelgė trijų didelio masto JAV atliktų tyrimų duomenis bei nustatė, kad 2-4 puodelius kavos kasdien išgeriančių suaugusiųjų savižudybės rizika sumažėja perpus palyginus su mažą kavos kiekį suvartojančiais asmenimis. Kava be kofeino rizikos taip pat nemažino.
(0) 2013-07-24 7
Oksitocinui niekad netrūko žiniasklaidos dėmesio. Painų vaidmenį psichologiniuose procesuose turinčios medžiagos pavadinimų būta įvairių: meilės hormonas, draugystės, moralės, pasitikėjimo molekulė. Rezultatai, paskelbti žurnale Nature Neuroscience, praplės mūsų supratimą apie šį svarbų junginį.
(60) 2013-07-23 0
Lietuviai, planuojantys laimės ieškoti Vakarų Europoje turėtų gerai permąstyti savo pasirinkimą. Leicester universiteto sociologai atliko tyrimą, kuris atskleidė, jog dauguma emigrantų po gyvenamosios vietos pakeitimo laimingesniais netampa. O štai emigrantų iš Lenkijos laimės lygis net nusmunka.
(0) 2013-07-23 1
Pabėgimas nuo darbų ir rutinos yra patikrintas ir efektyvus vaistas nuo streso, taip pat būdas atgauti prarastas jėgas. Tačiau laikas, kuris skiriamas atostogoms, gali lemti, ar iš jų bus sugrįžtama nusikračius streso, ar su nauju jo kroviniu. Mažos, planavimu nevarginančios atostogos gali leisti pailsėti dar labiau, nei trunkančios ilgai.
(0) 2013-07-19 0
JAV mokslininkų atliekami tyrimai rodo, kad vartojant omega-3 riebalų rūgštis ir kartu naudojant psichoterapiją galima padėti vaikams, kurie linkę į depresiją ar tam tikrą dvipolį sutrikimą.
(0) 2013-07-16 0
Naujas tyrimas atskleidė ryšį tarp motinos psichologinės būklės ir vaiko fizinės sveikatos. Motinų depresija susieta su aplaidžiu auklėjimu ir vaikų nutukimu. Nors iki šiol atlikta nemažai tyrimų, atskleidusių ryšį tarp motinos depresijos ir vaiko socialinės sveikatos, tačiau šis tyrimas pirmasis atkreipė dėmesį į tai, kokią įtaką mamos savijauta daro vaiko fizinei sveikatai.
(0) 2013-07-15 0
Kaip melancholišką, ašaras spaudžiančią muziką kuriantys atlikėjai surenka savo klausytojų auditorijas? Kodėl kas nors norėtų klausytis to, kas juos nuliūdina? Dar keisčiau, kodėl žmonės mėgsta liūdnas dainas pasileisti tuomet, kai jiems ir taip liūdna? Argi tai ne tam tikras emocinis mazochizmas? Tokijo universiteto mokslininkai teigia, jog viskas yra kitaip.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos