Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Vokietijos energetikos strategija
 
 

Vokietijos energetikos strategija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2018-12-25 9
Vokietijoje simboline ceremonija pažymėta paskutinės anglies kasyklos šalyje uždarymas. Vyriausybė sako, kad anglies kasyklos tapo per brangios išlaikyti, nes nuolat turėjo būti subsidijuojamos. Mokslininkų teigimu, sprendimas buvo reikalingas norint sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Tačiau ekspertų teigimu, Vokietijai atsisakius branduolinės energetikos, kitų energijos šaltinių nepakaks augančios pramonės poreikiams patenkinti.
(0) 2018-06-22 27
Naujausias tyrimas rodo, kad JAV ir toliau subsidijuoja iškastinio kuro gamybą ir vartojimą. Paramos suma pasiekė 27 milijardus JAV dolerių bei yra nepaisoma pakartotinių ir nuo 2009 metų viešai skelbtų įsipareigojimų palaipsniui nutraukti subsidijas iškastiniam kurui. Kaip bebūtų liūdna – ir ne dėl to, kad Europa negalės dėl šių naujienų tradiciškai papriekaištauti JAV – bet pasirodo, kad didžiosios Europos vakarų šalys elgiasi lygiai taip pat ir vis dar intensyviai remia iškastinio kuro pramonę.
(19) 2016-05-13 71
<i>Gegužės aštuntąją Vokietija pasiekė <a href="http://qz.com/680661/germany-had-so-much-renewable-energy-on-sunday-that-it-had-to-pay-people-to-use-electricity/" target="_blank">rekordą</a>
(2) 2015-12-14 42
Savo išvaizda jis panašus į vokišką riestainį „pretzel“, tačiau tai – milijardo eurų vertės mašina, kuria mokslininkai ieško kelio iš energetinio akligatvio, į kurį planetą atvedė iškastinio kuro energijos epocha. Vokiečiai griežtą NE iškastiniam kurui tarė prieš keletą metų, paskelbę, kad per keliolika metų šalyje bus uždarytos visos branduolinės ir šiluminės jėgainės. Ir štai jau dabar vokiečiai jau plėtoja projektą, kurį įgyvendinus galės apsirūpinti neribotais švarios energijos kiekiais – tam reikės tik vandens.
(6) 2015-08-30 33
Naujienos, jog Indija tapo pirmąja pasaulyje šalimi, kurioje yra oro uostas, aprūpintas vien tik Saulės energija, nubrėžė naują ribą atsinaujinančių energijos išteklių sektoriuje.
(43) 2015-08-12 18
Praėjus kiek daugiau nei ketveriems metams po Fukušimos branduolinės jėgainės tragedijos, Japonija ir vėl nutarė sugrįžti prie atominės energetikos. Toks sprendimas skaldo šalį – politikų sprendimo nepalaiko didžioji dalis Japonijos rinkėjų, tačiau į jį palankiai žvelgia šalies verslas.
(0) 2014-09-30 9
Vokietijos aplinkos ministerija (VAM) ragina kuo greičiau reglamentuoti hidraulinio ardymo technologiją: „Hidraulinis uolienų ardymas buvo ir lieka riziką kelianti technologija, todėl saugant aplinką ir sveikatą būtini griežti apsauginiai barjerai. Tol, kol šios technologijos keliami pagrindiniai pavojai dar negali būti užtikrintai numatyti, o tuo pačiu ir suvaldyti, tol joks hidraulinis uolienų ardymas neturi būti taikomas išgauti dujoms iš skalūnų ir akmens anglies Vokietijoje“, – pasakė VAM prezidentė Maria Krautzberger pristatydama naujas, daugiau kaip 600 puslapių VAM ataskaitos dėl hidraulinio uolienų ardymo (II) išvadas Berlyne.
(12) 2014-04-16 0
Vokietijos koncernas RWE pradėjo reversiniu būdu per Lenkiją tiekti dujas Ukrainai. Apie tai antradienį pranešė pati bendrovė.
(36) 2014-01-25 0
<em>Vokietijos energijos revoliucija išsikvėpė, kaip ir pastangos sumažinti anglies dioksido emisijas.</em>
(6) 2013-04-20 0
Vokietija ateityje neimportuos elektros energijos, kuri bus pagaminta Kaliningrado srityje statomoje Baltijos atominėje elektrinėje ir abejojama, kad tai darys kaimyninės šalys. Tai žurnalistams pareiškė Vokietijos Bundestago „žaliųjų“ frakcijos atstovas energetinės politikos klausimams Oliveris Krischeris, skelbia RIA „Novosti“.
(23) 2013-02-06 0
Vokietija drastiškai transformuoja savo energetikos sektorių. Iki šiol tokio lygio transformacijos nėra išbandžiusi jokia kita pramoninė valstybė.
(25) 2013-01-07 0
Atominės energijos šalininkai to išgirsti nenorėjo. Vokietijos aplinkos apsaugos ministras Peteris Altmaieris pareiškė, kad branduolinės energijos laikai Vokietijoje liko praeity, skelbia spiegel.de. „Branduolinės energetikos renesansui šalyje neliko jokios galimybės“, – teigė politikas laikraščiui „Leipziger Volkszeitung“.
(10) 2012-10-18 0
Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį bandė sumažinti nerimą dėl augančių elektros energijos kainų. Jos padidėjo dėl jos vyriausybės pastangų atsisakyti branduolinės energetikos ir skatinti atsinaujinančios energijos vartojimą.
(15) 2012-10-08 0
Žaliosios energetikos link Vokietija žengia devynmyliais žingsniais, tačiau netolygūs perėjimo prie atsinaujinančios energetikos tempai kelia vis daugiau problemų ir politikams, ir vartotojams.
(15) 2012-06-12 0
Japoniją sukrėtusi Fukušimos avarija lėmė Vokietijos valdžios sprendimą atsisakyti branduolinės energetikos, rašo „Spiegel“. Tauta ir vyriausybė pritarė spartesniam elektros gamybos perorientavimui atsinaujinančios energetikos link, deja, šie pokyčiai skaudžiai palietė mažiausias pajamas gaunančius asmenis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos