Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Žemė - mūsų namai
 
 

Žemė - mūsų namai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2010-12-29 0
Šventinį savaitgalį žiniasklaidoje mirgėte mirgėjo pranešimų apie šiaurines Europos ir JAV teritorijas paralyžiavusias žiemos išdaigas: dėl šalčio, pūgų ir gausaus kritulių kiekio buvo atšaukiami lėktuvų skrydžiai, uždarinėjami oro uostai, sutriko eismas keliais ir geležinkeliais. Tačiau kalėdiniai ciklonai siautėjo ne vien mūsų planetoje.
(16) 2010-12-28 0
Mokslinei fantastikai neabejingi vyresni portalo lankytojai galbūt pamena 1987 m. serijoje „Zenitas“ išleistą Beno Bovos romaną „Orų valdovai“. Romane gvildenama orų valdymo idėja vis aktualesnė sparčiai augančiai nūdienos Kinijai. Daugiausiai gyventojų pasaulyje turinti valstybė ketina paspartinti orų valdymo programą, sukėlusią nemažai prieštaringų diskusijų dėl gamtos „erzinimo“, praneša naujienų agentūra AFP.
(17) 2010-12-17 0
„Mokslininkai nustatė, kad tokios šaltos žiemos, kokia bus ši, Europoje nebuvo jau apie tūkstantį metų.“ Ši žinutė pasaulio žiniasklaidoje klajoja jau keletą mėnesių. Tačiau ar iš tikrųjų taip bus? Burbulas. Nieko panašaus neprognozavo jokie mokslininkai. Tiesiog pasaulio žiniasklaida iš piršto laužtą žinią pasigavo iš lenkų bulvarinės spaudos. Pamokanti istorija apie nūdienos informacinėse priemonėse neretai susiformuojantį „sniego gniūžtės“ komuni...
(7) 2010-12-16 0
Mokslininkai pareiškė, kad per pastarąją dekadą sulėtėjo visuotinės temperatūros kilimas. Didžiosios Britanijos meteorologijos tarnybos ataskaitoje teigiama, kad klimato atšilimas sulėtėjo dėl natūralių oro ir taršos kombinacijų pokyčių.
(1) 2010-12-15 0
Baigiantis Meksikoje vykusiai klimato konferencijai, šalys susitarė mažinti anglies dvideginio išmetimus ir steigti 100 mlrd. vertės „žaliąjį fondą“.
(17) 2010-12-13 0
Kankune (Meksika) vykusioje Pasaulio klimato kaitos konferencijoje planetos gyventojai buvo įspėti apie sparčiai tirpstančių ledynų grėsmę. Jau po kelių dešimtmečių ir taip sausringose vietovėse (Centrinėje Azijoje, dalyje P.Amerikos Andų regione) gyvenantys žmonės gali dar labiau pritrūkti vandens.
(8) 2010-12-10 0
Ko gero, mažai kas prieštaraus, jog tornadais vadinami viesulai – tikras Šiaurės Amerikos kontinento siaubas. Tačiau klimato pokyčių kontekste iš savo kelio visa šluojantys viesulai gali susiformuoti ir visokiausių išdaigų prikrėsti kad ir Baltijos jūros regione. Tereikia atitinkamų sąlygų. Tiesa, pastebima, kad visa niokojantys viesulai kur kas rečiau kyla didmiesčiuose, kuriuose į dangų stiebiasi dangoraižių bokštai. Ar gali būti taip, kad šie didingi žmogaus ra...
(5) 2010-12-06 0
Ežerams šylant susidaro grėsmė jų gyvūnijai: kylanti vandens temperatūra kenkia jo kokybei ir įvairių gyvūnų rūšių išlikimui, rodo naujo tyrimo duomenys. Per pastaruosius 25-erius metus didžiausi pasaulio ežerai nuolat šilo, patvirtina naujas tyrimas.
(4) 2010-12-06 0
Pasaulinė Meteorologijos organizacija (WMO) pranešė, kad besibaigiantys 2010 metai yra tarp trijų šilčiausių metų visoje meteorologinių stebėjimų istorijoje.
(3) 2010-12-05 0
Kuo ilgiau bus delsiama reaguoti į klimato kaitą, tuo daugiau ekosistemų patirs nebepakeičiamą žalą, perspėja jūrų biologas Chrisas Bowleris.
(17) 2010-12-03 1
Panašu, kad mokslininkams netrukus gali prireikti peržiūrėti esminius gyvybės fenomeno postulatus. Kalifornijos mokslininkė Felisa Wolfe-Simon aptiko iki šiol neatrastą gyvybės formą, kurios atstovai sugeba įsisavinti ir į savo DNR struktūras integruoti itin nuodingą cheminį elementą arseną. Atrasta kardinaliai kitokia, ne anglies pagrindu funkcionuojančios gyvybės forma, kurios atmainų gali būti kitose planetose?
(3) 2010-12-02 0
Išskirtinė Neringos gamta nusprendė šventiškai sutikti pirmąjį žiemos mėnesį ir Kuršių marių pakrantę papuošė įspūdingomis ledo skulptūromis.
(26) 2010-11-29 1
Mokslininkai pareiškė, kad per pastarąją dekadą sulėtėjo visuotinės temperatūros kilimas. Didžiosios Britanijos meteorologijos tarnybos ataskaitoje teigiama, kad klimato atšilimas sulėtėjo dėl natūralių oro ir taršos kombinacijų pokyčių.
(6) 2010-11-15 2
Mokslininkai nustatė, kad procesas, kai dėl klimato atšilimo kai kurie Žemės regionai taps mirtinai pavojingi gyventi, jau prasidėjo.
(0) 2010-11-12 0
Specialistams vis dar sunku tiksliai sužinoti, kokią galią įgaus nuo vandenynų pusės atkeliaujantys uraganai arba kurioje vietoje jie įžengs į žemyną - tą įmanoma nustatyti tik kelias dienas prieš patį įvykį. Tačiau meteorologai jau gan ilgą laiką ir gan tiksliai gali prognozuoti, kiek stiprių viesulų kils artėjančio uraganų sezono metu.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos