Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Visuomeninė Lietuvos situacija
 
 

Visuomeninė Lietuvos situacija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2012-08-14 0
Istorikas Simonas Daukantas XIX amžiuje pasakojo lietuviams apie senąsias Lietuvos girias ir jose gyvenusius laisvus žmones, kurie sukūrę laisvą savo valstybę ir buvę joje visi lygūs. Toks praeities vaizdinys tarp lietuviškai kalbėjusių Rusijos caro valdinių turėjęs žadinti nepriklausomos ir garbingos ateities viltį.
(11) 2012-06-21 0
Nepaisant to, kad gyvename palyginti ramioje šalyje, didžioji dalis Lietuvos piliečių teigia bijantys teroristų išpuolių ir karinių konfliktų. Galimi teroristų veiksmai kelia nerimą 56 proc. apklaustų lietuvių, kuomet 61 proc. sako besibaiminantys karinių konfliktų. Tai parodė vienos didžiausių Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanijos TNS LT atliktas „Eurobarometro“ tyrimas. Šis tyrimas buvo skirtas sužinoti ES piliečių nuomonę civilinės saugos ir huma...
(3) 2012-06-13 0
Žmogui 20 metų laikotarpis – gyvenimo „gabalas“, valstybei – tik akimirka. Dabartinės Lietuvos egzistavimo dvidešimtmetis – simbolis, kadangi „Smetoninė Lietuva“ taipogi gyvavo tik 20 metų. Dabartinės ir anuometinės valstybės pasiekimus tiesiog privalome lyginti. Palyginimas yra, deja, ne dabarties naudai.
(13) 2012-06-07 0
Statistikos profesorius ir Helsinkio Universiteto Socialinių Mokslų fakulteto dekanas bei K. Donelaičio Lietuvos bičiulių draugijos pirmininkas Hannu Niemi Lietuvoje pastebi didelius pokyčius. Jis pastebi, kad tarp Lietuvos ir Suomijos, o taip pat ir kitų Skandinavijos bei Vakarų Europos šalių, mato vis mažesnius skirtumus. Jo teigimu, laikui bėgant jie visai išnyks. Tačiau didele problema H. Niemi laiko Lietuvos jaunimo išvykimą iš šalies mokslo ir darbo vardan.
(105) 2012-05-14 0
Daugiau nei 90 proc. apklaustųjų mano, kad Lietuvoje nesėkmingai mažinamas skurdas, skirtumai tarp turtingiausių ir vargingiausių gyventojų pajamų bei nedarbas. Daugiau nei 80 proc. mano, kad Lietuvoje neužtikrinama ori senatvė ir neteisingai mokama už darbą.
(0) 2012-05-08 7
Vytautas Pelakauskas sovietmečiu Vilniaus universitete studijavo chemiją. Po studijų, dirbdamas Vilniaus mikroelektronikos įmonėje „Venta”, įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Jis - ne vieno videofilmo autorius, literatas, publicistas. Aktyvus Lietuvos žaliųjų judėjimo narys, laikraščio „Žalioji Lietuva” bendraautorius. Šiuo metu gilinasi į vandens išvalymo nuo kenksmingų medžiagų problemas. Pasitinka brandžią gyvenimo sukaktį. Šia proga jį ir kalbiname.
(8) 2012-05-05 0
Dvidešimt nepriklausomybės metų – gana ilgas laiko tarpas, kad būtų galima apžvelgti, kiek toli per tuos metus mes nuėjome ir kurlink ėjome. Taip, daug kas jaučiasi apvilti, nesulaukę to puikaus gyvenimo, kokio tikėjosi žengdami į nepriklausomybę. Mūsų valstybės raida per tuos du dešimtmečius buvo gana prieštaringa.
(26) 2012-04-29 1
Ekonomika nėra mokslas apie pinigus. Ekonomika – mokslas apie žmones.
(43) 2012-04-11 2
Migracijos srautai pasaulyje sudaro 3 proc., Lietuvos rodiklis šią normą viršija penkis-šešis kartus, sako Migracijos departamento direktoriaus pavaduotojas Dainius Paukštė.
(0) 2012-03-27 0
Nuo šių metų kovo 11-osios dienos pradėsime dvidešimt trečiuosius nepriklausomos valstybės gyvavimo metus, o tai jau daugiau nei gyvavo 1918 m. vasario 16 d. atkurta Lietuvos Respublika.
(5) 2012-03-14 0
„Quo vadis?“ („Kur eini?“) – nuo persekiojimų iš Romos bėgančio apaštalo Petro paklausė jam apsireiškęs Viešpats. Petras susigėdo, grįžo į Romą ir tapo nenugalimos organizacijos vadovu. Skamba kiek triumfiškai.
(35) 2012-02-15 -2
Dabartinė švietimo sistema, visuomenę daro biorobotais, kurie patampa nebemąstančiomis būtybėmis. Tai suvokiau penktoje klasėje, kai man buvo bandoma į galvą prikišti visokiausių nereikalingų teoremų. Šiaip ne taip baigiau vidurinę, bet apie alkoholio ir tabako poveikį baigęs nieko nežinojau. Pradėjau mąstyti - kodėl? Argi tie mokytojai nežino? Ir suvokiau, kad jie nežinojo, nes visi iki vieno alkoholį vartojo, ir tas pats fizikos ar chemijos mokytojas rūkė. Taigi ...
(2) 2012-02-15 0
Nemažai diskusijų ir emocijų kelia lietuvių mentaliteto klausimuose minimas terminas „homo sovieticus“. Apie lietuvių mentaliteto lūžius, formavimąsi, problemas ir privalumus radijo „Laisvoji banga“ eteryje „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius Edgaras Leichteris diskutavo su istoriku ir politologu, Vytauto Didžiojo universiteto prof. Antanu Kulakausku bei fiziku, Vilniaus universiteto prof. Artūru Žukausku.
(0) 2012-02-13 0
„Labas! Kaip gyveni?“ Taip pasveikinęs netikėtai sutiktą, paskutinį kartą tikriausiai dar anais gūdžiais sovietmečio laikais matytą bičiulį gali ir nesulaukti atsakymo. Ketvirtis amžiaus neišvengiamai keičia žmones, tenka ir apsipažinti. Bet, jeigu nesuklydai, atsakymo į klausimą gali tikėtis dvejopo. Trumpo „Ačiū, gerai“ arba ilgo ir (tikriausiai) nuoširdaus prisipažinimo apie užklupusias bėdas ar besitęsiančias negandas.
(111) 2012-01-04 1
Jei Lietuvai kiltų grėsmė, savo Tėvynę gintų dauguma šalies vyrų, parodė „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos