Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Virusų šaltiniai
 
 

Virusų šaltiniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-09-22 4
Praėjusį pirmadienį į publikavimui rengiamų mokslo darbų duomenų bazę pateko naujas keistas mokslinis straipsnis, tvirtinantis, kad naujasis koronavirusas yra „laboratorijos darbo vaisius“, rašo „Science Alert“.
(0) 2020-07-31 4
Tarptautinė mokslininkų grupė, kuriai priklausė Kinijos, Europos ir JAV ekspertai, rekonstravo už COVID-19 pandemiją atsakingo viruso SARS-CoV-2 evoliucinę istoriją. Jie nustatė, kad genetinės linijos, iš kurių radosi šis virusas, šikšnosparniuose cirkuliavo jau kelis dešimtmečius, be to, labai gali būti, kad toje pačioje genetinėje linijoje yra ir kitų virusų, pasižyminčių gebėjimu sukelti ligas žmonėms, rašoma Glazgo universiteto pranešime spaudai.
(0) 2020-06-12 26
Palydovo užfiksuoti ligoninių stovėjimo aikštelių vaizdai Uhane, taip pat ir tuo metu populiarėję interneto paieškos raktažodžiai rodo, kad koronavirusas Kinijoje galėjo pradėti plisti dar rugpjūčio pabaigoje, atskleidė naujausia Harvardo medicinos mokyklos atlikta studija, apie kurią rašo CNN.
(9) 2020-06-03 22
Jau kelis mėnesius kai tik kur nors pasirodo žinia apie koronaviruso SARS-CoV-2 kilmę, tarsi Senasis testamentas atkartojama informacija: virusas išsivystė šikšnosparnyje ir per kažkokį gyvūną – tarpinį šeimininką – peršoko į žmogaus organizmą, o tuomet išplito per Uhano (Kinija) gyvūnų turgų. Tik kad paskutinioji šio teiginio dalis, anot Kinijos ligų kontrolės centro, yra abejotina, rašo „Science Alert“.
(0) 2020-05-19 4
„Kaip išsivystė koronavirusas“ yra paprastas klausimas, vedantis link tyrimų, spekuliacijų ir sąmokslo teorijų.
(14) 2020-04-26 7
Šiuo metu populiariausia sąmokslo teorija, kad 5G ryšys sukelia COVID-19, pasiekė ir Mažeikius. Vienas mažeikietis feisbuke dalinasi nuotraukomis ir istorija, kad per savaitę netikėtai atsirado 5G antenos. Esą dabar belieka laukti, kada ir jo miestą pasieks COVID-19 protrūkis. Jo įrašo komentatoriai negailestingi – ragina sukilti ir deginti antenas.
(0) 2020-04-24 5
Kai kurių gandų ir sąmokslo teorijų moksliniais įrodymais tiesiog neįmanoma paneigti, nes tam tikri žmonės linkę tikėti alternatyvioje realybėje sugalvotais „faktais“. Jau daugelį metų mokslininkai bergždžiai kovoja su klaidingu įsitikinimu, kad skiepai yra nuodas. O dabar, panašu, daugelį metų jų laukia kova ir su įsitikinimu, kad SARS-CoV-2 virusas, sukeliantis COVID-19, buvo sukurtas laboratorijoje, rašo „Live Science“.
(0) 2020-04-23 2
Kol kas tiksliai nežinoma, ar dešimtis tūkstančių žmonių gyvybių nusinešusios naujojo koronaviruso pandemijos šaltinis buvo šikšnosparniai, ar pangolinai, bet viena aišku – didžiulę sumaištį atnešusi liga atėjo iš gyvūnų pasaulio.
(0) 2020-04-13 17
Koronavirusas – vienas didžiausių iššūkių visam pasauliui, taip pat ir Lietuvai. VU profesorius, biochemikas Daumantas Matulis laidoje „Delfi diena“ papasakojo daugiau apie šį virusą, nepaisant to, kad įvairiausias žinias apie koronavirusą girdime kasdien.
(11) 2020-04-07 -3
Internete nestinga sąmokslo teorijų, aiškinančių, kad 5G ryšio technologijos yra susijusios su naujojo koronaviruso pandemija. O pasaulyje nestinga žmonių, kurie dėl kažkokių priežasčių tomis bemokslių platinamomis sąmokslo teorijomis tiki labiau nei ekspertų išaiškinimais ir mokslinių tyrimų išvadomis. Tad rezultato ilgai laukti nereikėjo: Jungtinėje Karalystėje žmonės pradėjo deginti mobiliojo ryšio bokštus, rašo CNBC.
(0) 2020-04-07 -5
Naujajam koronavirusui sparčiai plintant visame pasaulyje ir sėjant baimę, mokslininkai verčiasi per galvą, bandydami išsiaiškinti, iš kur atsirado grėsmingasis SARS-CoV-2.
(0) 2020-04-03 -3
Vienas populiariausių mitų apie koronavirusą – jis buvo sukurtas laboratorijoje. Tokią teoriją galima pamatyti ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir skandalingai pagarsėjusiame portale ekspertai.eu. Tačiau šią melagingą informaciją paneigia vienas dalykas, kurio kaip velnias kryžiaus bijo sąmokslo teorijų fanatikai, – mokslas.
(5) 2020-04-01 85
Virusai milijardus metų tobulino išgyvenimo be gyvybės įgūdžius – tai bauginamai veiksminga strategija, padariusi juos didele grėsme šiuolaikiniam pasauliui.
(0) 2020-03-31 4
Panašu, kad mokslininkams, bandantiems nustatyti SARS-CoV-2 kilmę, pagaliau nusišypsojo sėkmė: į Kiniją kontrabandos būdu gabentuose skujuočiuose aptikti du skirtingi virusai, kurie yra itin artimi tam, kuris sukelia COVID-19, rašo „Live Science“.
(0) 2020-03-27 15
Per kelias paskutines savaites mes visi išties nemažai sužinojome apie ligą COVID-19 ir virusą, kuris ją sukelia – SARS-CoV-2. Tačiau taip pat išplito ir nemažai gandų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos