Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vidinis paros ritmas
 
 

Vidinis paros ritmas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-30 50
Atrodo, kad visi aplink tokie produktyvūs, pozityvūs ir įkvepiantys, kad jiems neįmanoma prilygti, todėl kyla klausimas, ar verta apskritai stengtis. Pasirodo, kad tai, ką darome visų pirma nubudę ryte, atitinkama linkme nukreipia tolesnę mūsų dieną, o ilgainiui ir visą tolesnį gyvenimą.
(0) 2019-08-20 -1
Koks yra jūsų įprastas miego režimas? Jei esate laimingai užmigę lovoje iki 20 val. ar net anksčiau, galbūt turėsite tai, kas vadinama pažengusia miego faze (angl. Advanced sleep phase (ASP).
(0) 2019-04-01 13
Kofeino teigiamos pusės žinomos ir pripažįstamos, tačiau labai lengva persistengti su doze. Taip kyla pripratimas.
(2) 2018-09-24 -16
Vakarų Europos šalyse vis dar netyla diskusijos dėl laiko pakeitimo. Vieni mano, kad persukinėti laikrodžius pirmyn atgal yra nesąmonė. O kai kurie mokslininkai pranašauja, kad įvedus pastovų vasaros laiką, europiečiai labiau kentės nuo diabeto, depresijų, miego sutikimų ir mokymosi problemų.
(0) 2018-09-17 2
Yra daug priežasčių, kodėl žmonėms nepatinka pirmadienis. Tai - taškas, nuo kurio savaitgalio reikia laukti ilgiausiai. Taip pat tai dažnai būna diena, nuo kurios priklauso ir likusios darbo savaitės dalies sėkmė. Galiausiai, jums tiesiog nepatinka jūsų darbas ar mokslai. Bet egzistuoja ir kita priežastis.
(0) 2018-09-14 -1
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas sako, kad mes visi savo viduje turime laikrodžius, pagal kuriuos gyvena mūsų organizmas. „Galbūt nusijuokėte ir suburbėjote, kad turite savo ritmą. Bet ar gerai miegate, nesiskundžiate energijos trūkumu, nekankina virškinimo sutrikimai, o antsvoris krenta lengvai? Ne? Tuomet privalote sureguliuoti savo laikrodžius, pagal kuriuos įjungiamos ir išjungiamos daugybė kūno funkcijų“, – pataria daktaras.
(2) 2018-07-01 3
Ar miegojimo įpročiai turi įtakos rizikai susirgti depresija? Naujas tyrimas patvirtino, kad taip iš tiesų yra, ir mėgstantiems keltis anksti pasisekė labiau.
(0) 2018-06-05 -5
Veikiausiai visiems yra tekę eiti į darbą po vienos ar dviejų naktų, kai itin prastai miegojome. Milijonai žmonių tai patiria reguliariai. O prastai išsimiegoję sunkiai išgyvename visą dieną. Ar galima ką nors padaryti, kad būtų lengviau? Tikrai taip, rašo „The Huffington Post“.
(0) 2018-04-19 7
Vakarais nesiseka užmigti? O galbūt atrodo, kad labai norite miegoti, bet jūsų mintys nenustoja suktis apie vieną dalyką? Išbandykite šiuos triukus, kurie galbūt padės jums greitai užmigti.
(0) 2018-04-17 18
Mokslininkai teigia, kad vėlai miegoti einantys ir sunkiai ryte besikeliantys žmonės, vadinami pelėdomis, susiduria su 10 proc. didesne rizika mirti jaunesni nei vadinamieji vyturiai – anksti užmiegantys ir prabundantys žmonės.
(1) 2017-11-22 2
Šimtą kartų girdėta: jei nori, kad sektųsi, kelkis anksti. Pavyzdžiui, „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas keliasi 3 val. 45 min., „Fiat“ vadovas Sergio Marchionne – 3 val. 30 min., o verslininkas Richardas Bransonas – 5 val. 45 min. Apie tai, ar tikrai anksti kėlę būsime laimingesni, naujienų portale bbc.com rašo žurnalistė Amanda Ruggeri.
(7) 2017-10-29 3
Pavasarį ir rudenį lietuviai, kaip ir dar 70 šalių gyventojai, išgyvena gana nemalonų dalyką – laiko pakeitimą. Daugeliui gali atrodyti, kad įvairūs negalavimai, susiję su laikrodžio pasukimu, iš piršto laužti, tačiau mokslininkai, šiemet gavę Nobelio premiją, įrodė, kad egzistuoja genai, reguliuojantys organizmo biologinį laikrodį. Būtent jo sutrikdymas siejasi su padidinta rizika sirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, sukelia nemigą ir trukdo džiaugtis „padovanota” rudens valanda.
(0) 2017-10-03 8
Šių metų Nobelio premijų teikimo sezonas prasidėjo pirmadienį, kai paskelbta, kas laimėjo šį prestižinį apdovanojimą už pasiekimus medicinos ir fiziologijos srityje.
(53) 2017-04-20 35
Beveik 80 proc. šalies gyventojų nepritaria laiko keitimui, rodo visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa.
(0) 2016-08-18 20
<i>Pervargimas – neretas dalykas šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Jei per stebuklą nepatyrėte to savo kailiu, tikriausiai girdėjote apie garsenybes, kartais atšaukiančias gastroles ar filmavimu

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos