Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vietovės: kalnynai, ugnikalniai ir t.t.
 
 

Vietovės: kalnynai, ugnikalniai ir t.t.

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2012-12-21 2
Alpinistas ir filmų kūrėjas Deividas Briširsas (David Breashears) iš 477 nuotraukų, fotografuotų pro 300 mm objektyvą, sudėliojo unikalų, net 1 mlrd. pikselių fotokadrą, kuriame užfiksuota aukščiausia planetos viršukalnė – Everestas (Džomolungma). Nuotrauką kompiuterio pele galima pritraukti taip arti, jog susidarys įspūdis, kad stovi ant aukščiausios pasaulio stogo smailės.
(1) 2012-12-11 17
Požeminis urvas Booming Ice Chasm (liet. dundanti ledo bedugnė) po Uolėtaisiais kalnais dėl unikalaus gamtos reiškinio yra padengtas kelių metrų storio krištolo tyrumo ledo sluoksniu. Urvas labai šaltas ir pasižymi itin gera akustika. Jį tyrinėję mokslininkai pasakoja, kad nepaprasto skaidrumo ledas žmogui sukelia skrydžio pojūtį.
(1) 2012-12-04 7
Naujosios Zelandijos mokslininkas pirmadienį pareiškė išsprendęs paslaptingos neegzistuojančios Pietų Ramiojo vandenyno salos, pažymėtos „Google Earth“ ir pasaulio žemėlapiuose, galvosūkį. Dėl visko kaltas milžiniškas laivas, 1876 m. neatsakingai pažymėjęs, ko gero, paprasčiausią rifą.
(4) 2012-11-23 16
Pietų Ramiojo vandenyno sala, kuri pažymėta „Google Earth“ ir pasaulio žemėlapiuose, iš tiesų neegzistuoja, teigia Australijos mokslininkai, leidęsi jos ieškoti. Didoka iliuzinė sala Koralų jūroje „Google Earth“ ir „Google“ žemėlapiuose įvardijama kaip Sandy sala. Ji turėtų būti pusiaukelėje tarp Australijos ir Prancūzijos valdomos Naujosios Kaledonijos.
(2) 2012-11-12 19
Žemės istorijoje būta ir tokio periodo. Nors – iš kurios pusės pažiūrėsi: kadaise Žemė buvo vienas nesibaigiantis, sausut sausutėlis rutulio formos kontinentas. Kaip Merkurijus, Mėnulis ar Marsas šiandien. Tačiau netruko ateiti ir kontinentų era.
(1) 2012-11-05 1
Visų Šventųjų dienos išvakarėse "Newscientist.com" prisiminė, kaip prieš porą metų pasaulį apie gresiantį išsiveržimą šiurpokai perspėjo vienas iš nirtulingiausių Islandijos ugnikalnių – prieš porą metų dūmais ir pelenais spjaudęsis bei visame pasaulyje skrydžių erdvę paralyžiavęs Eyjafjallajökullio ugnikalnis.
(10) 2012-09-19 4
Rusija neseniai išslaptino informaciją, iki pamatų sukrėsiančią brangakmenių rinką. Pagaliau paskelbta apie naują didžiulį deimantų lauką, kuriame yra „trilijonai karatų“ – pakankamai, kad pasaulinių rinkų paklausa būtų patenkinta artimiausius 3 tūkst. metų.
(1) 2012-09-07 0
Geologai netikėtai išsiaiškino, jog didžioji dalis Hong Kongo ir Viktorijos įlankos, įskaitant ir iš jos kyšančias uolėtas saleles, stūkso virš iki šiol neatrasto archainio supervulkano, kurio kalderos skersmuo – 18 kilometrų, praneša „National Geographic.com“.
(7) 2012-08-14 0
Naujosios Zelandijos karinis laivynas pranešė apie atradimą Ramiajame vandenyne. Iš pradžių buvo informuota apie ledkalnį, bet vėliau paaiškėjo, kad tai – už 157 km į pietvakarius nuo Raulio salos (N.Zelandija) dreifuojanti vulkaninės pemzos sala, kurios plotas net 26 tūkst. kvadratinių kilometrų.
(0) 2012-07-26 1
Pakol nuo karščio suskystėjusios uolienos vėsta, formuodamos kerinčias tiršto raudonio ir pragaro juodumo magmos mozaikas, šiose Žemės orkaitėse drąsiai sukiojasi ir atsakymų į planetos gelmių mįsles ieško nutrūktgalviai vulkanologai. Užfiksuotuose kadruose – reguliariai nerimstanti Etna Italijoje, didžiausias pasaulyje lavos ežeras – Nyiragongas Kongo Demokratinėje Respublikoje, Ambrymo ugnikalnis Vanuatu salyne, Polinezijoje. Visa tai – vardan krateriuose slypinč...
(0) 2012-07-12 0
Neseniai Vilniaus universiteto žygeivių klubo (VUŽK) alpinistų komanda pristatė savo naują ekspediciją "Kunlun 2012". Jie bandys įkopti į kalną, ant kurio dar nestovėjęs nei vienas žmogus pasaulyje.
(5) 2012-07-02 2
Grenlandijoje atrastas tokio dydžio smūginis krateris, jog norint rasti didesnį, tektų keliauti į Mėnulį ar Marsą, praneša „Newscientist.com“. Maždaug 30 km skersmens asteroidas į Grenlandiją rėžėsi prieš maždaug 3 mlrd. metų ir išmušė kraterį, kurio gylis kadaise siekė 25 km, o skersmuo – 600 km.
(2) 2012-06-25 0
Šalys, kurios neturi kalnų, pasaulyje gana retos. Gyventojai, kurie mėgsta kalnus ar slidinėjimą, yra priversti lankytis užsienyje – kas jiems belieka? Šiame devynių valstybių sąraše – didžiausios pagal plotą pasaulio šalys, kurios neturi kalnų. Jame – ir visos trys Baltijos šalys.
(1) 2012-06-19 2
Antarktida – ledu padengtas žemynas, bet nežymi jo dalis yra sausa kaip dykuma. McMurdo sausuosiuose slėniuose per metus iškrenta tik 10 mm kritulių (sniego pavidalu). Slėniuose neauga jokie augalai ir šios vietos laikomos vienos sausiausių pasaulyje.
(2) 2012-06-12 0
Žmonės – nepaprasta gyvūnų rūšis. Nuo senų laikų jie sugebėdavo greitai daugintis, kraustytis ir įsikurti net atokiausiuose pasaulio kampeliuose. Toliau aprašomos salos kažkada buvo negyvenamos, jose augo vešlūs miškai, pakrantės buvo nusėtos gražiais paplūdimiais, o salų teritorijoje veisėsi viena kita gyvūnų rūšis. Šiandien tose salose įkurti didžiuliai miestai. Bet skirtingai nuo žemyninių miestų, salose gyvenančioms bendruomenėms trūksta žemės ir įva...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos