Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Visuomeninė Lietuvos situacija
 
 

Visuomeninė Lietuvos situacija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2013-09-30 0
Lietuvoje sociologai išnagrinėjo, kuo skiriasi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos didmiesčių gyventojai. Tyrėjai nutarė nagrinėti keturias miesto gyvenviečių grupes: miesto centrą, daugiabučių rajonus, senuosius darbo klasės rajonus ir priemiesčius, tyrimo rezultatus vadovų konferencijoje „Lūžio taškas“ Palangoje pristatė Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedros doktorantas ir miestų sociologijos ekspertas Apolonijus Žilys.
(9) 2013-09-19 1
Į Lietuvą atvykęs Švedijos Geteborgo universiteto Politikos mokslų fakulteto profesorius Bo Rothsteinas sako, jog Lietuva dabar turi geras sąlygas imti kurti gerovės valstybę savo piliečiams, tačiau konstatuoja, jog jei egzistuojančios problemos nebus sprendžiamos – pasiteisinimų Lietuva nebeturi.
(14) 2013-06-23 0
Mūsų valstybės politinę raidą klampina jau daug metų gilėjanti vidinė partijų krizė. Pastaruoju laikotarpiu dominuojančios ir valdžią besidalijančios kelios partijos faktiškai virtusios tipiškomis posovietinėmis nomenklatūrinėmis partijomis. Kiekvieną jų sudaro tarytum dvi partijos: eiliniai nariai, atliekantys statistų vaidmenį įvairiuose renginiuose, pirmiausia suvažiavimuose, nudirbantys „juodą“ darbą rinkimų kampanijų metu, ir partinis elitas, viršūnėlė – apie dvidešimt asmenų, vis tie patys automatiškai atsirandantys rinkimų sąrašų viršuje, be kaitos ir konkurencijos.
(35) 2013-06-12 0
„Emigracija Lietuvoje yra ne tiek ekonominė, kiek kultūrinė problema“, – sako Jamesas Oatesas, 33 metus Baltijos šalimis besidomintis finansų ekspertas, su kuriuo kalbėjomės Pasaulio lietuvių ekonomikos forume. Taline įsikūrusio investicijų fondo „Cicero Capital“ vadovas teigia, jog jauni žmonės Lietuvą palieka todėl, kad jiems vietos neužleidžia senoji karta.
(1) 2013-05-24 0
Danijos prekybos rūmų pirmininkas ir elektros laidų ir kabelių sistemos gamybos įmonės „Electronic house“ generalinis direktorius Palle Gravesenas Jensenas sako, kad vystydamas verslą Lietuvoje su sunkumais nesusiduria, tačiau investuotoją neramina jo darbuotojų gaunamos šildymo sąskaitos ir miglota Lietuvos ateitis.
(253) 2013-05-23 -1
Nors Lietuva jau 9 metus yra Europos Sąjungos (ES) narė, šalyje vis dar paplitusi nuomonė, kad esame nauja ir nereikšminga šalis šiame nuolat besikuriančiame politiniame darinyje. Tačiau pasak profesoriaus, filosofo ir europarlamentaro Leonido Donskio, Lietuva ir lietuviai yra susigyvenę su Europa ir ES, tad belieka tik patiems tuo patikėti.
(46) 2013-03-05 10
Lietuviai ir dar kartą pasižymėjo – tik šį kartą Švedijoje. „Niekada nevokite dyzelino Švedijoje!“, – taip švedai pavadino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti lietuviai, vagiantys dyzeliną.
(30) 2013-02-14 1
„Maplecroft“ paskelbė penktą kasmetinį politinių rizikų žemėlapį, kuriame suskirstė valstybes pagal politinį stabilumą.
(42) 2013-02-14 0
Krizė tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra įgijusi naujas formas, o viena svarbiausių problemų, kurias spręsti reikia nedelsiant, yra nedarbas, mano Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis. Jis sako, jog darbo netektis žmogui yra asmeninė tragedija, tokia kaip skyrybos.
(15) 2012-10-21 0
Stebint Seimo rinkimų batalijas su į pašnekovus skraidančiomis stiklinėmis debatais užsiimantiems moksleiviams turbūt linksta ausys. Lietuvoje debatavimo kultūra tik pradeda skintis kelią, tačiau mūsų jaunimas jau raško tarptautines pergales. Profesorius Leonidas Donskis prognozuoja, kad ateityje ir rinkiminės batalijos vyks debatų forma, o to daryti nemokantys politikai atrodys vis komiškiau.
(0) 2012-10-01 0
Aukštąjį išsilavinimą Lietuvoje turi 21,2 proc. gyventojų, 68,7 proc. turi vidurinį arba aukštesnį išsilavinimą. 41,6 proc. moka vieną užsienio kalbą, kas trečias gyventojas nurodė mokantis dvi užsienio kalbas. Tai atskleidė Lietuvos Statistikos departamento penktadienį paskelbti galutiniai 2011 m. gyventojų surašymo rezultatai.
(2) 2012-09-11 0
Tam, kad Lietuva pradėtų dar sparčiau keistis, reikėtų apmokėti studentams mokslus užsienyje, o tiems, kurie sugrįžtų atgal į šalį, nereikėtų grąžinti pinigų. Taip mano čia gyvenantis olandas biomolekulinių mokslų specialistas Chrisas Spronkas, turintis konsultacinę įmonę, kuri dirba su branduolinio magnetinio rezonanso (BMR) projektais, ir užsiimantis įvairiais kitais verslo projektais.
(0) 2012-09-06 1
Statistiniai duomenys apie valstybę ir jos gyventojus buvo renkami ir sisteminami net ir prieš 90 metų. Valstybės statistika ir šiais, informacijos, žinių visuomenės, ir tarpukario laikais turėjo vieną paskirtį – atspindėti šalies ir jos gyventojų gyvenimą.
(7) 2012-08-14 0
Istorikas Simonas Daukantas XIX amžiuje pasakojo lietuviams apie senąsias Lietuvos girias ir jose gyvenusius laisvus žmones, kurie sukūrę laisvą savo valstybę ir buvę joje visi lygūs. Toks praeities vaizdinys tarp lietuviškai kalbėjusių Rusijos caro valdinių turėjęs žadinti nepriklausomos ir garbingos ateities viltį.
(11) 2012-06-21 0
Nepaisant to, kad gyvename palyginti ramioje šalyje, didžioji dalis Lietuvos piliečių teigia bijantys teroristų išpuolių ir karinių konfliktų. Galimi teroristų veiksmai kelia nerimą 56 proc. apklaustų lietuvių, kuomet 61 proc. sako besibaiminantys karinių konfliktų. Tai parodė vienos didžiausių Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanijos TNS LT atliktas „Eurobarometro“ tyrimas. Šis tyrimas buvo skirtas sužinoti ES piliečių nuomonę civilinės saugos ir huma...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos