Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » ŽIV ir AIDS
 
 

ŽIV ir AIDS

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-11-06 29
Prancūzų mokslininkai antradienį pristatė genetinį mechanizmą, dėl kurio, kaip jie mano, du vyrai spontaniškai išgijo nuo ŽIV, ir sakė, kad šis atradimas gali pasiūlyti naują strategiją kovojant su AIDS.
(0) 2014-10-20 25
Žmonijai tūkstančius metų nepavyksta laimėti kovos su mirtį sėjančiomis ligomis. Dabartinis Ebolos protrūkis mums primena, kad, išaugus miestams ir padažnėjus tarptautinėms kelionėms, epidemijos rizika tapo dar grėsmingesnė.
(2) 2014-10-06 14
Mokslininkai, bandę nustatyti AIDS pandemijos pirminį šaltinį, savo tikslą pasiekė dabartinės Kongo sostinės Kinšasos mieste, praėjusio amžiaus trečiame dešimtmetyje.
(1) 2014-05-07 5
Kas bendro tarp vandenyno gelmėse gyvenančios medūzos ir genų inžinerijos būdu paveiktos katytės, žuvytės, ar beždžionėlės? Visi jie turi žaliai fluorescuojantį baltymą, dėl kurio kartais nušvinta žalia spalva.
(0) 2014-03-13 0
Lankstus į makštį dedamas žiedas gali pasiūlyti ilgo veikimo apsaugą nuo ŽIV (žmogaus imunodeficito viruso), pūslelinės ir nėštumo. Tai yra pirmoji priemonė, kurioje yra du vaistai nuo skirtingų ligų ir tuo pačiu metu dar gali apsaugoti nuo ŽIV plitimo.
(3) 2014-03-08 1
Johnso Hopkinso universiteto (JAV) mokslininkai pranešė apie antrąjį sėkmingą kūdikio, gimusio su žmogaus imunodeficito (ŽIV) virusu, visišką išgydymą.
(0) 2013-12-20 0
Biomedicinos mokslininkams Drezdeno technologijos universitete pavyko išgydyti keletą Žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) apkrėstų pelių naudojant naują metodą: gydant ŽIV ląsteles panaudotas fermentas tam, kad virusas būtų išmestas iš užkrėstų ląstelių DNR, skelbia thelocal.de.
(0) 2013-11-30 0
<p style="font-style:italic"> ŽIV-1, vi­ru­sas, su­ke­lian­tis AIDS, gar­sė­ja sa­vo su­ge­bė­ji­mu iš­si­suk­ti nuo imu­ni­nės sis­te­mos. Nau­jas ty­ri­mas ro­do, kad š
(0) 2013-11-30 1
Lundo universiteto (Švedija) mokslininkai Vakarų Afrikoje aptiko naują žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) štamą. Pasak tyrėjų, tai pati pavojingiausia iki šiol mokslui žinoma šio viruso padermė: šio viruso štamo infekuoti žmonės AIDS suserga 2 metais greičiau, nei užsikrėtę kitais ŽIV štamais.
(1) 2013-10-12 8
<p style="font-style:italic">Pastaraisiais metais padaryti atradimai parodė, kad ŽIV kai kuriems pacientams gali būti visiškai išnaikintas. Dabar mokslininkai stengiasi galiausiai rasti vaistą,
(3) 2013-07-04 1
Kvala Lampūre vykstančioje Tarptautinėje AIDS bendruomenės konferencijoje šiandien buvo paskelbta netikėta žinia apie du vyrus, kurie po sėkmingos kaulų čiulpų persodinimo operacijos atsikratė ŽIV viruso ir šiuo metu yra visiškai sveiki, skelbia Nature.com.
(0) 2013-03-04 0
Amerikiečių gydytojams pavyko pirmą sykį visiškai išgydyti vaiką, gimusį su žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), praneša "Associated Press". Apie savo pasiekimą grupė medikų paskelbė sekmadienį Atlantoje (JAV) vykusios konferencijos metu.
(0) 2013-01-28 1
Stanfordo mokslininkai atrado būdą kaip mūsų imuniteto ląsteles paversti atspariomis žmogaus imunodeficito virusui (ŽIV). Tam jie panaudojo "molekulines žirkles", kurios gali įterpti atsparumą ŽIV suteikiančių genų seką į T limfocitus - mums imunitetą suteikiančias ląsteles, kurias ir puola ŽIV.
(3) 2012-10-09 0
Afrikoje, Užsachario regione neslopsta nuožmi salmoneliozės epidemija. Tačiau įdomiausia yra tai, kad naujos salmonelių atmainos išsivystymui impulsą suteikė... ŽIV virusas. Naujausio tyrimo duomenimis, ŽIV epidemija Afrikoje „paruošė dirvą“ salmoneliozės epidemijai labai logiškai ir paprastai. Kaip?
(16) 2012-08-29 0
Virusai – gabūs mutantai, keičiantys savo struktūrą ar išorinius baltymus taip, kad palaužtų taikiniais pasirinktų savo aukų natūralios gynybos bastionus. Tačiau tyrėjai iš Prancūzijos pranešė, kad vieną iš grėsmingiausių virusų pasaulio mutantų – ŽIV – panaudojo kovoje prieš kitą žmonijos prakeiksmą – vėžį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos